nákladní auto

Náklaďák poškodil nadjezd i železniční trať v Němčicích

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Po komunikaci v Němčicích nad Hanou, konkrétně po ulici Novosady, jel ve středu dopoledne řidič s nákladním vozidlem značky MAN směrem do centra obce. Nereagoval na dopravní značení, které mu ukládalo, s ohledem na jeho náklad, zákaz vjezdu vozidlům přesahující výšku 3,6 m a pokračoval dál ve směru jízdy.

„Vzápětí došlo k nárazu do železničního mostu, který poškodil a stejně tak poškodil i železniční trať, což mělo za následek výluku na trati. Řidič nákladního auta, na kterém byl uchycen kontejner, byl z místa havárie převezen do prostějovské nemocnice. Škoda na autě a kontejneru byla předběžně vyčíslena na 100 000 Kč a na železnici včetně mostu byla pracovníkem železnic škoda předběžně stanovena na 150 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Nehoda je šetřena jako přestupek porušující zákon o provozu na pozemních komunikacích. (red)

Na dálnici hořel náklaďák

Foto HZS Ol. kraje

Pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se postupně podílelo na likvidaci následků dopravní nehody a požáru nákladního vozidla na rychlostní komunikaci D1 úseku 310. kilometr, poblíž sjezdu na Bělotín.

"Informaci o požáru po dopravní nehodě převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před druhou hodinou odpolední v sobotu 19. srpna 2017 s upřesněním proražených betonových středových svodidel a demolici nákladního tahače, požár se velmi rychle rozšiřoval," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasičům se velmi rychle podařilo nebezpečnému počínání plamenů zabránit. V podstatě se jednalo o menší požár v motorové části, nedošlo k zahoření vnitřních prostor kabiny a rovněž byla uchráněna cisterna, ta v době dopravní nehody byla zcela prázdná.

U Kocourovce hořel náklaďák

Foto HZS

Tři jednotky hasičů se podílely na likvidaci požáru nákladního vozidla Tatra na souběžné komunikaci u dálnice (stará cesta) z Přáslavic na Kocourovec. Oznámení o požáru převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce po jednadvacáté hodině v úterý 4. červenec 2017. K události vyrazila profesionální jednotka požární stanice Olomouc za posílení dobrovolnými hasiči Velká Bystřice a Přáslavice. 

K požáru došlo od motorové části nákladního vozidla, navíc došlo k úniku většího množství provozních kapalin z vozidla na komunikaci. Hasičům se velmi rychle podařilo požár lokalizovat a vzápětí likvidovat. V návazném čase jednotky provedly likvidaci uniklých provozních látek (olej) na komunikaci zhruba ve stometrové délce. "K požáru došlo po technické závadě v motorové části, vzniklou škodu majitel vyčíslil v částce tři tisíce korun, vše se obešlo bez zranění," dodal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

 

Dopravní nehoda osobního auta s nákladním skončila se zraněním

Foto PČR

V pátek 19. května po čtrnácté hodině došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Stínava a Malé Hradisko k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu.

V prudké zatáčce pod obcí Malé Hradisko došlo z dosud přesně nezjištěných příčin ke střetu levé přední části osobního automobilu značky BMW s levým zadním kolem přívěsu protijedoucího nákladního automobilu. "Při dopravní nehodě byli zraněni řidič a dva spolujezdci v osobním automobilu. Ti byli k ošetření převezeni do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

U Soběsuk se převrátil kamion

Ilustrační foto HZS

Dnes ráno před půl šestou jel řidič s vozidlem Iveco s návěsem po pozemní komunikaci z obce Soběsuky ve směru do křižovatky směr Soběsuky-Vícov-Plumlov. Kousek od křižovatky se převrátil.

"V křižovatce zastavil z důvodu dání přednosti. Při rozjezdu nezvládl řízení vozidla do zatáčky ve směru na obec Plumlov. Došlo k vyjetí vpravo mimo vozovku a převrácení auta na pravou stranu. Dle sdělení řidiče došlo k převrácení z důvodu nákladu na návěsu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška na alkohol byla negativní a ke zranění osob nedošlo. "Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun, věc byla vyřešena s řidičem na místě uložením blokové pokuty v částce 2 000 Kč," dodala mluvčí.

Řidič zemřel po střetu s nákladním vozem

Foto HZS

Vážná dopravní nehoda na silnici mezi obcemi Bukovice a Mlýnický Dvůr byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v úterý 17. ledna 2017 v 11:38 hodin. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu, k události byly povolány také jednotky hasičů z Pardubického kraje. "Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetlo osobní a nákladní vozidlo. V osobním vozidle zůstal zaklíněný řidič, hasiči ho pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili. Řidič při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. (red)

Po střetu nákladního auta s osobním zemřel člověk

Foto PČR

Dnes krátce před sedmou hodinou ráno přijali policisté oznámení o dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla, ke které došlo za sjezdem z dálnice D1, ve směru od Velkého Újezdu na Kozlov. Zemřel při ní řidič osobního auta. 

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo, ve kterém jel řidič sám a jelo ve směru od Velkého Újezdu na Kozlov, z prozatím přesně nezjištěných příčin přejelo do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím nákladním vozidlem, ve které jel pouze řidič. Obě vozidla po střetu skončila v příkopu, mimo komunikaci. Při nehodě zemřel řidič osobního vozidla," popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková. Řidič nákladního vozidla neutrpěl žádné zranění, alkohol u něj vyloučila dechová zkouška.