sportovec roku

Kraj má nové sportovce roku. A hrdinu z Prostějova, který zachránil lidský život

Foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj udělil ocenění Sportovec Olomouckého kraje za rok 2022. Jsou mezi nimi jednotlivci i družstva, jejichž výkony se zapíšou do historie. Stejně jako čin Richarda Šmídy, který získal mimořádnou cenu za záchranu života, když při cyklistických závodech pomohl těžce zraněnému jezdci. Předání cen se uskutečnilo v pondělí 20. března v prostějovském divadle.

„Děkuji všem sportovcům, kteří svými výkony skvěle reprezentují Olomoucký kraj a šíří jeho dobré jméno často i za hranicemi Česka. Do dalších let jim přeji mnoho úspěchů, medailí, aby byli inspirací pro ostatní sportovce a sportovkyně a hlavně to, aby je sport stále bavil a naplňoval radostí,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Nejúspěšnější sportovci města Prostějov posbírali vavříny

Petra Kvitová. Foto archiv

Z ankety Sportovec města Prostějova vzešli i letos nejlepší sportovci za rok 2011, slavnostní vyhlášení proběhlo v hotelu TK Plus v úterý 28. února večer. Anketa je již tradičně nejen měřítkem popularity, ale také ohodnocením sportovních výkonů a úspěchů za uplynulý rok.

Nejúspěšnější sportovce Prostějova za uplynulý rok vybírala z plejády nominovaných Komise pro mládež a tělovýchovu za podpory médií. Posledních pět let byl nejúspěšnějším sportovcem tenista Tomáš Berdych a přestože jeho popularita i výsledky jsou stále ohromující, přece jen jeho hegemonie skončila. Podle předpokladů ho trumfla další tenisová hvězda, která vloni zářila jasnějším plamenem – Petra Kvitová, která se stala i hvězdou médií. A přestože ji trápí nemoc, cenu pro nejlepšího sportovce Prostějova si převzala osobně.

Zvolte si svoji sportovní hvězdu

Logo ankety

Město Prostějov i letos vyhlašuje anketu Sportovec města Prostějova.  Slavnostní galavečer spojený s oceněním vítězů se uskuteční 28. února. 

Odborná porota vybírá z úspěšných sportovců ve čtyřech kategoriích, kterými jsou Sportovec roku, Talent roku, Tým roku a Mládežnický tým roku. Současně budou vyhlášeni nejlepší trenéři mládeže, sportovní událost uplynulého roku, nejlepší neprofesionální sportovci a do Síně slávy prostějovského sportu budou uvedeny nové osobnosti.