TK Plus

Mezi nejlepšími sportovci Olomouckého kraje jsou i prostějovští borci

Foto Olomoucký kraj

V celkem devíti kategoriích letos vyhlásil Olomoucký kraj nejlepší sportovce roku 2023. Ke slavnostnímu vyhlášení došlo v úterý 19. března v Městském domě Přerov. Mezi oceněnými jsou také nejlepší trenéři a hendikepovaní sportovci.

Lidé poslali celkem 110 nominací. O udělení cen rozhodli krajští zastupitelé poté, co jim jednotlivé vítěze doporučila zvlášť složená hodnoticí komise. Titul sportovec Olomouckého kraje si letos odnesli například cyklisté, atleti, tenisté nebo kanoisté.

Olomoucké hejtmanství bylo vůbec prvním krajem v Česku, který začal sportovce takto oceňovat.

Přehled oceněných v anketě Sportovec Olomouckého kraje 2023

Nejlepší hendikepovaná sportovkyně – Julie Švecová (judo, Judo Železo Hranice)

Z Mistrovství světa juniorů družstev si v Prostějově Češi odnesli třetí místo

Foto TK Prostějov

Již podvaadvacáté za sebou hostilo TK Prostějov prestižní mezinárodní tenisovou soutěž – mistrovství světa juniorů družstev.

Po týdnu bojů o příčky nejvyšší se český tým juniorů umístil jako třetí, stejnou pozici vybojoval i tým juniorek. V mezinárodní konkurenci šestnácti týmů chlapců a dívek jde o skvělé umístění! Tituly na ITF World Junior Tennis Finals 2021 oslavili hráči Itálie a hráčky Ruska.... (red)

Sportovci věnovali nemocnici 300 tisíc korun

foto MMP

Šek v hodnotě 300 tisíc korun, které věnovali prostějovští sportovci, převzal v neděli  primátor města František Jura. Peníze podle jeho vyjádření nyní poputují do prostějovské nemocnice.

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí a současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru se podílel například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho kolega Jiří Veselý a basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek. „Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu,“ řekl při této příležitosti Černošek.

Postavíte si sloup na křižovatku. I tak se v Prostějově dělá reklama?!

ilustrační foto čtenář

Před časem doputovaly na e-mail PvNovinek fotografie z Přikrylova náměstí s dotazem, zda TK Plus za propagaci firmy na jednom z nejfrekventovanějších míst v Prostějově platí, nebo je instalace vlajek, míčku a horizontů v rámci recipročních služeb mezi klubem a městem. Zjišťování všech informací redakci zabralo dva měsíce. Výsledek? Město ani kraj o ničem neví. Z odpovědí institucí vyplývá, že si TK Plus si zřejmě sloup instaloval sám.

"Je to poměrně frekventované místo, uvítal bych tam reklamu i své firmy. Tak by mne zajímaly podmínky, za jakých by se na vrchol kruháče mohl dostat obyčejný člověk," připsal tehdy k fotografiím čtenář.

Reklama u centra města? Domluvte se s krajem!

ilustrační foto čtenář

Do redakce PvNovinek doputovaly fotografie z Přikrylova náměstí s dotazem, zda TK Plus za propagaci firmy na jednom z nejfrekventovanějších míst v Prostějově platí, nebo je instalace vlajek, míčku a horizontů v rámci recipročních služeb mezi klubem a městem. Magistrát o ničem neví, pozemek je prý Olomouckého kraje.

"Je to poměrně frekventované místo, uvítal bych tam reklamu i své firmy. Tak by mne zajímaly podmínky, za jakých by se na vrchol kruového objezdu mohl dostat obyčejný člověk," připsal k fotografiím čtenář.

Redakce o odpověď požádala Magistrát města Prostějova. Odpověď byla lakonická. "Jde o pozemek Olomouckého kraje," sdělila mluvčí Jana Gáborová. 

S odpovědí kraje vás seznámíme. (ber)

Marketingová společnost TK Plus Prostějov již nepatří Miroslavu Černoškovi

ilustrační foto vecernikpv.cz

Marketingová společnost TK Plus Prostějov má nového majitele. Podíly sportovního manažera Miroslava Černoška, prostějovského podnikatele Milana Matzenauera i londýnské firmy World Sport Service byly převedeny na slovenskou společnost Centrum 3000 a jejího majitele. Vyplývá to ze zápisu v obchodním rejstříku.

Převod obchodních podílů v TK Plus na slovenskou společnost Centrum 3000 schválila v polovině srpna mimořádná valná hromada prostějovské agentury. "Do společnosti TK Plus vstoupil strategický partner, kterým je tato slovenská firma. Jednateli nadále zůstávají pánové Miroslav Černošek a Petr Chytil," řekl ČTK mluvčí TK Plus Tomáš Cibulec. Slovenskou společnost Centrum 3000 vlastní Roland Uhrina, který zároveň působí v několika dalších firmách.

Spolek Prostějov olympijský dostal pozemky!

ilustrační foto MMP

 

Rada města Prostějova na svém posledním jednání schválila výpůjčky pozemků spolku Prostějov olympijský. Od města dostane bezmála 4 400 metrů půdy.

Pozemky o výměře 308 m2, 870 m2 a 3.200 m2 se nacházejí v areálu velodromu na místě bývalého koupaliště.  Spolek Prostějov olympijský je podle radních dostal do výpůjčky na 99 let za účelem realizace projektu „Národní olympijské tenisové a volejbalové centrum“.  „Vypůjčitel ponese po dobu výpůjčky veškeré náklady na údržbu předmětu výpůjčky,“ usnesli se radní. (ber)

Sportovkyní roku je tenistka Kvitová!

ilustrační foto internet

 

56. ročník tradiční ankety Sportovec roku nepřinesl ani devátý rok změnu. I letos vyhrála korunku pro nejlepší osobnost českého sportu žena, tenistka Petra Kvitová. Za ní skončily olympijské šampionky Eva Samková a Martina Sáblíková.

Petra Kvitová s Martinou Sáblíkovou už vladařkami českého sportu byly. Kvitové se to povedlo v roce 2011, kdy stejně jako letos vyhrála Wimbledon i Fed Cup, Sáblíkové už dokonce třikrát. Gratulujeme! (ber)

Olympijské centrum bude, hospodařit v něm bude TK Plus!

ilustrační foto logo TK Plus

 

Národní olympijské centrum v Prostějově bude. Město spolu se společností TK Plus a Olomouckým krajem sepsalo dohodu o podpoře stánku, který by do města měl přinést společenské a sportovní akce mezinárodního významu. Celý projekt, nazvaný Prostějov olympijský, musí ale projít zastupitelstvem.

Ministerstvo školství dotaci na výstavbu šesti center v rámci celé republiky odsouhlasilo. "Peníze tedy dodá stát, město Prostějov pak pozemky," uvedl na tiskové konferenci primátor města Miroslav Pišťák s tím, že jde o lokalitu v Kostelecké ulici. Na otázku, kdo bude centrum provozovat, byla odpověď jednoznačná. "Pravděpodobně TK Plus," dodal primátor.   "Podepsali jsme sice dohodu o spolupráci, zakladatelské právo ale musí schválit  zastupitelstvo. Do 15.1. bude projednáno připomínkování zastupitelů, do 31. 1. záměr projedná rada a do 28.2.

Prostějov bude propagovat TK Plus

ilustrační foto internet

 

Výběrové řízení na poskytování služeb v oblasti propagace a marketingu pro statutární město Prostějov se konalo už po druhé. Zatímco první kolo bylo kvůli jedinému přihlášenému zrušeno, do druhého se přihlásilo pět zájemců. Zakázku v hodnotě 14 milionů nakonec získala agentura TK Plus.

V sedmičlenné komisi usedl primátor Miroslav Pištˇák (ČSSD), jeho náměstek Jiří Pospíšil (ODS), zastupitelé Jaroslav Čížek (KSČM) a Václav Kolář (TOP 09) a zaměstnanci magistrátu právnička Květa Olašáková, tajemník Lubomír Baláš a Roman Sedláček, vedoucí oddělení veřejných zakázek.