Přikrylovo náměstí

Postavíte si sloup na křižovatku. I tak se v Prostějově dělá reklama?!

ilustrační foto čtenář

Před časem doputovaly na e-mail PvNovinek fotografie z Přikrylova náměstí s dotazem, zda TK Plus za propagaci firmy na jednom z nejfrekventovanějších míst v Prostějově platí, nebo je instalace vlajek, míčku a horizontů v rámci recipročních služeb mezi klubem a městem. Zjišťování všech informací redakci zabralo dva měsíce. Výsledek? Město ani kraj o ničem neví. Z odpovědí institucí vyplývá, že si TK Plus si zřejmě sloup instaloval sám.

"Je to poměrně frekventované místo, uvítal bych tam reklamu i své firmy. Tak by mne zajímaly podmínky, za jakých by se na vrchol kruháče mohl dostat obyčejný člověk," připsal tehdy k fotografiím čtenář.

"Zebry" na kruháči v Přikrylově náměstí nebudou

ilustrační foto MMP

Na absenci přechodů, vyznačených na vozovce, si na webu města stěžuje jeden z obyvatel. Magistrát ale nemá dobrou zprávu, „zebry“ prostě nebudou.

„Přejít vozovku je docela problém, řidiči málokdy dají přednost chodci. Chodců inkriminovaným místem prochází docela dost a tak vznikají nebezpečné situace,“ píše tazatel. Za magistrát odpovídá referentka vnějších vztahů Jana Gáborová: „V tuto chvíli se neplánuje malování přechodů pro chodce na nově vybudovaném kruhovém objezdu na Přikrylově náměstí. Jsou tam zřízena místa pro přecházení, která mohou chodci využívat.“ (red)

OBRAZEM: Už jste se projeli? A co?

Foto MMP

Včera byla slavnostně úderem druhé odpolední otevřena nová kruhová křižovatka na Přikrylově náměstí.

Bohužel z důvodu stále probíhajících prací směrem k ulici Kostelecká je výjezd uzavřen, silnice od Kostelce je průjezdná pouze směrem k městu, což potrvá do 10. října. A co vy? Svezli jste se? Prošli? A co říkáte? (red)

Kruhová křižovatka na Přikrylově dnes byla slavnostně otevřena!

Foto Eva Suchá

 

Dnes byla slavnostně otevřena křižovatka na Přikrylově náměstí. Zástupci radnice i zhotovitele dnes stavbu uvedli do provozu. Částečně, protože práce na kanalizační síti směrem do ulice Kostelecké nebyly dohotoveny, proto je vjezd možný pouze ve směru od Kostelce k centru města, ne obráceně.

„Podle původního časového harmonogramu měly práce na výstavbě křižovatky trvat devadesát dní. Výstavbu jsme pomyslně odstartovali 20. července 2015. Vše je dokončeno o měsíc dříve,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer. Kolem vnitřní plochy budou vysazeny trvalkové květiny a vyšší i nižší okrasné traviny. Zbývající část, směrem ke kamenné obrubě bude řešen jako štěrkový záhon s menšími skupinami trvalek, okrasných travin a cibulovin.

Kruhová křižovatka na Přikrylově náměstí začne sloužit již tuto neděli

ilustrační foto

 

Dopravní omezení, která souvisela se stavbou kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí, pomalu končí. Motoristé tudy projedou už v neděli odpoledne, kdy bude křížení ulic Plumlovská a Kostelecká otevřeno.

„Podle původního časového harmonogramu měly práce na výstavbě křižovatky trvat devadesát dní. Výstavbu jsme pomyslně odstartovali 20. července 2015. Vše je dokončeno o měsíc dříve,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer. Kolem vnitřní plochy budou vysazeny trvalkové květiny a vyšší i nižší okrasné traviny. Zbývající část, směrem ke kamenné obrubě bude řešen jako štěrkový záhon s menšími skupinami trvalek, okrasných travin a cibulovin. Sezónní květiny budou každoročně po odkvětu doplňovány novou výsadbou. 

OBRAZEM: Práce na Přikrylově náměstí finišují!

Foto MMP

 

Už v neděli 20. září ve 14 hodin bude slavnostně otevřena nová okružní křižovatka v Přikrylově náměstí. 

Motoristům spadne kámen ze srdce, stavbaři se pustili do závěrečného pracovního sprintu. (red)

Křižovatka v Přikrylově bude otevřena v termínu, s Kosteleckou je to horší!

Foto ber

 

Rekonstruce Přikrylova náměstí, kde vzniká nový kruhový objezd, by měla být dokončena 20. září. S největší pravděpodobností firma termín splní, otázkou je ale plné zprůjezdnění Kostelecké ulice.

"V současné době zde probíhá rekonstrukce vodovodního řadu a kanálových vpustí. Jak jsme se dozvěděli, firma, která rekonstrukci provádí, zažádala o prodloužení dopravního omezení. Město s tím nesouhlasí, stejně jako Vodovody a kanalizace, které jsou investorem," sdělila PvNovinkám ve čtvrtek  náměstkyně primátora Alena Rašková s tím, že VaK tlačí firmu do splnění původního termínu. 

Práce na Přikrylově náměstí jdou do finále

Foto MMP

 

Uzavírka křižovatky na Přirylově náměstí započala 20.7. 2015. Stavba kruhového objezdu by měla být dokončena kolem 20. září. 

Podívejte se, vy, jenž nechodíte kolem, jak stavbaři pokročili. (red)

OBRAZEM: Práce na Přikrylově náměstí pokračují

Foto MMP

 

Uzavírka křižovatky na Přirylově náměstí započala 20.7. 2015.

Otevřena by měla být v průběhu září. (red)

OBRAZEM: Kruháč na Přikrylově náměstí roste jako z vody

Foto MMP

 

Stavba kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí v Prostějově by měla být hotova do 20. září.

A stavbaři dělají vše pro to, aby tomu tak bylo. (ber)