opilci

Na záchytce skončila letos první žena. S 2,7 promile

ilustrační foto MP

V letošním roce skončila první osoba ženského pohlaví na záchytce. Prostějovští strážníci tam převezli bezdomovkyni.

"Na základě telefonického oznámení vyjížděla 13. ledna po dvaadvacáté hodině hlídka k bezdomovkyni, která ležela na zemi v pasáži obchodního domu v Plumlovské ulici. V dechu měla 2,7 promile," konstatovala strážník Jana Adámková. Žena se pro přílišnou opilost nebyla schopná o sebe postarat, proto byla převezena do záchytky v Olomouci. (red)

Opilý vytrvalec žádal vstup do azylového domu. Marně

ilustrační foto MP

Patnáctého ledna před polednem vyjížděla hlídka na Určickou ulici, kde se snažil muž dostat do azylového centra. Ubytování mu bylo odepřeno pro jeho podnapilost.

„Devětačtyřicetiletý bezdomovec to nemínil přijmout a neustále se snažil zaměstnance přemluvit. Přivolaná hlídka mu vysvětlila podmínky pro umístění a z místa ho vykázala. Řád tohoto zařízení je jednoznačný a podnapilé osoby mají vstup zakázán,“ informovala strážník Jana Adámková. (red)

První opilec v roce skončil na záchytce. S 3,7 promile

ilustrační foto MP

V letošním roce provedli strážníci první doprovod opilce na záchytku.

8. ledna o půl deváté večer, na základě telefonického oznámení, vyjížděla hlídka na ulici Šmeralova k muži, který spal na chodníku přímo před domem. Po probuzení nebyl schopen sám vstát. Na nohou se neudržel, jeho komunikace byla značně nesrozumitelná a chování neovladatelné. Proto ho strážníci usadili na lavičku a vyčkali s ním na příjezd lékaře. Ten ho prohlédl a shledal, že je schopen převozu na záchytku. "Vykonaná dechová zkouška u něj prokázala , hodnotu 3,7 promile alkoholu.

Několik hodin se motal před domem. Skončil v nemocnici

ilustrační foto

Na základě telefonického sdělení vyjížděla hlídka 26.12. po devatenácté hodině na ulici Lidická, kde dle oznamovatele se již tři hodiny pohyboval podnapilý muž.

"Dotyčný vykazoval známky podchlazení, špatně komunikoval a choval se zmateně. Přivolaná záchranná služba třiašedesátiletého Prostějovana odvezla do nemocnice na vyšetření", konstatovala strážník Jana Adámková. (red)

Rodinná dvojka řádila na nádraží. Opilou matku a syna pacifikovali strážníci

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Zákaz požívání alkoholických nápojů nebrali vážně 13. prosince hned dva lidé. Před devatenáctou hodinou v hale hlavního nádraží seděla u pokladen matka (48) se synem (28) a oba popíjeli krabicové víno. Na výzvu k opuštění těchto prostor nereagovali. Skončili v poutech na policejní služebně.

„Muž si rozdělal pivo a v konzumaci alkoholu pokračoval. Ani po opakované výzvě nemínila dvojice s konzumací přestat a doklady totožnosti odmítli předložit. Poté hlídku ignorovali a snažili se z místa odejít,“ popsala strážník Jana Adámková.

Opilci putovali na záchytku. Hned dva

ilustrační foto MP

Hned dva opilce eskortovali 9. prosince prostějovští strážníci na záchytku. Jednalo se o bezdomovce.

"V prvním případě se jednalo o devětačtyřicetiletého muže, který ležel na chodníku v Lidické ulici. Vzhledem k jeho stavu u něj nebylo možné provést dechovou zkoušku," informovala strážník Jana Adámková. Druhou osobou, která skončila na záchytce, byla pětašedesátiletá žena. "Ta spala u bočního vchodu hlavního nádraží. Nadýchala 2,98 promile,"dodala Adámková. V obou případech se jednalo o známé bezdomovce. (red)

Žena bez domova skončila na záchytce

ilustrační foto MP

Koncem listopadu, 28.11. před půlnocí, dostali prostějovští strážníci hlášení o ženě bez domova sedící na schodech rodinného domu. Skončila na záchytce.

"Kolem ženy byl značný nepořádek, ona sama se nacházela v dosti znečištěném stavu, nebyla schopná komunikace, natož pohybu. Dechovou zkoušku u ní nebylo možné pro její stav provést," konstatovala strážník Jana Adámková s tím, že bylo přistoupeno k převozu do protialkoholního zařízení. Strážníci zajistili doprovod přepravní sanitkou do Olomouce. "V letošním roce byl tento převoz jejím třetím „ubytováním“ na záchytce," dodala Adámková. (red)

Během jediného týdne skončili na záchytce tři opilci

ilustrační foto MP

Tři muži skočili v době od 20. do 25. listopadu v záchytné stanici v Olomouci. Trojici čeká správní řízení pro podezření z přestupků proti veřejnému pořádku a ve dvou případech i pro porušení občanského soužití.

Na základě telefonického sdělení byla vyslána hlídka strážníků před třiadvacátou hodinou k dálničnímu mostu, kde u nedaleké autobusové zastávky ležel na zemi muž s drobným poraněním v obličeji. Následně vyšlo najevo, že po návštěvě restaurace se vracel domů a při vedení jízdního kola upadl. Samostatného pohybu nebyl schopen a dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 2,30 promile. "Na druhý den vyjížděla hlídka k Azylovému centru. Zde se nacházel opilý muž, dožadující se vstupu. Své jednání nebyl schopen kontrolovat. Nadýchal 3,93 promile," uvedla strážník Jana Adámková.

Opilá žena napadla manžela. I strážníky

ilustrační foto MP Zlín

Osmnáctého listopadu dopoledne došlo v jedné z prostějovských restaurací k hádce manželského páru. Rozkurážená žena následně fyzicky napadla manžela a pustila se i do strážníků.

„Žena se chovala značně agresivně, a to i přítomnosti hlídky. Opakovaně měla snahu svého muže udeřit a tohoto jednání nemínila zanechat. Předložit doklady odmítla a její atak se přesunul na strážníky. V napadení jí bylo zabráněno a výtečnice skončila v poutech,“ popsala incident strážník Jana Adámková. Oba manželé byli dopraveni na služebnu Policie ČR k ověření totožnosti, a protože se žena nemínila zklidnit, následovalo její převezení na záchytnou stanici do Olomouce, což rozhodně není příznivé pro jejich rodinný rozpočet. Doprava stojí 1500 Kč a nocleh 2500 Kč.

Nadýchala 3,14 promile, skončila na záchytce

ilustrační foto MP

V odpoledních hodinách 11.11.2015 tropila v blízkosti městských lázní opilá bezdomovkyně hluk. Skončila na záchytce.

"Při příjezdu hlídky ležela na zemi a nebyla schopná samostatného pohybu. Její společník byl z místa vykázán. I u něj byly patrné známky požití alkoholu, ale svůj stav dokázal zvládnout," sdělila strážník Jana Adámková. Žena, která nadýchala 3,14 promile, byla dopravena na záchytnou stanici do Olomouce. Pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku byla věc postoupena správnímu orgánu. (red)