Opilecká bitka v „azyláku“. Natržené ucho a pokousané prsty

Opilecká bitka v „azyláku“. Natržené ucho a pokousané prsty
ilustrační foto pixabay.com

Ve čtvrtek v podvečer bylo na lince 156 prostějovských strážníků přijato telefonické oznámení o potyčce mezi ubytovanými osobami v azylovém centru na Určické ulici. Strážníci na místě zkontaktovali dva muže, mezi kterými došlo k fyzickému napadení.

Mladší z nich měl zakrvácené ucho a zalepené prsty na rukách. Lékařské ošetření na místě odmítl. Oba aktéři byli ve značně podnapilém stavu. "Šestatřicetiletý napadený muž uvedl, že šel do vedlejšího bytu ke kamarádovi na kávu. V okamžiku, kdy seděl u stolu v kuchyni, přišel z druhého pokoje osmapadesátiletý muž a začal mu bezdůvodně nadávat a vyhazovat ho z bytu. Při tom starší muž zranil mladšího na uchu, ze kterého mu strhl náušnici a pokousal mu prsty na rukách," informoala komisařka Tereza Greplová. Oba pánové byli vyzváni k provedení orientační dechové zkoušky. "U šestatřicetiletého muže bylo změřeno 4,34 promile alkoholu v dechu, osmapadesátiletý muž nadýchal 3, 24 promile a napadení

popřel. U svědkyně, která potvrdila slova napadeného muže strážníci naměřili 2,69 promile alkoholu v dechu," doplnila Greplová. Protiprávní jednání staršího muže projedná příslušný správní orgán pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Poslat nový komentář