Mořické biocentrum Mokroš bojuje v Adapterra Adwars. Hlasujte!

Mořické biocentrum Mokroš bojuje v Adapterra Adwars. Hlasujte!
Foto https://www.adapterraawards.cz/

Soutěž Adapterra Awards 2020 hledá inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit města, domy a krajinu klimatické změně. Vytváří unikátní databázi nejlepších příkladů adaptačních opatření, ve které najde inspiraci domácí kutil i odborník. V letošní soutěži projektů bojuje i biocentrum Mokroš v Mořicích.

Na dříve holém poli vznikla na okraji obce Mořice doslova zelená oáza. Ačkoliv ji obec vytvořila už v roce 2004, i v současné době ukazuje svůj pozitivní vliv na okolní krajinu. Dnes již vzrostlé stromy obklopují mokřad, louky i protékající potok. Biotop pomáhá zadržovat vodu v lokalitě, meze a remízky zabraňují erozi a poskytují úkryt pro zvířata. Poblíž biocentra vznikl v roce 2009 sad starých ovocných odrůd. Biotop je veřejně přístupný jako naučná plocha.

Těžkou práci za sebou má odborná porota, která posoudila všech 78 přihlášených projektů a vybrala hned 21 finalistů. Teď je řada na vás. Přečtěte si víc o jednotlivých projektech a hlasujte pro svého favorita nejpozději do 30. září! Hlasovat můžete hned dvakrát. Navíc se po odeslání hlasu zapojíte do slosování o zajímavé ceny. Projekt, který obdrží nejvíce hlasů, získá Cenu sympatie. Hlasovat můžete na https://www.adapterraawards.cz/…ani

Vítězové Ceny sympatie i jednotlivých kategorií budou vyhlášeny 4. listopadu na konferenci v Praze. (red)

Poslat nový komentář