rekord

Připojte se ke kytarovému rekordu, zve Přerov

ilustrační foto Blues nad Bečvou

Nadační fond Blues nad Bečvou za podpory statutárního města Přerova a dalších partnerů uvádějí 5. ročník kytarové exhibice Kytarový rekord na hradbách. Koná se 11. září a připojit se můžete i vy.

Hrát se budou následující skladby: 

Největší sněhulák na světě měřil 37 metrů!

Foto shofon.net

Letos si sněhu o Vánocích neužijeme. Na zimní radovánky tak můžeme jen vzpomínat. Třeba na sněhuláky. Ten největší se „narodil“ v USA v roce 2008.

Největší sněhulák na světě, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, měřil neuvěřitelných 37,21 metrů! Vlastně se jednalo o sněhulačku jménem Olympia, jejíž stavba zabrala obyvatelům amerického městečka Bethel (ve státě Maine) celý měsíc.

Olympia byla slavnostně dokončena 26. února 2008 a pro představu byla jen o něco málo menší než Socha Svobody. Na její stavbu bylo potřeba zhruba 5 890 tun sněhu a stavěna byla pomocí jeřábů. Vločka, kterou měla Olympia na krku, vážila 23 kilogramů a šála měřila 40 metrů.

Olympia se na onen svět odebrala až v červenci, kdy roztála.

Prostějov si užil tropického dne!

Ilustrační foto pixabay.com

Na 34,0 °C se v úterý v 17:29 hodin vyšplhala rtuť teploměru v meteorologické stanici prostějovské hvězdárny.

Jde o vůbec nejvyšší teplotu, jaká zde byla letos naměřena. Druhý nejteplejší letošní den byl 10. července, kdy v 15:48 hodin teploměr dosáhl na 31,8 °C. (ber)

PvNovinky trhly rekord! Děkujeme!

Foto ber

Čtenost PvNovinek se měsíc od měsíce zvyšuje, stejně jako počet našich příznivců. V červenci 2017 jsme díky vám, milí čtenáři, zdolali rekord. Naše stránky tehdy navštívilo neuvěřitelných 133 006 lidí, kteří zhlédli 228 686 článků. A i když jsme si mysleli, že tohle je hodně vysoká meta, v lednu přišlo překvapení. Máme nový rekord! 

Čtenost PvNovinek se již druhým rokem pohybuje nad 100 tisíci, první měsíc roku 2018 nás ale překvapil opravdu hodně. Stránky za jednatřicet dní napočítaly dle TOPlist.cz celkem neuvěřitelných 138 846 návštěv, jejich zhlédnutí bylo spočítáno na 246 596 článků.

 Jak jsme se ale přesvědčili, PvNovinkám jste věrni, což nás nesmírně těší. O to víc, že v některé dny se návštěvnost vyšplhala za hranici deseti tisíc.

Svátek se vydařil, v Prostějově padl rekord

ilustrační foto internet

 

V pondělí se státní svátek rozhodlo oslavit i počasí. Meteorologická stanice Lidové hvězdárny v Prostějově naměřila v půl jedné odpoledne rekordních 19,4°C. V říjnu je to zatím nejvyšší teplota vůbec. Průměrná teplota se zastavila na 17,28 °C.

Doufáme, že jste si babího léta užili. Na příští dny už meteorologové předpovídají citelné ochlazení. (red)