Sokolská

OBRAZEM: Když jsme líní

Foto čtenář

Obyvatelé Prostějova stále nechápou, že sběrná místa s kontejnery jsou určena pro třídění odpadu. A mají svá pravidla.

Jak jinak si vysvětlit stabilní nepořádek, který zachytil fotoaparát čtenáře Mirka v Sokolské ulici. "Binec je zde pořád, i když technické služby to odvážejí dvakrát týdně. Hlavě spousta krabic, která pochází prokazatelně z firmy, sídlící nedaleko. Lidé sem pravidelně odkládají kde co, včetně nábytku a oblečení. Městská policie by to měla aspoň občas zkontrolovat," dodal.

Podnět zasíláme Městské policii Prostějov. (ber)

Na Sokolské někdo vymlátil skla autobusu. Škoda 110 tisíc

Ilustrační foto brnenskamhd.net

V dosud přesně nezjištěné době minulý čtvrtek nebo pátek rozbil nezjištěný pachatel celkem 12 skleněných výplní oken autobusu Karosa, který byl zaparkován v Sokolské ulici v Prostějově.

Majiteli autobusu tím způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 110 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. „Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny kromě povinnosti škodu nahradit hrozí také trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Nepořádek si děláme sami

Foto ber

Polystyrenové tabule se zbytky obložení, stavební suť v igelitkách a kupa starého oblečení. O krabicích, poházených kolem kontejnerů, nemluvě.

V pátek sběrné místo v Sokolské ulici v Prostějově uklidili pracovníci FCC.  V sobotu ráno bylo opět zaneřáděno odpadem, který patří do sběrného dvora. Vážně je to do toho v Průmyslové ulici tak daleko?  Pro mnohé zřejmě nepřekonatelná trasa. (ber)

Rekonstrukce Trávnické a Sokolské opět odložena

ilustrační foto ber

Od roku 2017 je v plánu rekonstrukce ulic Trávnická a Sokolská v Prostějově. Ani letos se do rozpočtu města nevešla.

Odbor rozvoje a investic požádal stavební úřad o prodloužení platnosti územního řízení.

Nicméně stavební úřad konstatoval, že již je vydáno stavební povolení a platnost územního řízení je stejná jako délka platnosti následného povolení, tedy stavebního povolení.

Na základě této skutečnosti požádal odbor rozvoje a investic o stažení žádosti o prodloužení platnosti.

Kruháč v problematické křižovatce nebude

Foto ber

V roce 2017 byl tehdejším vedením města navržen projekt rekonstrukce Sokolské a Trávnické ulice v Prostějově. Byla v něm mimo jiné navržena minikruhová křižovatka, která by řidičům usnadnila průjezd. Měla být ve styku pěti větví místních komunikací - Trávnická, Karlov, Hvězda, Sokolská a Winklerova. V novém projektu nebude.

„PD a stavba samotná nepočítá s kruhovým řešením křižovatky, a to vzhledem k současné intenzitě provozu na této křižovatce. Tato investiční akce obsahuje obnovu vozovky, křižovatky „Hvězda“, chodníků, vytvoření parkovacích pruhů, nové veřejné osvětlení, regeneraci zeleně a stavbu podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Bude rovněž provedena přeložka kabelového vedení nízkého a vysokého napětí,“sdělil redakci náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Prostějov o poslední část historické závodní dráhy přijde

Foto ber

V souvislosti s rekonstrukcí ulic Sokolská a Trávnická se na redakci PvNovinek obrátil jeden z čtenářů s dotazem, zda bude po rekonstrukci zachována historická závodní dráha ze žulových kostek. Nyní zveřejňujeme odpověď prostějovského magistrátu.

"Tato dráha je již pouze na těchto dvou ulicích a vyznačuje se středovou čárou, která je vytvořena z černých žulových kostek. Myslím, že by bylo dobré se o to zajímat, protože by byla škoda, kdyby Prostějov ztratil takovou pamětihodnost, která se využívá při slavnostní jízdě veteránů každý rok," uvedl čtenář.

Víte, že Prostějov má svoji závodní dráhu z počátku dvacátého století?

Foto ber

V souvislosti s rekonstrukcí ulic Sokolská a Trávnická se na redakci PvNovinek obrátil jeden z čtenářů. Rád by věděl, zda bude po rekonstrukci zachována historická závodní dráha ze žulových kostek.

"Tato dráha je již pouze na těchto dvou ulicích a vyznačuje se středovou čárou, která je vytvořena z černých žulových kostek. Myslím, že by bylo dobré se o to zajímat, protože by byla škoda, kdyby Prostějov ztratil takovou pamětihodnost, která se využívá při slavnostní jízdě veteránů každý rok," dodal čtenář.