náměstí Padlých hrdinů

Připomínka 100. výročí hladové demonstrace

ilustrační foto iprostejov.cz

Ve středu 26. 4. 2017 v 16 hodin se u památníku obětí na náměstí Padlých hrdinů uskuteční připomínka 100. výročí potlačení hladové demonstrace v Prostějově.

V rámci krátkého pietního aktu bude uctěna památka 23 zabitých a desítek zraněných lidí. „Připomeneme si událost, která se krvavým písmem zapsala nejen do dějin našeho města, ale i do dějin naší země,“zve magistrát.

OBRAZEM: Na náměstí Padlých hrdinů vznikne již příští rok kruhová křižovatka

Foto MMP

Kruhová křižovatka na náměstí Padlých hrdinů by měla vyřešit jednu z nejpalčivějších otázek, kterou je bezpečnost cyklistů. Stavět by se měla začít v příštím roce. Podle radních dostane přednost před avizovanými křižovatkami v Přikrylově náměstí.

"Kruhová křižovatka zjednoduší dopravu a následná cyklostezka vyvede cyklisty bezpečně na Vrahovickou ulici a dál do Vrahovic," vysvětlila náměstkyně primátora Alena Rašková. Cyklostezka by měla vést až po most přes Hloučelu ve Vrahovicích. Následně se cyklisté napojí na stávající komunikaci. "Provoz v této části už není tak velký, a nedochází k jejich ohrožení," vysvětlila Rašková. Jedním z důvodů tohoto řešení je i fakt, že proti výstavbě cyklostezky se bránili obyvatelé Vrahovické ulice. Znemožnila by jim totiž parkovat před vlastními nemovitostmi.