Opilec rušil noční klid a napadl i policistu úderem do obličeje

Opilec rušil noční klid a napadl i policistu úderem do obličeje
ilustrační foto PČR

Svátek práce oslavil třiatřicetiletý muž z Němčic nad Hanou větším množstvím alkoholu. V nočních hodinách pak pod jeho vlivem v místě bydliště, před domem i uvnitř, všem kolem hlasitě vyhrožoval zabitím, což si vyžádalo přítomnost policistů na místě. V agresivních verbálních útocích muž pokračoval i po příjezdu policistů. 

"Těm vyhrožoval „podřezáním“ a jednoho policistu napadl úderem do obličeje. V té chvíli již bylo jasné, že muž výzev policistů dobrovolně neuposlechne a ke zklidnění situace nedojde. Aby policisté předešli dalšímu protiprávnímu jednání, agresivního muže s využitím donucovacích prostředků zadrželi a eskortovali na služebnu. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 2,28 ‰ alkoholu v dechu," uvedl olicejní mluvčí František Kořínek. Protože byly obsazeny všechny protialkoholní záchytné stanice v okolí, vystřízlivěl muž v policejní cele na obvodním oddělení Prostějov 1. Propuštěn byl po provedení nezbytných administrativních úkonů po poledni následujícího dne. Při incidentu došlo k lehkému zranění zadrženého i jednoho ze zasahujících policistů.

Muž je pro své jednání podezřelý z několika přestupků a z přečinu násilí proti úřední osobě. "Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta," dodal Kořínek. (red)

Poslat nový komentář