ilustrační foto MP
V dopoledních hodinách přistihli strážníci dva bezdomovce, muže a ženu při konzumaci vína na autobusové zastávce na ulici Na hrázi. PET lahev s vínem si po napití mezi sebou střídavě předávali.
"Žena, jakmile spatřila hlídku, se snažila alkohol rychle schovat do batohu. Dobře si byla vědoma protiprávního jednání, neboť před časem na toto porušení vyhlášky byla upozorněna," uvedla strážník Jana Adámková. Událost byla pro podezření z přestupku dle §46/2 Zákona 200/90 Sb., a to porušením obecně závazné vyhlášky města č.10/2009, předána správnímu orgánu. (red)