starorežná

Pamatujete? Raketa

Foto FB

Byla tyrkysově modrá a vyráběla ji naše Starorežná.

Pětatřicetiprocentníprocentní likér byl tzv. "tlamolep" a já, už nějak z averze k barvě, ho nikdy neochutnala. (ber)

V Palírně U Zeleného stromu zahájili turistickou sezonu a stočili limitovanou edici Staré žitné myslivecké Single Barrel

Foto Palírna u Zeleného stromu

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu oslavila v sobotu 4. července 502. výročí od svého založení. Při této příležitosti v nejstarší palírně v Evropě slavnostně zahájili novou sezonu exkurzí. Na počest výročí také stočili pod vedením master blendera Romana Petruše symbolických 502 lahví limitované edice Stará myslivecká Single Barrel.

Oslavy slavnostně zahájil v nových expozičních prostorách ředitel výrobního závodu Michal Šoman spolu se senátorkou za prostějovský obvod Jitkou Chalánkovou, která na místě popřála prostějovské Palírně vše nejlepší do dalších 502 let. Symbolickým přestřižením pásky tak zahájili novou turistickou sezonu. Exkurze pokračovala prohlídkou původních sklepů, kde vzniká česká legendární Stará žitná myslivecká ve své tradiční podobě nebo její prémiovější verze, čtyřletá Reserve. „Každému sudu věnujeme osobní péči, ať už se jedná o nový nebo nejstarší dřevěný sud.

Znáte Squashe z GRANETTE & STAROREŽNÁ?

ilustrační foto gsd.cz

 

První zásilka ovocných likérů na bázi vodky značky Squash ze společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries míří právě v těchto dnech k polským odběratelům.

„Jedním z nejdůležitějších úkolů letošního roku bylo v naší společnosti dostat se na sousední polský trh. To se nám podařilo,“ říká manažer exportu Patricio Yáňez.  

Ovšem nejedná se o první zkušenost s klienty z Polska. První pokusy prorazit k našim severním sousedům již před lety proběhly. Současný první vývoz likérů míří do velkoobchodu. Zatím jen do Varšavy a několika větších měst, později do celého Polska. Momentálně společnost vyváží všechny druhy příchutí Squashe.

Myslivec na kole již startuje!

ilustrační foto internet

 

Jaro se už pomalu hlásí o slovo, což se postupně promítá do nabídky nápojů. GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries nabízí v tomto směru nejenom nápoje k přímé konzumaci, ale přichází i s novými recepturami na míchané nápoje. 

„Jednoznačně ustupuje fernet, více se používají whisky či pravé rumy a opět se začíná objevovat gin. Již jsou přežité koktejly v plechovkách. Znovu nacházíme skoro téměř zapomenutou Starorežnou jako základ k míchaným nápojům a ovocným bowlím. Tahle anýzovka byla po dlouhá léta přehlížena jako něco, co je old fashion. Jenže už v loňském létě se stala opravdovým hitem.

Hanácká vodka se těší oblibě zákazníků

ilustrační foto

Hanácká vodka slaví úspěch v prodeji. Za letošní první kvartál má na základě podpory z předešlého roku index 134 % (zdroj: AC Nielsen). I když trh s vodkami obecně roste meziročně o 20%, výsledky Hanácké vodky jsou ještě daleko nad tímto údajem. Její prodej se zvýšil o 34 procenta.

„Hanácká vodka je dlouhodobě úspěšná. Loni kromě inovace k tomu přispěla jistě i komunikační kampaň jak printová, tak rozhlasová a billboardová, prezentující celou šíři portfóliové řady Hanácká,“ konstatuje obchodní a marketingový ředitel společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries ing. Vladimír Vavřich.

„Své přinášejí prodejní akce v obchodních řetězcích, a pak se tu rovněž začíná výrazně promítat znovu narůstající důvěra kupujících v české značkové lihoviny,“ dodal Vladimír Vavřich.

Griotku i myslivce si objednáte i v Izraeli!

ilustrační foto

 

Novým trhem, kde se nově etablují lihoviny společnosti GRANETTE&STAROREŽNÁ Distilleries, se stává Izrael. Po téměř půlročním úspěšném vyjednávání tak nyní zamířilo několik desítek prvních kontejnerů se Starou Mysliveckou, Starou Mysliveckou Premium, Griotte a Squash do této země v oblasti Blízkého východu na jihozápadě Asie.

Podle slov generálního ředitele GSD Pavla Kadlece by se měly produkty české likérky objevit na více než pěti stech prodejních místech po celé Izraeli. A to jak ve specializovaných prodejnách s lihovinami, tak i v některých velkých řetězcích. ,,Naše společnost sází na export,“ tvrdí Pavel Kadlec. ,,Vždyť již v uplynulém roce naše tržby za vývoz narostly o 5 procent. V další růst věřím i letos,“ prozradil Kadlec.

 

 

 

Starorežná uvedla do provozu novou stáčecí linku

ilustrační foto internet

 

Prostějovské likérce Granette & Starorežná Distilleries se daří. V loňském roce zvýšila tržby o 11 procent a za 50 milionů korun uvedla do provozu novou stáčecí linku. Letos se firma zaměřit hlavně na export, míří i do Číny.

"Linka se postupně spouštěla v Prostějově na konci loňského roku a její nejvyšší výkonnostní kapacita je až 12 tisíc kusů půllitrových lahví za jednu směnu," vysvětlil ředitel likérky Pavel Kadlec.

V loňském roce Starorežná oslavila 495 let od svého vzniku. Se Stockem Plzeň–Božkov a Becherovkou patří mezi tři největší výrobce lihovin na českém trhu. (red)

Aktualizováno: Myslivec míří na televizní obrazovky!

Foto Josef K.

 

Značka Stará myslivecká zaplaví s nástupem října televizní kanály Prima Group. Společnost Granette & Starorežná Distilleries přichystala novou kampaň, ve které nápoj s datem narození 1847 osloví mladší věkové skupiny. Pravdou ovšem je, že "Myslivec" chutná všem generacím.

Režie televizního sponzorského odkazu se ujal režisér Daniel Růžička, který si k natáčení vybral Muzeum Stará Čistírna v Praze – Bubenči, kde mimo jiné vznikaly scény posledního zfilmování Hugových Bídníků s Gerardem Depardieu v hlavní roli.

AKTUALIZOVÁNO: Prostějov se zapsal do České knihy rekordů!

ilustrační foto

V rámci Hanáckých slavností se podařil uskutečnit nejpočetnější štafetový řetězový přípitek krojovaných osob. Pod odborným dohledem Michala Jurečky, komisaře pelhřimovské agentury ,,Dobrý den“, si na počest zahájení Hanáckých slavností a ke 495. výročí založení Palírny U Zeleného stromu postupně přiťuklo 237 krojovaných Hanáků. 

A čím se připíjelo? Samozřejmě Režnou! Nápojem, který prostějovskou palírnu nejvíce proslavil. I když nyní šlo o unikátní limitovanou řadu Jubilejní Režné! Prostějovská likérka společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries, která je nástupcem Palírny U Zeleného stromu,  tedy nejstarší palírny fungující bez přerušení na evropském kontinentu, ji  vyrobila z osmi bylin speciálně ke 495. výročí založení.

I když tentokráte počasí nepřálo a místo na centrálním náměstí se celá akce odehrávala v prostějovském Společenském domě, panovala tu spokojenost.

Bodete mistrem, znalcem nebo očněm palireňské?

Pozvánka

 

Prostějovská Palírna u Zeleného stromu slaví letos 495 let svého trvání. Při této příležitosti vyrobí originální edici Prostějovské režné, městu věnuje strom a pokusí se o rekord pod hlavičkou pelhřimovské agentury Dobrý den.

 

Jubilejní pálenka

Pouhých tisíc lahví a pět tisíc miniatur jubilení Prostějovské režné bude s retro etiketou s obrázkem radnice a podpisem Josefa Vojáčka, někdejšího majitele a autora prvního seznamu receptur pálenek.

"Režná je čistý bylinný destilát, jehož receptura přežila už bezmála šest generací prakticky beze změny. Zrodila se někdy v 17. století, kdy se žitu říkalo "rež", proto režná," vysvětlila mluvčí likérky Hana Matulová.