anketa

Vyberte grafický návrh na ztvárnění trafostanice. Pomalují ji studenti

Foto Magistrát města Prostějova

Novou grafickou podobu opravené trafostanici opět vdechnou studenti Střední školy designu a módy. Smyslem projektu je zamezit sprejerům v poškozování fasád podobných objektů a snaha o jejich oživení.

„Pro konkrétní realizaci grafického ztvárnění je tentokrát vytipována trafostanice v ulici B. Šmerala. Studenti by se tady měli pustit do malování v měsíci květnu,“ říká 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. Stěny objektu tak získají netradiční podobu, kterou původně fádní a ničím nezajímavé objekty okamžitě zaujmou kolemjdoucí. Skvělou zkušeností bylo první „pomalování“ trafostanice v Plumlovské ulici u kruhového objezdu, další pak byly například trafostanice v ulicích Švýcarská, E. Valenty nebo Janáčkova.

Hledá se Strom roku 2022. Nominujte své favority!

Foto stromroku.cz

Borovice, jabloň, lípa. Stromy tak rozdílné a přeci mají něco společného – své lidi. Ty, kteří je obdivují, pečují o ně a vynesli je na stupínek pro vítěze v anketě Strom roku 2022. Máte-li ve svém okolí a srdci svého stromového favorita, můžete ho přihlásit právě teď.

„Anketou Strom roku chceme podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s jejich příběhy. Nominovat strom může kdokoli – jednotlivci, rodiny, sdružení, firmy, školy i obce,“ uvádí pořádající Nadace Partnerství. Pokud chcete do ankety přihlásit strom, zjistěte si o něm základní informace a poté vyplňte jednoduchou elektronickou přihlášku.

Přihlášky do 21. ročníku můžete posílat do 30. dubna 2022.

Podpořme v anketě Park roku Mládkovy sady!

Foto MMP

Nový park Okružní (dnes již Mládkovy sady) soutěží v celorepublikové soutěži Park roku 2021.

Malá parková realizace v duchu trendu modrozelené infrastruktury. Park byl zrealizován v roce 2020, netradičně před výstavbou bytových domů, pro které bude tvořit retenční a zasakovací území.

Zdařilý projekt, který myslí do budoucna, můžete podpořit hlasováním na odkazu https://www.parkroku.cz/cs/menu/soutezni-dila/park-okruzni-v-prostejove/ (red)

V anketě Evropský strom roku soutěží česká jabloň. Hlasujme pro její příběh!

Foto https://www.treeoftheyear.org/

Soutěž Evropský strom roku vznikla v roce 2011 v návaznosti na oblíbenou anketu Strom roku, kterou v České republice dlouhodobě pořádá Nadace Partnerství. Do finále evropské soutěže vždy postupují vítězové národních kol. Internetové hlasování o Evropský strom roku v únoru každoročně pořádá organizace Environmental Partnership Association (EPA), jejímž členem je i Nadace Partnerství.

Již 11 let po celé Evropě hledá stromy s nejsilnějšími příběhy. V letošním roce zastupuje Českou republiku reneta bleinheimská, sedmdesát let stará jabloň, která roste na zahrádce hospody u Lidmanů v Machovské Lhotě u Náchoda.

V anketě Osobnost Moravy 2020 bojuje Fleret i Roman Horký

Foto Osobnost Moravy

Už pátým rokem organizuje spolek Moravská národní obec iniciativu, která se snaží poukázat na skutečnost, že také na Moravě žije a pracuje mnoho šikovných lidí, výrazných a významných osobností. Přes současné celospolečenské problémy nejprve s epidemií koronaviru a poté se záplavami jsme se rozhodli navázat na předchozí úspěšné ročníky a uskutečnit také letos tuto pro veřejnost atraktivní anketu.

 

V úvodní fázi každého ročníku ankety má široká veřejnost možnost zasílat nám návrhy moravských osobností z nejrůznějších oborů, které ve své činnosti natolik vynikají, že se podílejí na utváření dobrého jména naší země Moravy a celé České republiky. My, členové koordinačního týmu, následně tyto osobnosti oslovujeme, získáváme jejich souhlas s nominací a následně je zařadíme na seznam nominovaných. Své návrhy významných Moravanek a Moravanů i další podněty měli možnost příznivci zasílat až do neděle 14. června 2020, kdy byla nominační fáze ankety ukončena.

Největší momenty 100 let českého sportu můžete ovlivnit i vy

ilustrační foto

Největší momenty českého sportu jsou projekt, který u příležitosti stého výročí vzniku České republiky připomíná historické momenty našeho sportu. Základní částí projektu je anketa, ve které veřejnost vybírá z deseti nominací svůj největší moment z každé dekády. Nominace pro každou dekádu naleznete na webu projektu www.momentysportu.cz

O absolutních vítězích jednotlivých dekád rozhodne v kombinaci s názorem diváků hlasování odborné akademie, složené z předsedů sportovních svazů a spolků, sportovních legend, sportovních novinářů a organizátorů velkých sportovních projektů. Někteří sportovci pochází z našeho města, a proto je chceme pomocí tohoto projektu podpořit.

V anketě Osobnost Moravy pro rok 2018 můžeme hlasovat pro Václava Obra

Foto www.osobnostmoravy.cz

Již po třetí v řadě pořádá spolek Moravská národní obec anketu o Osobnost Moravy pro rok 2018. V minulých letech ocenění získal muzikant Jura Pavlica, v prvním ročníku zvítězil spisovatel a folklorista Jiří Jilík. Letos je v ohni i želízko z našeho regionu, mezi nominovanými je i Václav Obr, restaurátor starožitných kočárů a ředitel Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. 

Pro některou z jedenácti navržených osobností můžete hlasovat každý den opakovaně v intervalu 24 hodin až do 31. 12.2018 na http://osobnost.moravy.eu/. Mimo Václava Obra je v nominaci třeba brněnský herec, dabér a rozhlasový moderátor Zdeněk Junák, Arnošt Goldfam, herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel, který působil i v Prostějově. 

Václav Obr se drží na předním místě, hlasů ale není nikdy dost. Tak mu dejte ten svůj. (ber)

Hvězda prostějovských médií. Hlasujme!

ilustrační foto

Tato kategorie je určena pro sportovní veřejnost, která zde může navrhnout a hlasovat pro jakéhokoliv prostějovského sportovce z prostějovského oddílu. Informace o soutěži jsou zveřejněny v prostějovských médiích (Radniční listy, Prostějovský Večerník, Prostějovské novinky a Prostějovský Deník).

Sportovní komise Rady města Prostějova u příležitosti ankety Sportovec města Prostějova za rok 2016 vyhlašuje kategorii Hvězda prostějovských médií.

Způsob hlasování: prostřednictvím webu sportovní komise www.skmpv.cz

Uzávěrka hlasování: 03.03.2017

Startují nominace do čtvrtého ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje!

ilustrační foto

Od úterý 1. března je možné nominovat zajímavosti do 4. ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Pořadatelé chtějí náměty přijímat celý březen, duben a květen. Od července do listopadu pak spustí samotné hlasování.

Nominace budou probíhat e-mailem. Nominovat zajímavost nacházející se na území Olomouckého kraje může každý, postačí k tomu zaslání jejího názvu a krátkého popisu na e-mailovou adresu olomouc@7divukraje.cz.

Doba hlasování se v novém ročníku rozšíří z dosavadních dvou měsíců na pět. „Vede nás k tomu zájem lidí. Řada z nich se na nás loni obrátila až po skončení hlasování s tím, že nestihli žádný divů podpořit,“ říká pořadatel ankety Ivo Heger. Lidé budou o konečném pořadí rozhodovat výhradně prostřednictvím internetu.

Anketa o městském kamerovém systému stále běží

ilustrační foto

Městská policie Prostějov společně s manažerkou prevence kriminality připravili anketu týkající se kamerového systému ve městě.

Na dotazy můžete stále odpovídat, a to až do 15.1.2016 na webové stránce města - http://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/anketa-kamerovy-system.html. Podklady poslouží pro další rozvoj projektu prevence kriminality v Prostějově. (red)