Granette

Z GRANETTE & STAROREŽNÁ je opět Palírna U Zeleného stromu a.s.

ilustrační foto znak

Od 1.1.2017 nese společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries a.s původní jméno, Palírna u Zeleného stromu.

„Důvodem této změny je nová strategie společnosti stavící na tradici a historii Palírny U Zeleného stromu jako jedné z nejstarších palíren v Evropě," uvádí na webu palírny člen představenstva Petr Kadlec.

K původnímu názvu se likérka vrací po šesti letech. 

Vznik a založení Palírny U Zeleného stromu se datuje ke 4. červenci roku 1518 se souhlasem Viléma z Pernštejna, který udělil právovárečné výsady jednatřiceti majitelům domů města Prostějova. (ber)

Myslivec na kole již startuje!

ilustrační foto internet

 

Jaro se už pomalu hlásí o slovo, což se postupně promítá do nabídky nápojů. GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries nabízí v tomto směru nejenom nápoje k přímé konzumaci, ale přichází i s novými recepturami na míchané nápoje. 

„Jednoznačně ustupuje fernet, více se používají whisky či pravé rumy a opět se začíná objevovat gin. Již jsou přežité koktejly v plechovkách. Znovu nacházíme skoro téměř zapomenutou Starorežnou jako základ k míchaným nápojům a ovocným bowlím. Tahle anýzovka byla po dlouhá léta přehlížena jako něco, co je old fashion. Jenže už v loňském létě se stala opravdovým hitem.

Výrobky prostějovské likérky poprvé na PRAGUE BAR SHOW

ilustrační foto praguebarshow.cz

 

Společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries čeká ve dnech 21. a 22. října historicky první účast na největší barmanské události v České republice, na PRAGUE BAR SHOW 2014.

V Novoměstské radnici předvede likérka hned několik výrobků - vodku 42 BLEND, stejně tak Starou mysliveckou a Hanáckou řadu. K předvádění a nabídce nápojů jsou připraveni dva odborníci na slovo vzatí – profesionální barmani, nositelé řady ocenění. Jedním z nich je i zakladatel Czech Flair teamu, Mistr Evropy 2004 z Moskvy, první vicemistr WORLD CUP TAIWAN v letech 2009 a 2011 Ondřej Slapnička, který bude se svým kolegou připravovat z lihovin, vyráběných v prostějovské likérce, nové a zajímavé drinky.

Old Smuggler Whiskey z nížin ostrova Islay v portofoliu Grannette

ilustrační foto

 

Poté, co společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries začala od 1. ledna distribuovat na českém a slovenském trhu vyhlášený italský vermut Garrone, posílila nyní v tomto svém segmentu distribučních značek o další prestižní značku. Do svého pestrého distribučního portfolia získala Old Smuggler Whiskey.

Old Smuggler Whiskey je historicky unikátní míchaná whiskey za skvělou cenu. Její historie sahá do roku 1835. Je směsí 40 whisek ze Skotské vysočiny, z nížin ostrova Islay, které se míchají podle někdejšího tajného receptu místních pašeráků.

Griotku i myslivce si objednáte i v Izraeli!

ilustrační foto

 

Novým trhem, kde se nově etablují lihoviny společnosti GRANETTE&STAROREŽNÁ Distilleries, se stává Izrael. Po téměř půlročním úspěšném vyjednávání tak nyní zamířilo několik desítek prvních kontejnerů se Starou Mysliveckou, Starou Mysliveckou Premium, Griotte a Squash do této země v oblasti Blízkého východu na jihozápadě Asie.

Podle slov generálního ředitele GSD Pavla Kadlece by se měly produkty české likérky objevit na více než pěti stech prodejních místech po celé Izraeli. A to jak ve specializovaných prodejnách s lihovinami, tak i v některých velkých řetězcích. ,,Naše společnost sází na export,“ tvrdí Pavel Kadlec. ,,Vždyť již v uplynulém roce naše tržby za vývoz narostly o 5 procent. V další růst věřím i letos,“ prozradil Kadlec.

 

 

 

Aktualizováno: Myslivec míří na televizní obrazovky!

Foto Josef K.

 

Značka Stará myslivecká zaplaví s nástupem října televizní kanály Prima Group. Společnost Granette & Starorežná Distilleries přichystala novou kampaň, ve které nápoj s datem narození 1847 osloví mladší věkové skupiny. Pravdou ovšem je, že "Myslivec" chutná všem generacím.

Režie televizního sponzorského odkazu se ujal režisér Daniel Růžička, který si k natáčení vybral Muzeum Stará Čistírna v Praze – Bubenči, kde mimo jiné vznikaly scény posledního zfilmování Hugových Bídníků s Gerardem Depardieu v hlavní roli.