kruhová křižovatka

Trávnickou a Sokolskou čeká ředa změn. I minikruháč

Foto čtenář

Rekonstrukci ulic Trávnická a Sokolská v Prostějově plánuje magistrát už několik let. Zdá se, že vše je na dobré cestě, stavební úřad zahájl územní řízení. A obyvatelé obou lokalit se mají na co těšit, stejně jako motoristé. Mimo jiné zde přibudou čtyři podzemní kontejnery na tříděný odpad a miniokružní křižovatka. 

Projekt obsahuje stavební úpravu vozovek, chodníků, vjezdů a dalších zpevněných ploch. Výsledné řešení zahrnuje vozovky, parkovací pásy a pruhy, vjezdy, chodníky a středový ostrov miniokružní křižovatky. Ta je navržena ve styku pěti větví místních komunikací - Trávnická, Karlov, Hvězda, Sokolská a Winklerova. Průměr OK je 20 metrů, šířka okružního pásu 5 metrů, průměr ojížděného ostrova 10 metrů. 

Středovou část kruhové křižovatky v Plumlovské čeká obnova

ilustrační foto

Ve dnech 24.8. až 27.8.2016 bude částečně uzavřena okružní křižovatka v ulici Plumlovská u OC Albert.

Ve směru Prostějov - Mostkovice bude průjezdný jízdní pruh, v opačném směru bude vyznačena objížďka ulicemi Domamyslická, Žitná, J. B. Foerstra, Západní, Plumlovská.

Uzavírka silnice II/150 v ulici Plumlovská v Prostějově u Alberta je tedy částečná, jedná se o délku přibližně třiceti metrů. Důvodem je rekonstrukce zeleně na okružní křižovatce.

Povolení se vydává za těchto podmínek:

Kruhová křižovatka na Poděbradově náměstí prozatím nevznikne

ilustrační foto nákres

Olomoucký kraj stavbu kruhové křižovatky na Poděbradově náměstí do svého rozpočtu na letošní rok nezařadil. Město Prostějov už má nachystanou projektovou dokumentaci, s realizací stavby bude ovšem třeba vyčkat na rozhodnutí kraje.

Je zpracována a územně povolená projektová dokumentace pro provádění stavby společnosti Atelier malých okružních křižovatek Petra Novotného z Pardubic v hodnotě 338.921,- Kč včetně DPH. "Na příslušné investiční položce v rozpočtu města Prostějova na letošní rok jsou k dispozici finanční prostředky ve výši pěti milionů korun," uvedl už letos v únoru náměstek primátorky Zdeněk Fišer.  

Ministerstvo bere zpátečku: Přednost na kruháčích zůstává nezměněná

ilustrační foto ber

Ministerstvo dopravy vydalo metodický pokyn k novele vyhlášky, která upravuje provoz na kruhových objezdech. Opravilo tak původní verzi vyhlášky, která vyděsila značnou část motoristů. Na kruhových objezdech totiž měla platit přednost zprava.

Ministerstvo dopravy vydáním metodického pokynu upřesnilo novelu vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích. Tato vyhláška od 1. ledna tohoto roku stanovila obcím možnost, rozhodnout se, zda značky upravující přednost na kruhový objezd umístí, nebo zde zůstane přednost určena standardně pravidlem pravé ruky, jako na jiných neznačených křižovatkách.

Křižovatka na Poděbradově náměstí se již rýsuje

ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova schválila další krok směřující k vybudování nové křižovatky na Poděbradově náměstí. Radní zadají projektovou dokumentaci ve stupni pro provádění stavby „Křižovatka Poděbradovo náměstí“ formou výzvy jednomu zájemci, společnosti Atelier malých okružních křižovatek Petra Novotného z Pardubic.

K dnešnímu dni je zpracována a územně povolená projektová dokumentace ve stupni pro územní rozhodnutí a projektová dokumentace pro stavební povolení na investiční akci „Křižovatka Poděbradovo náměstí“. Ateliér už předložil cenovou nabídku ve výši 338.921,- Kč včetně DPH. „Na příslušné investiční položce v rozpočtu města Prostějova na letošní rok jsou k dispozici finanční prostředky ve výši pěti milionů korun,“ doplnil informace náměstek Zdeněk Fišer. (red)

OBRAZEM: Na náměstí Padlých hrdinů vznikne již příští rok kruhová křižovatka

Foto MMP

Kruhová křižovatka na náměstí Padlých hrdinů by měla vyřešit jednu z nejpalčivějších otázek, kterou je bezpečnost cyklistů. Stavět by se měla začít v příštím roce. Podle radních dostane přednost před avizovanými křižovatkami v Přikrylově náměstí.

"Kruhová křižovatka zjednoduší dopravu a následná cyklostezka vyvede cyklisty bezpečně na Vrahovickou ulici a dál do Vrahovic," vysvětlila náměstkyně primátora Alena Rašková. Cyklostezka by měla vést až po most přes Hloučelu ve Vrahovicích. Následně se cyklisté napojí na stávající komunikaci. "Provoz v této části už není tak velký, a nedochází k jejich ohrožení," vysvětlila Rašková. Jedním z důvodů tohoto řešení je i fakt, že proti výstavbě cyklostezky se bránili obyvatelé Vrahovické ulice. Znemožnila by jim totiž parkovat před vlastními nemovitostmi.

Kruhová křižovatka na Přikrylově dnes byla slavnostně otevřena!

Foto Eva Suchá

 

Dnes byla slavnostně otevřena křižovatka na Přikrylově náměstí. Zástupci radnice i zhotovitele dnes stavbu uvedli do provozu. Částečně, protože práce na kanalizační síti směrem do ulice Kostelecké nebyly dohotoveny, proto je vjezd možný pouze ve směru od Kostelce k centru města, ne obráceně.

„Podle původního časového harmonogramu měly práce na výstavbě křižovatky trvat devadesát dní. Výstavbu jsme pomyslně odstartovali 20. července 2015. Vše je dokončeno o měsíc dříve,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer. Kolem vnitřní plochy budou vysazeny trvalkové květiny a vyšší i nižší okrasné traviny. Zbývající část, směrem ke kamenné obrubě bude řešen jako štěrkový záhon s menšími skupinami trvalek, okrasných travin a cibulovin.

Kruhová křižovatka na Přikrylově náměstí začne sloužit již tuto neděli

ilustrační foto

 

Dopravní omezení, která souvisela se stavbou kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí, pomalu končí. Motoristé tudy projedou už v neděli odpoledne, kdy bude křížení ulic Plumlovská a Kostelecká otevřeno.

„Podle původního časového harmonogramu měly práce na výstavbě křižovatky trvat devadesát dní. Výstavbu jsme pomyslně odstartovali 20. července 2015. Vše je dokončeno o měsíc dříve,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer. Kolem vnitřní plochy budou vysazeny trvalkové květiny a vyšší i nižší okrasné traviny. Zbývající část, směrem ke kamenné obrubě bude řešen jako štěrkový záhon s menšími skupinami trvalek, okrasných travin a cibulovin. Sezónní květiny budou každoročně po odkvětu doplňovány novou výsadbou. 

OBRAZEM: Práce na Přikrylově náměstí finišují!

Foto MMP

 

Už v neděli 20. září ve 14 hodin bude slavnostně otevřena nová okružní křižovatka v Přikrylově náměstí. 

Motoristům spadne kámen ze srdce, stavbaři se pustili do závěrečného pracovního sprintu. (red)

Křižovatka v Přikrylově bude otevřena v termínu, s Kosteleckou je to horší!

Foto ber

 

Rekonstruce Přikrylova náměstí, kde vzniká nový kruhový objezd, by měla být dokončena 20. září. S největší pravděpodobností firma termín splní, otázkou je ale plné zprůjezdnění Kostelecké ulice.

"V současné době zde probíhá rekonstrukce vodovodního řadu a kanálových vpustí. Jak jsme se dozvěděli, firma, která rekonstrukci provádí, zažádala o prodloužení dopravního omezení. Město s tím nesouhlasí, stejně jako Vodovody a kanalizace, které jsou investorem," sdělila PvNovinkám ve čtvrtek  náměstkyně primátora Alena Rašková s tím, že VaK tlačí firmu do splnění původního termínu.