Mezi jestřáby přišel teolog s reprezentační zkušeností

Mezi jestřáby přišel teolog s reprezentační zkušeností
foto: www.lhkjestrabi.cz

V přípravných zápasech hokejových Jestřábů se v mužstvu objevila další posila - Matouš Venkrbec. 

Jedná se o neovyklou osobnost, kterých se po ledových kluzištích příliš neprohání. Matouš Venkrbec začal s hokejem v Olomouci a už v mládežnických mužstvech se jevil jako jedna z největších nadějí klubu. Nebylo proto velkým překvapením, když byl několikrát povolán i do reprezentace, kde si zahrál několik zápasů, jak za "osmnáctku", tak za "dvacítku." V kategorii dospělých nastupoval za olomoucké Áčko a odehrál několik desítek zápasů v první lize, krátce byl zapůjčen k druholigovým Zubrům do Přerova.

Rozjetá kariéra ovšem byla před třemi roky přerušena. Nestalo se tak ale kvůli zranění nebo poklesu formy. Od hokeje se rozhodl odejít sám Matouš Venkrbec a vedl ho k tomu zejména zájem o vysokoškolská studia. Venkbec totiž na olomoucké univerzitě začal studovat nejenom sportovní fakultu, ale také žurnalistiku a teologii. Silně věřící Matouš už necítil k hokeji chuť a svému oblíbenému sportu se začal věnovat z jiného pohledu - například jako novinář. Na webu je možné rovněž najít jeho bakalářskou práci, v níž propojil studované obory a napsal dílo s názvem "Spiritualita hráčů ledního hokeje". V ní zkoumal, jak hokejisté duchovně prožívají hru a jak je možné ji srovnávat s vírou. Při přípravě práce Venkrbec zkoumal několik desítek aktivních hráčů, včetně prostějovských Jestřábů.

Letos se Venkrbec rozhodl vrátit mezi mantinely. Nezamířil ovšem do Olomouce a zvolil si přechod do Prostějova. Podle jeho vyjádření pro klubové stránky ho k tomuto rozhodnutí vedl zájem o projekt, který v Prostějově rozjíždí nový šéf Jestřábů Luňák. Pomohlo určitě i to, že s Luňákem jinuiorem hrával za Olomouc.

Venkrbec již má první "jestřábí" zkušenosti z přípravných zápasů. Nejvíce zazářil gólem a dvěma asistencemi v utkání se slovenskou extraligovou Žilinou na turnaji v Porubě, kde Jestřábi skončili třetí, daleko před dalšími druholigisty z Přerova a Poruby.

Nová posila LHK nastoupila i ve čtvrtek proti Břeclavi, takže zřejmě bude pevnou součástí základní sestavy nově se skládajícího týmu.

Poslat nový komentář