poškození

Poškozenou branku u psí loučky město opraví

Foto čtenář

Od července 2019 je v provozu psí loučka za hřbitovem v Brněnské ulici v Prostějově. Po celou dobu funguje bez problémů. Jeden ale nastal v minulých dnech, kdy ji někdo poškodil. Podnět čtenářky redakce zaslala Magistrátu města Prostějova. 

"Podnět jsem předala odboru správy a údržby majetku města. Děkují za upozornění a zabezpečí opravu branky," sdělila PvNovinkám mluvčí radnice Jana Gáborová. 

Náměstkyně primátora Milada Sokolová rovněž přidala poděkování. "Pokud máte poznatek o poškození nejen na psích loučkách, ale i dalšího městského mobiliáře, jako jsou odpadkové koše, lavičky atd. informujte obratem Magistrát. Díky včasnému upozornění může být náprava provedena dříve, než vznikne nevratné poškození," dodala náměstkyně s tím, že pevně věří, že poškození branky nebylo úmyslné. (ber)

 

Náklaďák poškodil nadjezd i železniční trať v Němčicích

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Po komunikaci v Němčicích nad Hanou, konkrétně po ulici Novosady, jel ve středu dopoledne řidič s nákladním vozidlem značky MAN směrem do centra obce. Nereagoval na dopravní značení, které mu ukládalo, s ohledem na jeho náklad, zákaz vjezdu vozidlům přesahující výšku 3,6 m a pokračoval dál ve směru jízdy.

„Vzápětí došlo k nárazu do železničního mostu, který poškodil a stejně tak poškodil i železniční trať, což mělo za následek výluku na trati. Řidič nákladního auta, na kterém byl uchycen kontejner, byl z místa havárie převezen do prostějovské nemocnice. Škoda na autě a kontejneru byla předběžně vyčíslena na 100 000 Kč a na železnici včetně mostu byla pracovníkem železnic škoda předběžně stanovena na 150 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Nehoda je šetřena jako přestupek porušující zákon o provozu na pozemních komunikacích. (red)

Rýpal si hrál. Škoda je 60 tisíc!

Ilustrační foto PČR

Z přečinu poškození cizí věci podezírají koničtí policisté dosud nezjištěného pachatele, který přes noc z 5. na 6. září 2020 v obci Pěnčín poškodil vrypy lak dvou zaparkovaných osobních automobilů. 

Poškozením laku Fordu Mondea a Škody Fabie jejich majitelům způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 60 tisíc korun. "Pachateli těchto skutků v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. A k tomu samozřejmě povinnost způsobenou škodu uhradit," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Vandal poškodil okno bagru

Foto PČR

V době od 20. do 23. dubna 2019 dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem poškodil výplň zadního okna bagru značky Komatsu, zaparkovaného ve firemním areálu v Kojetínské ulici v Prostějově.

Majiteli bagru tímto jednáním vznikla škoda předběžně vyčíslená na 15 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Za poškozením vozidla je zřejmě neúspěšná krádež

ilustrační foto

V době od 19. do 26. února 2019 vnikl dosud nezjištěný pachatel do kabiny dodávky značky Peugeot zaparkované před rodinným domem v obci na Konicku. 

Při vniknutí do vozidla pachatel poškodil dveře u řidiče a uvnitř potom také spínací skříňku. Odcizeno z vozidla nic nebylo. Jeho majitel způsobenou škodu předběžně vyčíslil na deset tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," upřesnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vandal poničil Kodiaq

ilustrační foto

V průběhu silvestrovské noci neznámý pachatel v Prostějově na ulici Přemyslovka úmyslně poškodil vozidlo značky Š Kodiaq, které bylo odstavené před domem. 

"Neustanoveným předmětem vytvořil na pravých předních a zadních dveřích rýhu o celkové délce 145 cm. Na levé straně vozidla vytvořil na předních a zadních dveřích dvě promáčkliny. Majiteli vozu způsobil neznámý vandal škodu 20 000 Kč," upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že událost policisté šetří pro trestný čin poškození cizí věci s jednoletým trestem odnětí svobody (red)

Poškození předvolebních billboardů může být trestným činem!

ilustrační foto PvNovinky.cz

V průběhu pondělí 10. září 2018 přijali prostějovští policisté několik oznámení o poškození celkem šesti předvolebních billboardů na území města Prostějova.

"Všechny případy šetříme pro podezření z přečinu poškození cizí věci," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na devět tisíc korun. Pachatelům těchto skutků v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Na auto spadl zřejmě kus mostu. Poškodil čelní sklo

Foto PČR

V pondělí 25. června 2018 po sedmé hodině ráno řídila osmadvacetiletá řidička osobní automobil značky Volkswagen po dálnici D46 ve směru na Vyškov.  Při průjezdu pod opravovaným mostem mezi obcemi Prostějov a Žešov jí měl na čelní sklo dopadnout blíže nezjištěný předmět o průměru asi osmi centimetrů.

"V důsledku toho došlo k poškození skla. Ženě se naštěstí podařilo bezpečně zastavit a věc oznámila policistům," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla předběžně vyčíslena na sedm tisíc korun. Příčiny a okolnosti této události jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Poškodili odpadkový koš. Mladíci vinu popírají

ilustrační foto MPP

Dvacátého dubna v nočních hodinách nahlásil oznamovatel na linku 156 prostějovských stráníků dva mladíky, kteří kopáním poškodili odpadkový koš ve Smetanových sadech. 

Na místo vyslaná hlídka na lavičce u rozbitého koše zjistila dvojici mužů ve věku dvacet a dvaadvacet let. Starší z nich si stěžoval na bolest nohy. Poškození sběrné nádoby na odpad popírali. "Oba pánové jsou důvodně podezřelí ze spáchání přestupku proti majetku. O tom byli hlídkou poučeni," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá věc byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Ve správním řízení lze uložit pokutu do 50. 000 Kč, při opakovaném jednání až 70.000 Kč. (red)

 

„Vloupání“ do automatu se dopustil zákazník. Vysokozdvižným vozíkem

Foto PČR

Dne 12. února 2018 po třetí hodině v noci došlo ve firemním areálu v Průmyslové ulici v Prostějově k poškození prodejního automatu na bagety. Toho se měl dopustit osmadvacetiletý zaměstnanec firmy.

"Při policejním výslechu se muž k činu přiznal a uvedl, že během noční služby si z automatu chtěl zakoupit bagetu na svačinu. Po vhození mincí mu však přístroj bagetu nevydal. V domnění, že se zboží někde zaseklo, se přes vydávací otvor neúspěšně pokusil rukou dosáhnout na bagetu. Poté se pokusil automatem zakývat, ale ani to kýžený výsledek nepřineslo. V té době kolem projížděl kolega s vysokozdvižným vozíkem. Podezřelý ho požádal o zapůjčení vozíku a pokusil se automat rozkývat vozíkem. Při tom však došlo k poškození skleněné výplně.