Prostějovští Fans nalepili na autobus soupeřů samolepky, řidič se ohradil

Prostějovští Fans nalepili na autobus soupeřů samolepky, řidič se ohradil
ilustrační foto PČR

V sobotu 20. února 2021 v podvečerních hodinách se na prostějovském zimním stadionu hrálo utkání 1. české hokejové ligy, při kterém domácí LHK Jestřábi Prostějov přivítali v tradičním derby HC Zubr Přerov. Přestože se dle platných omezení hrálo bez diváků, museli u zimního stadionu zasahovat i policisté. 

"Ty na místo přivolali strážníci městské policie před dvacátou hodinou, protože zde hrozilo narušení veřejného pořádku ze strany asi 20 fanoušků domácího celku. Ti, protože nemohli sledovat zápas přímo na stadionu, se pohybovali kolem. Přitom jejich pozornosti neunikl autobus, který přivezl tým hostí. Když na autobus nalepili několik samolepek, jeho řidič se proti tomu ohradil. V důsledku toho mělo dojít k hádce a následnému fyzickému napadení řidiče jedním z prostějovských fanoušků. Situaci se policistům ve spolupráci se strážníky podařilo uklidnit a po skončení zápasu dohlédli také na klidný odjezd hostujícího týmu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění osob při incidentu nedošlo. Výše způsobených hmotných škod na autobusu a oděvu napadeného řidiče byla předběžně vyčíslena řádově na stokoruny.

Přesné příčiny, okolnosti i právní kvalifikace případného protiprávního jednání jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Poslat nový komentář