vandal

Audi A8 přepadl vandal. Škoda za půl milionu

Foto Policie ČR

Od středy evidují prostějovští policisté případ, který kvalifikovali jako poškození cizí věci.  Vandal poničil luxusní Audi, odstavené u Olšan.

„Krátce před 11:00 hodinou nás prostřednictvím linky 158 kontaktoval oznamovatel s tím, že v úterý v nočních hodinách zanechal vozidlo Audi A8 zaparkované na krajnici slepé ulice v obci Olšany u Prostějova nedaleko sjezdu a nájezdu na dálnici D46. Když se následující den dopoledne k autu vrátil, zjistil, že je značně poškozené a je samá díra," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že neznámý pachatel po sobě zanechal spoušť, protože po celé karoserii, včetně střechy, udělal díry a rýhami „ozdobil“ světla.

Vandal to "nandal" kašně

ilustrační foto ber

Kdo poškodil kašnu na náměstí Spojenců v Prostějově, nyní šetří policisté z prvního prostějovského oddělení.

Dle oznamovatele mělo k poškození dojít v noci z minulého čtvrtku na pátek a neznámý vandal způsobil městu škodu za 50 000 Kč. Na dně vypuštěné kašny poškodil vrstvu hydroizolace s nanoochranou tím, že tam udělal tři oválné vrypy neznámým předmětem o rozměrech 28 x 15 cm, 41 x 31 cm a 5 x 2 cm. "Událost šetříme pro trestný čin poškození cizí věci," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Kluk se nudil. A rozebíral dlažbu

foto Magistrát města Prostějova

V úterý po šestnácté hodině si strážník obsluhující městský kamerový systém všimnul ve Smetanových sadech mladíka, který rozebírá dlažbu u altánku a který ji poté naházel do trávy.

Na místo byla ihned vyslána hlídka, které se podařilo pracanta v parku zastihnout. Mladík mladší patnácti let se při podání vysvětlení k rozebrání chodníku přiznal. Dlažební kostky hlídka nalezla za lavičkou v trávě. Vzniklá škoda na části chodníku bude vyčíslena dodatečně. „Chlapec byl předán rodičům a celá událost byla oznámena příslušnému správnímu orgánu," doplnil strážník Petr Zaletal. (red)

Na Sokolské někdo vymlátil skla autobusu. Škoda 110 tisíc

Ilustrační foto brnenskamhd.net

V dosud přesně nezjištěné době minulý čtvrtek nebo pátek rozbil nezjištěný pachatel celkem 12 skleněných výplní oken autobusu Karosa, který byl zaparkován v Sokolské ulici v Prostějově.

Majiteli autobusu tím způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 110 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. „Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny kromě povinnosti škodu nahradit hrozí také trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Pomalování domu v Mostkovicích způsobilo škodu až za 100 tisíc

ilustrační foto Policie ČR

Z přečinu poškození cizí věci podezírají plumlovští policisté dosud nezjištěného pachatele, který ve dnech 1. až 2. září v obci Mostkovice červenou barvou postříkal posuvnou bránu, kamennou zídku a zeď rodinného domu a zděný sloupek plotu domu sousedního. 

Svým jednáním majitelům nemovitostí způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 100 tisíc korun. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto vandalského činu za přečin poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody a také povinnost škodu uhradit," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vandal poškodil okno bagru

Foto PČR

V době od 20. do 23. dubna 2019 dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem poškodil výplň zadního okna bagru značky Komatsu, zaparkovaného ve firemním areálu v Kojetínské ulici v Prostějově.

Majiteli bagru tímto jednáním vznikla škoda předběžně vyčíslená na 15 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Vandal poškodil další dva stromy

ilustrační foto MP

Jak PvNovinky informovaly, v Prostějově řádí vandal, který ničí vysazené stromy. V loňském roce jich bylo více než sto, od nového roku přibyly další. Poslední dva případy se po dlouhé odmlce staly nedávno.

"Máme další dva zničené stromy, rukopis vandala ale není totožný s předchozím," sdělila PvNovinkám náměstkyně primátorky Ivana Hemerková, podle které jde pravděpodobně o jiného pachatele. "Přijmeme opatření," dodala lakonicky. Ani fotopasti zatím vandala, který se soustředil na zeleň v prostějovských ulicích, neodhalily.  (ber)

Cvičil psa a poničil stromy!

Foto ber, Michal B.

Jak PvNovinky informovaly, neznámý vandal poničil v posledních měsících na území města Prostějova stovku stromů. Podle policistů i strážníků jde zřejmě o stejnou osobu. Muž, který na dvou stromech trénoval svého psa, jim ale není.

„Strážníci zadrželi muže, který na dvou stromech cvičil svého psa a stromy poškodil. S největší pravděpodobností se ale nejedná o stejného pachatele, který má na svědomí ostatní stromy,“uvedla na středeční tiskové konferenci náměstkyně Ivana Hemerková.

Strážníci zadržení muže potvrdili. „Přistihli jsme muže, který pomocí stromů trénoval psa bull typu,“ potvrdila redakci zprávu strážník Jana Adámková. Další podrobnosti ale odmítla sdělit s tím, že věc je dosud v šetření.

Od začátku roku poškodil vandal další dva stromy

ilustrační foto MP

Jak PvNovinky informovaly, v Prostějově řádí vandal, který ničí vysazené stromy. V loňském roce jich bylo více než sto, od nového roku přibyly další dva. Policie po pachateli pátrá, zatím ale bez úspěchu.

"Ve většině případů jde o stromy ve stáří 10 - 15 let, které mají hrubým způsobem poškozenou kůru. Tam je naděje, že se díky včasnému ošetření uzdraví. Jde ale i o několik mladších stromů, které bylo nutné odstranit, jako mladou lípu u sokolovny. Ta měla ulomenou korunu," popsala před časem náměstkyně primátora Ivana Hemerková, podle které vandal řádí napříč katastrem města.

Vlakový vandal dopaden!

ilustrační foto čtenář

Začátkem března PvNovinky informovaly o vandalovi, který v Konici na nádraží posprejoval vlak. Policie zná pachatele, který způsobil škodu ve výši 60 tisíc korun.  

„Bezprostředně po činu jsme na místě zadrželi jednoho z pachatelů. Je jím devětadvacetiletý muž z Konicka. Ten je v současné době podezřelý z trestného činu poškození cizí věci, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ sdělil redakci ve čtvrtek policejní mluvčí František Kořínek. Okolnosti postříkání vlaku jsou stále předmětem probíhajícího prověřování. „Výše způsobené hmotné škody na vlaku byla vyčíslena na 60 tisíc korun,“ dodal mluvčí. (red)