firma

Podvržený email připravil firmu o 1,5 milionu korun

ilustrační foto

Ve čtvrtek se na kriminalisty obrátila jednatelka olomoucké společnosti s tím, že se stala obětí podvodu. Začátkem týdne přijala upozorňující email s logem banky, u které má firma vedený účet s tím, že z důvodu nepravidelné aktivity došlo k pozastavení účtu. Součástí emailu byl i přiložený odkaz, prostřednictvím kterého mělo dojít ke znovuobnovení účtu a ověření identity. Žena bohužel na odkaz klikla a přes přihlašovací údaje se do internetového bankovnictví přihlásila. Po zjištění, že je vše v pořádku, se z něj během krátké chvíle odhlásila.

V průběhu týdne prováděla z konta různé platby, ale ničeho podezřelého si nevšimla. Ve čtvrtek dopoledne přijala hovor od pracovníka banky, který jí sdělil, že došlo k blokaci firemního účtu a je potřeba vzniklý problém vyřešit na pobočce banky. Zde se dozvěděla, že z účtu odešlo několik desítek plateb v celkové hodnotě téměř 1, 5 milionu korun.

Firma z Prostějovska nabízí podzemní bunkry

Foto podzemnibunkr.cz

Jistota útočiště v krizových situacích a bezpečný prostor celé rodiny začíná být v poslední době důležitým tématem. Nejprve tomu přispěla celosvětová pandemie, nyní se k ní přidala válka zuřící jen několik hodin jízdy automobilem od našich hranic.

Zatímco dříve se v České republice budováním útočiště pro případ mimořádných situací zabývali hlavně příznivci takzvaného preperského hnutí, nyní se příprava na krize stala každodenní realitou. Přitom v některých jiných zemích se tohle téma nikdy z veřejné debaty neztratilo a takzvaná civilní ochrana je tam důležitou součástí života každého člověka. Pro případné přežití války, velké průmyslové havárie nebo dokonce rozpadu současného společenského řádu je klíčové především připravené útočiště. Chráněné místo s dostatkem vody, potravin a energií může rozhodovat o životě či smrti.

Policisté odhalili pachatele krádeže ve firmě

ilustrační foto Policie ČR

Minulý týden si převzal sdělení podezření 32letý recidivista z Prostějova, který se dopustil krádeže.

"Od konce května řešili policisté případ ukradené finanční hotovosti z kanceláře firmy v Prostějově. Tehdy neznámý pachatel vstoupil do neuzamčené kanceláře na ulici Vrahovická a ze šuplíku vzal 8 000 Kč a obohacen o tuto částku místo opustil. To, že byl před dvěma lety za stejnou trestnou činnost prostějovským soudem odsouzen, v tomto případě pro něho nehrálo roli," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. O výši trestu rozhodne soud, ale vzhledem k tomu, že již v minulosti měl problémy se zákonem, hrozí mu trest vyšší, a to až tříleté odnětí svobody. (red)

Hledají se další firmy přátelské rodině

foto Olomoucký kraj

Zaměstnavatelé v Olomouckém kraji mohou opět získat certifikát Společnost přátelská rodině, který je udělován na dobu tří let. Přinese jim konkurenční výhodu na trhu práce i dobrou pověst. Projekt pořádá Síť pro rodinu a jedním z nositelů ocenění je také Krajský úřad Olomouckého kraje.

„Že je rodina základ státu, není klišé, ale realita. Také proto hejtmanství schválilo a nyní naplňuje vlastní koncepci rodinné politiky,“ připomněl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Přihlášené organizace projdou auditem, který se zaměřuje na čtyři základní oblasti. Hodnoceny jsou například zaměstnavatelské podmínky, a především prorodinné aktivity. Zájemce o certifikát Společnost přátelská rodině musí úspěšně projít dotazníkovým šetřením, obstát při kontrolní návštěvě i před závěrečnou tříčlennou porotou.

Startují registrace soutěže Firma roku a Živnostník roku

ilustrační foto soutěž Firma roku

Neskutečné množství podnikatelských, ale i životních příběhů a především ukázka píle, odhodlanosti a touhy po úspěchu, to už neodmyslitelně patří k podnikatelským soutěžím Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku 2017. Právě v těchto dnech startují registrace, které budou probíhat do 30. června 2017. Jednoduchá cesta, jak ukázat svůj potenciál a propagovat vlastní podnikání je pro všechny firmy a živnostníky otevřena.

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

V Prostějově přibyla další pracovní místa

ilustrační foto toray.cz

 

Pět desítek lidí z prostějovského regionu  získalo práci v nové výrobní lince, kterou ve středu spustila v továrně v průmyslové zóně japonská firma Toray. Do nového provozu investoval výrobce tiskových desek zhruba miliardu.

Stavbu nové výrobní haly zahájil Toray Textiles v září 2012. Výrobky z Prostějova poputují do Evropy, Severní a Jižní Ameriky či na Blízký východ. Slavnostného otevření linky se mimo vedení firmy zúčastnili i zástupci ministerstva průmyslu a obchodu a japonský velvyslanec. (red)

Na Dolní hořelo v soukromé firmě

foto HZS OLK

 

V úterý 17. září krátce před druhou hodinou ráno vyjížděli hasiči k požáru do soukromé firmy v Dolní ulici. V jednom ze strojů vzplál prach.

"Zjistili jsme, že hoří prach uvnitř tryskacího stroje. Plameny zasáhly plastový pytel pod zásobníkem, od něhož se rozšířily dovnitř stroje, kde zničily filtry," popsala požár tisková mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková, podle které plameny zastavily provoz na výrobní lince, dým ale zakouřil pouze blízké okolí stroje.

Výše škody i příčina vzniku požáru jsou v šetření. (red)