psí loučka

Ad: Loučku okupují senioři. A stěžují si na psy

ilustrační foto ber

Psí loučka na konci Lidické ulice u zadní brány hřbitova je dost využívaná. Jenže se na ní před časem vyskytl problém. Na lavičce v oploceném areálu sedávají senioři. Slovní střety s majiteli psů nejsou výjimkou. Podnět redakce předala Magistrátu. Ten situaci prověří. 

Jak ukázaly reakce majitelů psů na článek, v němž PvNovinky na problém poukázaly, s podobným jednáním se setkávají pejskaři ve všech prostorech, vyhrazených jako výběhové loučky. "Na Dolní jsem nejednou zažila děcka lezoucí po překážkách. Jejich maminy koukaly do mobilu. Můj argument, že na Husáku je dětské hřiště, ať jdou tam, nebraly v potaz," zmínila se jedna z pejskařek. 

Problémem možná je, že zmíněná loučka u hřbitova není označena, chybí u ní i provozní řád, stejně jako u řady dalších.

Loučku okupují senioři. A stěžují si na psy

ilustrační foto

Psí loučka na konci Lidické ulice u zadní brány hřbitova je dost využívaná. Jenže se na ní před časem vyskytl problém. Na lavičce v oploceném areálu sedávají senioři.

"Už několikrát se mi stalo, že jsem přišla se psem a na lavičce seděly dvě dámy seniorského věku. Když jsem psa chtěla pustit z vodítka, začaly na mě hartusit, ať to v žádném případě nedělám, že se psů bojí a tady je to zakázané. Můj argument, že plocha je vyhrazena pro psy, odbyly tím, že nikde není žádná cedule. Neměla jsem s sebou mobil, jinak jsem místo marného dohadování zavolala strážníky. Tak jsem raději sbalila psa a šla pryč," popsala zkušenost paní Lenka. Jak dodala, označení opravdu chybí.

Podnět k jeho instalaci zasíláme Magistrátu. (ber)

Poškozenou branku u psí loučky město opraví

Foto čtenář

Od července 2019 je v provozu psí loučka za hřbitovem v Brněnské ulici v Prostějově. Po celou dobu funguje bez problémů. Jeden ale nastal v minulých dnech, kdy ji někdo poškodil. Podnět čtenářky redakce zaslala Magistrátu města Prostějova. 

"Podnět jsem předala odboru správy a údržby majetku města. Děkují za upozornění a zabezpečí opravu branky," sdělila PvNovinkám mluvčí radnice Jana Gáborová. 

Náměstkyně primátora Milada Sokolová rovněž přidala poděkování. "Pokud máte poznatek o poškození nejen na psích loučkách, ale i dalšího městského mobiliáře, jako jsou odpadkové koše, lavičky atd. informujte obratem Magistrát. Díky včasnému upozornění může být náprava provedena dříve, než vznikne nevratné poškození," dodala náměstkyně s tím, že pevně věří, že poškození branky nebylo úmyslné. (ber)

 

Branka u psí loučky je poškozená

Foto čtenářka

Od července 2019 je v provozu psí loučka za hřbitovem v Brněnské ulici v Prostějově. Po celou dobu funguje bez problémů. Jeden ale nastal v minulých dnech.

„Vypadá to, že se na bráně buď někdo vozil, nebo do ní nacouvalo auto. Nejde pořádně zavřít," poslala PvNovinkám fotografie čtenářka Lucie. 

Fotografie s komentářem posíláme k sjednání nápravy Magistrátu města Prostějova. (ber)

Psí loučka na Plumlovské bude oplocena! Výsledné oplocení bude v řádech desítek tisíc levnější

ilustrační foto MMP

Jedná se o psí loučku v Plumlovské ulici, která bude mít pevné oplocení v celkové délce cca 80 metrů. Plot bude ze čtyřhranného pletiva výšky 100 centimetrů s osazením jedné dvoukřídlé brány a jedné jednokřídlé branky.

„Odbor rozvoje a investic v poptávkovém řízení na oplocení psí loučky v ul. Plumlovská obdržel nejvýhodnější cenovou nabídku od společnosti FCC Prostějov, s.r.o., která nabídla provedení díla za cenu 63.921,35 Kč vč. DPH. Termín realizace dle Smlouvy o dílo je od 15.5.2021 – 30.6.2021,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Během posledních dvou let inicioval magistrát navýšení počtu psích louček v Prostějově.

Obyvatelé Tylovy by rádi novou psí loučku. Mezi paneláky

ilustrační foto ber

Majitelé psů, bydlící v okolí Tylovy ulice, se Magistrátu ptají, zda by bylo možné oplotit část travnaté plochy za kotelnou, která sousedí s MŠ Libušinka.

„Mezi psí majitele patří také senioři, pro které je psí loučka u hřbitova, nebo v Dolní ulici z hlediska vzdálenosti nedostupná a i oni by uvítali možnost, kde nechat svoje čtyřnohé kamarády volně proběhnout. Takové místo bychom uvítali a v našem okolí chybí,“ píše na webu města Jana T.

Podle referentky mediální komunikace Anny Kajlíkové travnatá plocha mezi kotelnou a MŠ Libušinka není oficiální psí loučka. „Přesto pracovníci příslušného odboru místo zhlédnou a zjistí vhodnost,“ doplnila.

Oplocení psí loučky v Plumlovské budou schvalovat zastupitelé

Ilustrační foto ber

Zastupitelé budou schvalovat návrh radních týkající se oplocení psí loučky v blízkosti Plumlovské ulice v Prostějově.

Během posledních dvou let inicioval magistrát navýšení počtu psích louček v Prostějově.

Prostějovský hřbitov se zvětší. O psí loučku

Foto ber

Prostějovský městský hřbitov v Brněnské ulici byl založen v roce 1900. Dnes je na jeho území evidováno na patnáct tisíc hrobů a na další není místo. Město tedy vyhlédlo nové. Hřbitov by se v budoucnosti měl rozšířit o pozemek, který nyní slouží jako psí výběhová loučka.

"Kapacita hřbitova je plně obsazena, nová hrobová místa už nelze přidávat. Situaci v této chvíli řešíme budováním kolumbáríí, ani tak ale nejsme schopni uspokojit všechny zájemce," uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Podle jeho slov o velké hroby zájem příliš není, lidé chtějí spíše menší schránky.