opilci

Opilka skončila na záchytce. S 2,46 promile v dechu

ilustrační foto MP

Devátého prosince necelé dvě hodiny po půlnoci bylo na lince 156 prostějovských strážníků přijato oznámení o osobě, ležící na Mlýnské ulici. Strážníci na místě událost potvrdili. 

"V ležící osobě zjistili šestapadesátiletou ženu, která byla ve značně podnapilém stavu. Dotyčná se vlivem požitého alkoholu nebyla schopna sama o sebe postarat. Ani za pomoci hlídky se nedokázala postavit a udržet na nohách. Při provedené orientační dechové zkoušce nadýchala 2,46 promile. Po vyšetření lékařem byla žena převezena a umístěna do protialkoholické záchytné stanice v Olomouci," uvedla komisařka Tereza Greplová. Přestupek proti veřejnému pořádku, ze kterého je žena podezřelá, projedná příslušný správní orgán. (red)

Opilec se zranil při pádu. Skončil v nemocnici

ilustrační foto MP

V pondělí 30. 1. 2023 ve večerních hodinách strážníci prověřovali telefonické oznámení týkající se podnapilé osoby ležící na zemi v ulici Wolkerova. Na uvedeném místě zjištěn muž s velkou modřinou na hlavě. 

Tu si dle přítomných svědků způsobil při nekontrolovaném pádu na zem. Jelikož byl muž dezorientovaný a hrozilo, že si pádem mohl způsobit otřes mozku, přivolali strážníci na místo ZZS. Zdravotníci muži poskytli neodkladné ošetření a poté jej odvezli na vyšetření do nemocnice. "Při vyšetření jednašedesátiletý muž zcela nespolupracoval a nekontroloval své jednání. Na žádost zdravotního personálu strážníci zajišťovali dohled do doby, než se dostavili pracovníci ochranky nemocnice. Následně byl muž ponechán v nemocnici na pozorování," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red) 

Vybuřoval po domě. S 2,5 promile skončil na záchytce

ilustrační foto

Pátého ledna v odpoledních hodinách řešili prostějovští strážníci problémy s podnapilým mužem, který nekontroloval své chování, byl velice hlučný a tropil výtržnosti v bytě a na společné chodbě bytového domu nedaleko centra města. 

"Vzhledem k jeho stavu a nevhodnému chování u něj provedli strážníci orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota dosáhla 2,53 promile alkoholu v dechu. Ani za přítomnosti hlídky nebyl muž schopen své jednání zcela ovládat, vyhrožoval sebepoškozením, proto byl na místo přivolán lékař k posouzení jeho zdravotního stavu. Po nezbytném vyšetření lékař rozhodl o převozu do protialkoholické záchytné stanice. Strážníci dotyčného následně převezli do Olomouce, kde byl umístěn na záchytce," informovala komisařka Tereza Greplová.

V dechu měl skoro tři promile. Skončil na záchytce

Foto MPP

Osmadvacátého října krátce po poledni si strážník vykonávající dohled na Běh republiky povšiml na náměstí T. G. Masaryka osoby, ležící na zemi. Muž byl očividně pod vlivem alkoholu.

Dotyčný vzhledem ke svému stavu nebyl schopen se strážníky komunikovat. Svým zjevem a chováním vzbuzoval veřejné pohoršení. Nekontroloval své jednání, samostatná chůze nepřipadala v úvahu. Nebyl schopen se sám o sebe postarat. "Při orientační dechové zkoušce, kterou se přes velké úsilí hlídky u něj podařilo provést, bylo přístrojem naměřeno 2,8 promile alkoholu v dechu.

Opilec putoval do nemocnice. V dechu měl 3,7 promile

ilustrační foto MP

V pondělí v podvečerních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli u kašny na Pernštýnském náměstí muže, který nedokázal ovládat svoje chování.

Již na první pohled bylo očividné, že dotyčný je ovlivněn alkoholem. Podezření hlídky se vzápětí potvrdilo. Strážníci provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. „Naměřená hodnota dosáhla 3,68 promile alkoholu. Přivolaný lékař po prohlédnutí jednačtyřicetiletého muže rozhodl o jeho převozu do nemocnice a nutnosti absolvování dalších vyšetření,“ doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Opilci v ulicích. Žena měla v dechu čtyři promile

ilustrační foto MP

V průběhu 6. srpna vyjížděli prostějovští strážníci k opilcům hned dvakrát. Tím prvním byla žena, povalující se na hlavním vlakovém nádraží, druhým muž, který si ustlal v trávě před domem.  

Na nádraží se jednalo o ženu, která svým chováním vzbuzovala veřejné pohoršení. „Cestující, kteří čekali na vlak, byli nechtěně svědky, jak silná opilost u ženy vyvolala její znečištění, znečištění lavičky i nástupiště a nakonec ji alkoholové opojení unavilo natolik, že ulehla a do příjezdu strážníků nebyla schopna chůze. Hlídka u ní naměřila dechovou zkouškou čtyři promile,“ uvedla strážník Jana Adámková s tím, že tato hranice může ohrozit člověka na životě. Přivolaný lékař rozhodl o jejím převozu do nemocnice, nikoli na záchytnou stanici.

Na mol opilá matka vrávorala ulicemi. S malým dítětem!

ilustrační foto PČR

Na značně opilou ženu s kočárkem byla městská policie upozorněna o půl sedmé večer 15. 7. 2021 prostřednictvím tísňové linky 156. Do oznámené lokality byla ihned vyslána hlídka. 

Ta o ulici dále nalezla velice opilou ženu, která při chůzi vezla dětský kočárek s malým dítětem. Již z prvního kontaktu bylo zcela evidentní, že je pod vlivem alkoholu. Žena nedokázala ovládat svůj pohyb a opakovaně padala na zem. "Strážníci vyzvali matku dítěte k provedení dechové zkoušky. Naměřená hodnota měla pozitivní výsledek, a to 2,94 promile alkoholu. Podařilo se také kontaktovat otce dítěte, který přijel na místo. Hlídka o celé události vyrozuměla i odbor sociálně právní ochrany dětí. Vyslaný pracovník souhlasil s tím, že o dítě a zároveň i přítelkyni se postará otec.

Opilá matka skončila na záchytce, dvouleté dítě v péči babičky!

ilustrační foto PČR

V úterý 4. května 2021 v ranních hodinách došlo v severozápadní části Prostějova k incidentu mezi matkou a její osmnáctiletou dcerou. Předmětem verbálního sporu mělo být to, že matka své dceři odmítla vydat její dítě s ohledem na její zjevnou podnapilost. 

"Matka dítěte s tím však nesouhlasila a dožadovala se jeho vydání. Své matce nadávala, vyhrožovala a pokusila se ji napadnout ještě i za přítomnosti policistů. Protože ve svém protiprávním jednání pokračovala i přes jejich výzvy, byla na místě zajištěna a k dalším úkonům eskortována na policejní služebnu. Po provedení nezbytných administrativních úkonů a dechové zkoušce s výsledkem 1,54 ‰ alkoholu v dechu byla agresivní žena k vystřízlivění umístěna do protialkoholní záchytné stanice. Její dítě zůstalo v péči babičky," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Opil se tak, že nemohl chodit. Skončil na záchytce

ilustrační foto MPP

Při vykonávání hlídkové služby na náměstí  T. G. Masaryka v Prostějově si 28. dubna před jednadvacátou hodinou hlídka strážníků povšimla muže, sedícího u lavičky. Strážnici zjistili, že dotyčný není schopen chůze a je zjevně ovlivněn alkoholem.

Své chování neměl pod kontrolou a pokřikoval na procházející osoby. „Provedenou dechovou zkouškou byla u něj naměřena hodnota 3,94 promile alkoholu. Převozní sanitkou byl odvezen do nemocnice na vyšetření. Po nezbytném ošetření opilec skončil na protialkoholní záchytné stanici v Olomouci,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že jednačtyřicetiletý muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku.

Své jednání bude muset vysvětlit u správního orgánu. (red)

Místo domů dojel na záchytku

ilustrační foto MP

Čtvrtého května 2020 v dopoledních hodinách bylo přijato na linku 156 prostějovských strážníků oznámení o ležícím muži na autobusovém nádraží. Hlídka našla ležícího muže na zemi u lavičky. Po kontaktování dotyčný vstal a sedl si na lavičku. Hlídce sdělil, že se opil z důvodu tragické události, která se stala jeho kamarádovi. Odpočine si a poté odjede domů. 

Kontrolovaný muž byl v pořádku a po strážcích zákona nic nepožadoval. O dvě hodiny později bylo přijato opět stejné oznámení. Vyslaná hlídka nalezla totožného muže, jak opět spí u lavičky. Jeho stav opilosti se podstatně zhoršil oproti prvnímu setkání. Nebyl schopný samostatné chůze a jakékoliv komunikace. K posouzení zdravotního stavu byl na místo přivolán lékař. Dechovou zkoušku se z důvodu silného ovlivnění alkoholem nepodařilo provést.