sedm divů

Divem Olomouckého kraje 2016 je Tančírna v Račím údolí

ilustrační foto

Ve čtvrtém ročníku 7 divů Olomouckého kraje zvítězila Tančírna v Račím údolí u Javorníku. Může proto nosit titul Největší div Olomouckého kraje roku 2016. Ocenění Tančírny v hlasování podpořilo 1 154 lidí. Zámek v Čechách pod Kosířem skončil pátý, Národním dům Prostějov sedmý. 

Loni se obnovené výletní místo se secesní restaurací umístilo na druhém místě za Mariánským sloupem v Uničově. Na druhém místě ve 4. ročníku ankety skončila Šatlava – muzeum vězeňství v Uničově, která dostala 775 hlasů. Třetí příčku těsně obsadila Hranická propast se 761 hlasy. 

Hlasovat pro 7 divů Olomouckého kraje můžete do 31. prosince. Podpořme naše zástupce!

Foto kr-olomoucky.cz

Sedm divů existuje nejen ve světě, ale také v Olomouckém kraji. Již čtvrtý ročník soutěže přinese dvacítku zajímavým míst a hlasující rozhodnou, která památka se stane tím největším divem Olomouckého kraje. Jsou mezi nimi i tři z prostějovského regionu – zámek v Čechách pod Kosířem, největší tesařská sekera na světě z Konice a Národní dům v Prostějově.

Do konce prosince můžete hlasovat na stránkách www.7divukraje.cz a vybrat si místo, které se vám nejvíce zamlouvá. Na začátku příštího roku proběhne slavnostní vyhlášení, které již po čtvrté vybere z dvacítky zajímavých míst regionu.

Anketa 7 divů Olomouckého kraje je v plném proudu. Podpořme naše zástupce!

ilustrační foto

Sedm divů existuje nejen ve světě, ale také v Olomouckém kraji. Už čtvrtý ročník soutěže přinese dvacítku zajímavým míst a hlasující rozhodnou, která památka se stane tím největším divem Olomouckého kraje. Jsou mezi nimi i tři z prostějovského regionu – zámek v Čechách pod Kosířem, největší tesařská sekera na světě z Konice a Národní dům v Prostějově.

Do konce prosince můžete hlasovat na stránkách www.7divukraje.cz a vybrat si místo, které se vám nejvíce zamlouvá. Na začátku příštího roku proběhne slavnostní vyhlášení, které už po čtvrté vybere z dvacítky zajímavých míst regionu.

Startují nominace do čtvrtého ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje!

ilustrační foto

Od úterý 1. března je možné nominovat zajímavosti do 4. ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Pořadatelé chtějí náměty přijímat celý březen, duben a květen. Od července do listopadu pak spustí samotné hlasování.

Nominace budou probíhat e-mailem. Nominovat zajímavost nacházející se na území Olomouckého kraje může každý, postačí k tomu zaslání jejího názvu a krátkého popisu na e-mailovou adresu olomouc@7divukraje.cz.

Doba hlasování se v novém ročníku rozšíří z dosavadních dvou měsíců na pět. „Vede nás k tomu zájem lidí. Řada z nich se na nás loni obrátila až po skončení hlasování s tím, že nestihli žádný divů podpořit,“ říká pořadatel ankety Ivo Heger. Lidé budou o konečném pořadí rozhodovat výhradně prostřednictvím internetu.

Divem Olomouckého kraje roku 2015 se stal Mariánský sloup v Uničově

Foto 7divukraje.cz

Ve třetím ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje zvítězil Mariánský sloup v Uničově, který stojí na centrálním Masarykově náměstí. Podpořilo jej 753 účastníků ankety a památka tak získala zhruba třetinu z celkového počtu 2 199 hlasů.

Na druhém místě v 3. ročníku ankety skončila zrekonstruovaná Tančírna v Račím údolí u Javorníku. Obnovené výletní místo se secesní restaurací obdrželo 290 hlasů. Třetí příčku obsadil poutní kostel v Dubu nad Moravou s 232 hlasy. Čtvrté a páté místo patří prostějovské oblasti.

Čtvrtá skončila největší tesařská sekera na světě, která je v Konici, páté místo vybojoval prostějovský Národní dům.

Hlasovat v anketě Sedm divů Olomouckého kraje můžete do konce listopadu!

Foto 7divukraje.cz

Ještě do konce měsíce listopadu je možné hlasovat v 3. ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Anketa nabízí výběr z 21 nominovaných zajímavostí. Výsledky chtějí organizátoři vyhlásit ještě do konce roku.

Nejstarším uchazečem o titul Největší div Olomouckého kraje je pravěké hradisko Obersko na Šumpersku vybudované asi tisíc let před naším letopočtem. Nejmladším je letos dokončená největší tesařská sekera na světě stojící před zámkem v Konici. Město Prostějov zastupuje jediný kandidát, Národní dům.
Hlasování v anketě probíhá na webu www.7divukraje.cz, průběžné výsledky a další informace organizátoři zveřejňují na Facebooku. (ber)

Zvolte sedm divů kraje. Za Prostějovsko soutěží Národní dům a konická sekera!

ilustrační foto 7divukraje.cz

Od začátku října se rozběhl třetí ročník ankety 7 divů Olomouckého kraje. Občané v ní vybírají z 21 nominovaných zajímavostí, zahrnující jak historické památky, tak například přírodní zajímavosti nebo technické stavby. Nejstaršího a nejmladšího adepta na titul Největší div Olomouckého kraje přitom dělí tři tisíce let.

Nejstarším uchazečem o titul Největší div Olomouckého kraje je pravěké hradisko Obersko na Šumpersku vybudované asi tisíc let před naším letopočtem. Nejmladším je letos dokončená největší tesařská sekera na světě stojící před zámkem v Konici. Organizátoři do hlasování zařadili také prameny Odry ležící ve vojenském prostoru Libavá a střešní zahrady v Lipníku nad Bečvou. Město Prostějov zastupuje jediný kandidát, Národní dům. Do hlasování zcela jistě zasáhne i sekera z Konice, která je zapsána díky své velikosti v Knize rekordů.

Holky, máme konečně své letní pití!

ilustrační foto

Víkend začíná a pro všechny slečny a dámy máme pro vás tip na lehký míchaný nápoj, jehož recept je velmi jednoduchý.

Příjemně osvěží! Řeč je o novém nápoji pro konzumaci při posezení na letních terasách, na koupališti, nebo jen tak na zahradě či chalupě. Nápoj vymysleli a ingredience připravili ve společnosti STAROREŽNÁ & GRANETTE Distilleries výhradně pro ženy.

Vyrábí se ze Squashe a příprava je víc než jednoduchá: 

2 panáky likéru SQUASH, led, soda a vše pořádně zamíchat. Cenově velice přijatelný a přitom báječně osvěžující nápoj máte hotový!

Starorežná přichází s velkou soutěží Stírej a užívej!

ilustrační foto

Přes dvacet tisíc cen v druhé dekádě července vyexpedovali ze STAROREŽNÉ & GRANETTE Distilleries, aby přesně 1. srpna byly připraveny ve vybraných gastro provozovnách. K danému termínu startuje totiž velká soutěž pro zákazníky.

Kdo má šanci získat batoh, multifunkční nářadí, dynamo či trička, kšiltovky, magnetické šipky nebo některé z dalších výher? Ten, kdo si ve své restauraci či hospůdce objedná panáka Vodky 42 BLENDED, Staré myslivecké, Hanácké ale třeba také Squashe. Za každého panáka mu dá obsluhující stírací los. A pak už je třeba vsadit na štěstí. Šance na  výhru je veliká, vyhrává každý desátý los. 

Akce „Stírej a užívej“ bude probíhat až do konce října.

 

Už jste dali svůj hlas Starorežné? 

Produkty Starorežné v novém, ty jedou!

Nový design produktů Starorežné

Nová láhev, nový název, nový design. Tím vším si v poslední době prošly tradiční známé produkty prostějovské likérky Hanácká společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries.  A výsledek těchto změn? Úspěch! „Od zavedení novinky se již prodaly téměř 2 miliony láhví,“ zdůrazňuje marketingový manažer Jiří Pejša. 

Nová řada v sobě soustředila produkty Starorežné Prostějov. Jedná se především o oblíbenou Hanáckou vodku, ale také o tuzemák s tradičními 40 procenty, který se na trhu jen tak nedá sehnat. Ve výčtu samozřejmě nesmí chybět oblíbené bylinné likéry Karpatka a Bylinka nebo unikátní griotka s nejvyšším podílem ovocné šťávy na trhu. Jak vidno, pojmenování Hanácká zdůrazňující původ v slunném a úrodném regionu jen podtrhuje tradici a kvalitu prostějovských kořalek.