Vykoukal

Víme první: Mezi Jestřáby míří mistr světa i syn olympijského vítěze

Další platná posila - útočník Frank Kučera (vpravo)

Kabina Jestřábů se plní posilami a nechybí mezi nimi ani opravdu hvězdná jména. Tím je bez pochyby nový člen trenérského týmu LHK - dvojnásobný mistr světa Jiří Vykoukal.

Dvaačtyřicetiletý čtyřnásobný mistr extraligy bude mít na starosti mentální trénink nově se rodícího týmu Jestřábů a bude mu patřit také role druhého asistenta trenéra. Vykoukal bude k týmu dojíždět jednou týdně.

"Mizí i tyčky od rajčat", říkají majitelé zahrádek

ilustrační foto

Ploty, branky, dráty, zahradní nářadí, dokonce i tyčky od rajčat. To vše mizí ze zahrádkářských kolonií na území Prostějova. Na zahrádkáře se tak po podpalovačské aféře, kdy popelem lehlo několik zahradních chatek, řítí další katastrofa.

„Ještě před pár lety to tady bylo jak v ráji. Kytky, zelenina, lidi si sem chodili odpočinout při rýpávání v záhonech. Pak se ve velkém rozmohly krádeže výpěstků, no a teď už to zloději berou šmahem. Mně už dvakrát ukradli branku, sousedovi rovnou celý plot," posteskl si PVnovinkám pan Jiří. Zahrádku na Močidýlkách má už přes dvacet let a leccos pamatuje. To, co se ale děje teď, znamená podle něj pomalý zánik kolonie. Vypálené chatky, torza plotů, ukradené nářadí, to všechno milovníkům zahrádkaření bere chuť pokračovat. A nejen jim, krade se totiž i v nedalekých garážích.