most

Hospodyňky, pozor! Startuje Flora Džem a Flora Mošt!

Ilustrační foto pixabay.com

Pokud vaříte dobrou marmeládu, či se chlubíte vlastním moštem, přihlaste své výrobky do soutěže Flora Džem či Flora Mošt. Uskuteční se v rámci podzimní Flory Olomouc.

Nejlepší džemy budou zařazeny do výroby tradiční rodinné firmy Via Delicia. Váš džem se tak může ocitnout na pultech obchodů k prodeji. Přihlášky podávejte a vzorky posílejte na adresu Wolkerova 37/17, Olomouc 779 00 do 10. září 2022.

Pokud vyrábíte domácí mošt, přihlaste ho do nové soutěže - vzorky spolu s přihláškou doručte na adresu Wolkerova 37/17, Olomouc 779 00 do 9. září 2022.

Ve Vrahovicích se bude rekonstruovat most

Foto ber

Oprava se bude dotýkat stavby na ulici Marie Pujmanové.

„Most má již doslouženo. Předmětem zakázky je projektová dokumentace ve stupni pro stavební povolení a provádění stavby pro rekonstrukci stávajícího betonového mostu na ulici Marie Pujmanové ve Vrahovicích. Termín zpracování projektové dokumentace je v průběhu měsíců březen až září tohoto roku,“ uvedl k dokumentaci náměstek primátora Jiří Rozehnal zodpovědný za stavební rozvoj a investice města Prostějova.

Prostějovské stavby. Most přes Romži ve Vrahovicích

Foto Dějiny města

Probíhající rekonstrukce Vrahovické ulice s sebou nese řadu problémů, zejména pro motoristy. Dnes se můžete podívat, jak kdysi probíhaly zatěžkávací zkoušky mostu přes Romži.

Fotografie z knihy Dějiny města pochází z roku 1926, tak si myslím, že se na most, co by zkušební "chrousti", vydaly lokomobily. (ber)

Starý Prostějov. Most přes Hloučelu

Foto SOkA

Ke konci 18. století vedla přes Prostějov takzvaná císařská silnice. Začínala ve Vídni a vedla až do Lvova v Haliči. Její součástí byl i most přes říčku Hloučelu.

Tipnete si, který to je? Prozradíme, že dnes vypadá úplně jinak, stále u něj ale najdete barokní sochu Jana Nepomuckého. (ber)

Most přes Romži bude opět uzavřen!

foto Magistrát města Prostějova

Od čtvrtka 22. července až do soboty 24. července (včetně) bude most přes Romži ve Vrahovicích opět uzavřen i pro pěší.

Důvodem jsou práce, při kterých není možné zabezpečit bezpečný průchod občanů přes most. (red)

V pondělí a úterý bude uzavřen most přes Romži ve Vrahovicích i pro pěší!

ilustrační foto MMP

Důvodem uzavírky mostu ve dnech 19. 7. a 20. 7. 2021 budou práce za pomocí těžké mechanizace a jeřábů.

Po oba dny budou stavbaři s pomocí jeřábu na mostě umísťovat velké betonové prefabrikáty. Z bezpečnostních důvodů musí být most na dobu nezbytně nutnou uzavřen. (red)

Most pro pěší přes Romži ve Vrahovické bude o víkendu uzavřen!

ilustrační foto vrahovice.eu

Důvodem uzavírky je betonáž desky rekonstruovaného mostu přes řeku Romži. Práce zde budou probíhat ve dnech 25. června až 26. června. Z technologických důvodů musí být tato činnost prováděna bez přerušení v celé šířce mostu.

Z tohoto důvodu dojde v pátek 25. června v 8:30 hodin k zamezení průchodu. Opětovný průchod bude umožněn v neděli 27. června v 8:30 hodin. (red)

OBRAZEM: Cyklostezka na přehradě má most

Foto Petr Školař

Most pro cyklisty a pěší při ústí Hloučely u plumlovské přehrady má ocelovou konstrukci.

Stavbaři ji přivezli a usadili v pondělí 17. května. (ber)

Náklaďák poškodil nadjezd i železniční trať v Němčicích

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Po komunikaci v Němčicích nad Hanou, konkrétně po ulici Novosady, jel ve středu dopoledne řidič s nákladním vozidlem značky MAN směrem do centra obce. Nereagoval na dopravní značení, které mu ukládalo, s ohledem na jeho náklad, zákaz vjezdu vozidlům přesahující výšku 3,6 m a pokračoval dál ve směru jízdy.

„Vzápětí došlo k nárazu do železničního mostu, který poškodil a stejně tak poškodil i železniční trať, což mělo za následek výluku na trati. Řidič nákladního auta, na kterém byl uchycen kontejner, byl z místa havárie převezen do prostějovské nemocnice. Škoda na autě a kontejneru byla předběžně vyčíslena na 100 000 Kč a na železnici včetně mostu byla pracovníkem železnic škoda předběžně stanovena na 150 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Nehoda je šetřena jako přestupek porušující zákon o provozu na pozemních komunikacích. (red)

Město hledá dodavatele stavebních prací pro rekonstrukci mostu v Žešově

Ilustrační foto ber

Oprava mostu přes D 46 se kvapem blíží. Radní proto schválili zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce „Rekonstrukce mostu ZE-1 přes D46 v Žešově“. Most se nachází na veřejně přístupné účelové komunikaci (polní cesta), která spojuje místní část města Prostějova Žešov a přilehlá pole.

Konkrétně se jedná o modernizaci stávajícího mostního objektu, jejíž součástí je především výměna mostního svršku, sanace betonových konstrukcí a výměna nefunkčních konstrukcí (hydroizolace, mostní závěry, kotevní tyče na opěrách) a dále pak úprava území pod mostem a v jeho blízkém okolí včetně vozovky před a za mostem.