fanoušci

Prostějovští Fans nalepili na autobus soupeřů samolepky, řidič se ohradil

ilustrační foto PČR

V sobotu 20. února 2021 v podvečerních hodinách se na prostějovském zimním stadionu hrálo utkání 1. české hokejové ligy, při kterém domácí LHK Jestřábi Prostějov přivítali v tradičním derby HC Zubr Přerov. Přestože se dle platných omezení hrálo bez diváků, museli u zimního stadionu zasahovat i policisté. 

"Ty na místo přivolali strážníci městské policie před dvacátou hodinou, protože zde hrozilo narušení veřejného pořádku ze strany asi 20 fanoušků domácího celku. Ti, protože nemohli sledovat zápas přímo na stadionu, se pohybovali kolem. Přitom jejich pozornosti neunikl autobus, který přivezl tým hostí. Když na autobus nalepili několik samolepek, jeho řidič se proti tomu ohradil. V důsledku toho mělo dojít k hádce a následnému fyzickému napadení řidiče jedním z prostějovských fanoušků.

VIDEO: Fanoušci osvítili náměstí

Foto PvNovinky.cz

Fanoušci prostějovského hokeje v sobotu večer osvítili červenými světlicemi náměstí TGM. 

Na náměstí se jich část na cestě z Přerova, kde náš tým dnes hrál, shromáždila po 22. hodině. Doprovázelo je několik policejních aut. Fanoušci v bílých tričkách se ve dvou řadách rozestoupili po náměstí. Po několikaminutovém čekání, jehož příčinou byl zřejmě vzlet dronu, z kterého si chtěli své venkovní "choreo" natočit, všichni rozvísitili červené světlice a skandovali "Ať žije Prostějov!" (red)

 

Zde se podívejte na naše reportážní video z události:

https://www.facebook.com/pvnovinky/videos/1589420621138677/

 

Fotbalový zápas narušil nahý fanoušek

ilustrační foto FK Příbram

Policisté územního odboru Olomouc řešili v průběhu středečního fotbalového utkání výtržnictví na stadionu. Během fotbalového utkání mezi celky FC Fastav Zlín a Slezská FC Opava vběhl na hrací plochu muž, který byl oděn pouze do trika a částečně obnažen.

Pořadatelská služba muže z hrací plochy odvedla a předala přivolaným policistům. "Ti zjistili, že se jedná o 30letého muže z Opavska. Provedli u něj dechovou zkoušku a naměřili mu kolem 1,9 ‰ alkoholu v dechu," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že muž hrubým způsobem narušil průběh organizovaného sportovního utkání. Policisté v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. Okolnosti a souvislosti jeho jednání zjišťují. (red)

Po hokejovém derby včera tekla krev

ilustrační foto, zdroj: http://www.fop1913.cz/

Hokejové derby prostějovských Jestřábů s Přerovem vždy budí emoce a kvůli obavě ze střetu obou fanouškovských táborů připomíná policejní manévry. I když včerejší hokejové derby mezi celky LHK Jestřábi Prostějov a HC ZUBR Přerov proběhlo bez nutnosti policejního zásahu, přece jenom nakonec v okolí stadionu bohužel tekla krev.  Jeden z prostějovských fanoušků totiž po utkání neudržel nervy na uzdě a vrhl se na autobus přerovských příznivců.

Fanoušek vyskočil a rukou udeřil do okna rozjíždějícího se přerovského autobusu. „Devětatřicetiletý muž následně spadl a udeřil hlavou o zem. Pomoc mu poskytli příslušníci pořádkové jednotky a přivolali rychlou záchrannou službu,“ uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Podle lékařské zprávy byl prostějovský fanoušek naštěstí  zraněn pouze lehce, přičemž doba léčení nebyla přesně stanovena. Policisté událost nadále šetří jako dopravní nehodu. (red)

Policejní manévry v Prostějově

Foto PvNovinky.cz

 

Na zápas 1. SK Prostějov s SFC Opava dnes přijela stovka fanoušků hostů. Tvrdé jádro opavských fans sice celý zápas fandilo, ale zároveň si vynutilo posílení pořadatelské služby a masivní přítomnost policie.

Opavští byli uzavřeni v rohu stadionu pro hosty, kde měli i vlastní občerstvení ve zvláštním přístřešku. Deset minut před koncem se "jejich" roh pokusila navštívit skupinka asi deseti fanoušků domácích, ale když se jim vydali vstříc desítky hostů, museli utéct. To zaktivizovalo policejní zásahovou jednotku se psy a štíty, ale k násilí na stadionu naštěstí nedošlo.