opilci

Byl opilý a motal se mezi vozy. Upadl a poškodil jeden z nich

ilustrační foto MP

 

Několik minut po poledni přijali strážníci sdělení o muži, který nekontroluje své pohyby a motá se mezi vozidly v ulici Pod Kosířem. Při příjezdu na místo hlídku zkontaktoval přímo oznamovatel. Strážníkům ukázal poškozené vozidlo, na které podnapilý občan spadl a při pádu ulomil zadní stěrač.

„Osmašedesátiletý muž seděl opodál a měl poraněnou ruku. Zraněného hlídka dopravila na ošetření a poté ho předala jeho družce,“ informovala strážník Jana Adámková. "Majitele vozu se nepodařilo vyrozumět, a proto mu byl zanechán vzkaz. Ke škodě na majetku nedošlo úmyslně, tudíž nejde v tomto případě o protiprávní jednání. Věc se řeší občanskoprávní cestou", dodala Adámková. (red)

Opilou ženu vlekli příbuzní domů. Druzí na ně zavolali strážníky

ilustrační foto MP

 

Před půlnocí byla hlídka strážníků vyslána do Tylovy ulice, kde mělo dle oznamovatele docházet k napadání ženy dvěma osobami. Všechno bylo ale jinak.

Strážníci trojici zastihli. "Jednalo se o manželský pár vracející se ze zábavy. Mužova choť ovšem byla natolik opilá, že nezvládala jakýkoliv pohyb. Proto mu s ní pomáhala dcera, kterou si otec na místo přivolal," uvedla strážník Jana Adámková. Hlídka rodině pomohla doprovodit ženu do místa bydliště. (red)

Hned dva opilci se váleli v ulicích města. Skončili na záchytce

ilustrační foto MP

 

Hned dva opilce řešili v minulých dnech prostějovští strážníci. Oba skončili na záchytce.

Před půlnocí byla hlídka vyslána hlídka do Vrahovické ulice, kde v blízkosti mostu přes řeku Hloučelu ležel na chodníku muž. „Dvaapadesátiletý muž nebyl schopen se posadit, natož postavit. V důsledku silné opilosti u něj nemohla být  provedena dechová zkouška,“ vysvětlila strážník Jana Adámková. Opilec skončil na záchytné stanici v Olomouci, což ho bude stát nemalý peníz. Přeprava činí 1500 Kč a nocleh 2500 Kč.

Popil a zapomněl, kde má věci

ilustrační foto MP

 

Neobvyklou situaci zažili strážníci v minulých dnech. Na linku 156 oznámil muž, že byl na návštěvě a při odchodu si nevzal bundu. Do bytu se zpět už nedostal.

V bundě měl mít i mobilní telefon. "Strážníci na místě zkontaktovali oznamovatele a zjistili, že v danou dobu navštívil v domě několik bydlících. Ti jeho přítomnost potvrdili, ale u žádných z nich oděv nenechal. Hlídce se vzhledem k okolnostem nepodařilo ztracené věci nalézt," informovala strážník Jana Adámková. (red)

Opilý muž se před záchytkou zachránil sám

ilustrační foto MP

 

Na základě sdělení občana vyjížděli strážníci v podvečer k ležícímu muži. Ten si ustlal na chodníku před domem v Palackého ulici. 

Dvaačtyřicetiletého Prostějovana ovlivněného alkoholem se podařilo probrat. Po chvíli byl schopen chůze. "Bydlel nedaleko a hlídka ho doprovodila domů. Vyhnul se tak přenocování na záchytce," uvedla strážník Jana Adámková. (red)

 

Pít na veřejnosti se nesmí!

ilustrační foto MP

 

V dopoledních hodinách přistihli strážníci dva bezdomovce, muže a ženu při konzumaci vína na autobusové zastávce na ulici Na hrázi. PET lahev s vínem si po napití mezi sebou střídavě předávali.

"Žena, jakmile spatřila hlídku, se snažila alkohol rychle schovat do batohu. Dobře si byla vědoma protiprávního jednání, neboť před časem na toto porušení vyhlášky byla upozorněna," uvedla strážník Jana Adámková. Událost byla pro podezření z přestupku dle §46/2 Zákona 200/90 Sb., a to porušením obecně závazné vyhlášky města č.10/2009, předána správnímu orgánu. (red)

Na záchytce skončila letos první žena

ilustrační foto MP

 

Minulou sobotu před devatenáctou hodinou vyjížděla hlídka na ulici Fanderlíkova k opilým bezdomovcům. Zatímco muž byl schopen se o sebe postarat, dáma nemohla stát na nohou. Skončila na záchytce.

"Dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 1,73 promile," uvedla strážník Jana Adámková. V letošním roce jde o první ženu, která skončila na záchytné stanici v Olomouci. (red)

Ležel na zemi u Domu služeb, popíjel víno z plastu

ilustrační foto

 

Minulý týden v pátek v podvečerních hodinách bylo přijato na linku 156 sdělení o ležícím muži na podlaze ve vestibulu Domu služeb.

"Strážníci opilému odebrali dvoulitrovou PET lahev s bílým vínem. Bezdomovce z prostor vykázali. Muž svým jednáním porušil vyhlášku města č.10/2009, neboť v uvedeném místě je požívání alkoholických nápojů zakázáno. Událost policisté postoupili správnímu orgánu", sdělila Jana Adámková z Městské policie Prostějov. (red)

Než přijela sanitka, opilec se probral

ilustrační foto internet

 

Ve čtvrtek před jednadvacátou hodinou se hlídka městské policie pohybovala v oblasti hlavního nádraží. Zde objevila opilého muže, který ležel v blízkosti pošty. Nekomunikoval a nebyl schopen chůze. Než přijela sanitka, probral se.

Než lékař, který měl výjezd mimo Prostějov, dorazil na místo, muž se částečně probral. "Hlídce se podařilo zjistit jeho bydliště a dopravila ho domů, kde si ho převzala manželka," sdělila strážník Jana Adámková. Po předání byl kontaktován dispečink ZZS s odvoláním výjezdu. (red)

Strážníci zasahovali u čtyřech opilců během jediného dne

ilustrační foto MP

 

6. ledna vyjížděli prostějovští strážníci během pouhých 90 minut čtyřikrát k lidem pod vlivem alkoholu. Jden skončil v nemocnici.

Tři z nich se nacházeli před nákupními centry Haná a Big Billa. Byli schopni se o sebe sami postarat a nebylo zapotřebí umístění na záchytnou stanici. "Výjimkou byl muž, sedící v autobusové zastávce. Měl zranění na hlavě, které si způsobil sám a byl podchlazen. Hlídka přivolala záchrannou službu a lékař nařídil jeho převezení na ošetření do nemocnice," dodala strážník Jana Adámková. (red)