recept

Co na komáří píchnutí či vosí kousanec? Přírodu

Ilustrační foto pixabay.com

Pokud si nějaké to komáří píchnutí nebo i vosí kousnutí pořídíte, je dobré co nejrychleji použít některou hojivou metodu. A nemusí to být zrovna chemický přípravek.

Dokonce i na ranku po včelím žihadle, které je nutné v každém případě vytáhnout, působí blahodárně plátek cibule nebo jablka.

Bolestivé bodnutí hmyzem rychle potlačí také šťáva z listu netřesku střešního, stačí zlomit lístek a potřít postižené místo. Stejně zabere i jitrocelové nebo šalvějové listí, musíte ho ale rozmačkat a na ranku přiložit tak, aby pouštělo šťávu. Jitrocel bývá po ruce téměř všude, stačí se po něm rozhlédnout na louce, takže i na procházce přírodou můžete tento přírodní lék použít okamžitě. (ber)

Holky, máme konečně své letní pití!

ilustrační foto

Víkend začíná a pro všechny slečny a dámy máme pro vás tip na lehký míchaný nápoj, jehož recept je velmi jednoduchý.

Příjemně osvěží! Řeč je o novém nápoji pro konzumaci při posezení na letních terasách, na koupališti, nebo jen tak na zahradě či chalupě. Nápoj vymysleli a ingredience připravili ve společnosti STAROREŽNÁ & GRANETTE Distilleries výhradně pro ženy.

Vyrábí se ze Squashe a příprava je víc než jednoduchá: 

2 panáky likéru SQUASH, led, soda a vše pořádně zamíchat. Cenově velice přijatelný a přitom báječně osvěžující nápoj máte hotový!