opilci

V ulicích se povalovali opilci

ilustrační foto MP

 

Během dvanáctihodinové služby řešili prostějovští strážníci  hned tři opilce. Všichni se váleli po zemi.

"Nejprve se jednalo o sedmačtyřicetiletou ženu, která byla po třiadvacáté hodině spatřena za pomoci městského kamerového systému, jak leží pod schodištěm přímo u restaurace. Hlídka ji probrala a poslala domů," uvedla strážník Jana Adámková. Před čtvrtou hodinou ranní přijalo operační středisko oznámení o opilci ležícím před prodejnou. Strážníci zjistili, že dotyčný se nachází přímo před domem, kde bydlí. Probudili ho a poslali domů. Do třetice se jednalo opět o muže, který ležel u kapličky na kraji chodníku a nohama zasahoval do vozovky.

Ženské se podnapilé válely na zemi

ilustrační foto MP

 

Hned tři opilé dámy řešili v průběhu dvou dnů městští strážníci. Všechny byly natolik opilé, že se neudržely na nohou. Do záchytky ale neputovala ani jedna.

K první ženě vyjížděli strážníci ve středu 5. listopadu. O půl osmé večer ji nalezli ležící na silnici ve Školní ulici. "Hlídka zjistila, že jde o čtyřicetiletou ženu, která z důvodu podnapilosti upadla. Při pádu se poranila v obličeji a na ruce. Hlídka přivolala sanitu, která ženu odvezla," popsala první případ strážník Jana Adámková. Téhož dne po třiadvacáté hodině vyjížděli strážníci k další opilé. Oznamovatel uvedl, že se žena válí po trávníku a huláká. Strážníci ji už našli na nohou, ale zticha rozhodně nebyla.

Opilá žena skákala pod auta a padala. I při zákroku policie

ilustrační foto MP

 

V průběhu uplynulého týdne dvakrát strážníci doprovázeli opilce na záchytnou stanici do Olomouce. V prvním případě se jednalo o agresivního muže, v druhém o ženu, neschopnou se udržet na nohou.

V prvním případě se jednalo o muže, který se doma choval agresivně. "Rozbil toaletní mísu a hrozilo i další zničení bytového zařízení. Dechová zkouška u muže, který podle manželky pil už od rána, ukázala 3,30 promile," popsala incident strážník Jana Adámková. Jelikož měl výtržník ránu na hlavě, skončil nejprve v rukou lékaře a po ošetření v nemocnici putoval do protialkoholního zařízení.

Opilci se váleli v ulicích města

ilustrační foto

 

Hned dva opilce během čtyřiadvaceti hodin doprovázeli strážníci na záchytnou stanici. Oba se váleli v ulicích města.

První byl osmatřicetiletý muž, kterého hlídka nalezla v podvečer na aleji v Kolářových sadech. Ležel u lavičky, nesrozumitelně komunikoval a nebyl schopen samostatného pohybu. Při usazení do sanitního vozu se začal chovat agresivně. Hlídka byla nucena mu nasadit pouta,“ uvedla strážník Jana Adámková.

Na druhého mazavku upozornil strážníky telefonicky všímavý občan, Našel ho ležet na trávě u silnice v Tovární ulici. „Muž měl v dechu 2,48 promile,“ potvrdila Adámková.

Nocleh ve zdravotnickém zařízení přijde na 2 600 korun, přeprava sanitkou na 1 500 korun. (red)

Žena napadla rodinu, bezdomovec spal na zastávce. Putovali na záchytku

ilustrační foto

 

Muže a ženu odváželi do záchytky v Olomouci minulý týden prostějovští strážníci. Zatímco dáma pod vlivem napadla členy rodiny, bezdomovec si ustlal na nádraží.

„Dvaatřicetiletá opilá žena při návštěvě matky ztropila výtržnost. Rozbila mísu, fyzicky napadala jejího přítele a ženu častovala hrubými nadávkami. Dechovou zkouškou u nbyly zjištěny 3,0 promile,“ popsala první případ strážník Jana Adámková.  Druhou osobou převezenou na záchytnou stanici byl bezdomovec, kterého na základě telefonického sdělení hlídka nalezla na autobusové zastávce. U čtyřicetiletého muže nebylo možné pro jeho stav provést dechovou zkoušku.

Policejní razie odhalila opilce

ilustrační foto PČR

 

V pondělí 26. srpna od 5 do 9 hodin vyrazili prostějovští policisté na silnice. V rámci dopravně bezpečnostní akce dopadli za volantem hned čtyři opilce. 

"Bylo zkontrolováno 295 motorových vozidel, u řidičů jsme zjistili 19 přestupků, z toho ve 4 případech usedli za volant pod vlivem alkoholu," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.  Ve třech případech se jednalo o přestupky, které budou oznámeny k projednání na příslušný správní orgán. Čtvrtý výtečník, kterého policisté kontrolovali krátce po páté ráno v Olšanech, měl v dechu 1,19 promile. "Sedmatřicetiletý muž přiznal, že předešlý večer vypil 8 jedenáctistupňových piv a 0,5 dcl tvrdého alkoholu," dodala mluvčí. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.