TJ Haná Prostějov

Hanáci doma opět ztratili body. Haná Prostějov - Moravský Beroun 2:7 ( 1:2)

Foto Oldřich Lošťák

Ve 23. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS se utkali na trávě v Olympijské ulici hráči Hané PV a Moravského Berouna. Hanáci, kteří v minulém kole porazili 10:1 Jesenec, v sobotu pro změnu zahazovali šance a celkový výsledek byl tentokrát šokující, 7:2 pro hosty.

Hanáci začali zápas dobře a již v 5. minutě vedli 1:0. Jakub Novák nacentroval míč do vápna a ten z hlavičky Čermáka skončil za zády hostujícího brankáře. V 16. minutě unikl s míčem Novák, ale jeho střela skončila v náručí gólmana Venery. Hosté ve 21. minutě vyrovnali střelou Mužátka. V 35. minutě vyrazil domácí brankář Marák prudkou střelu hostí. Následující unik domácích zakončil Novák střelou těsně mimo „vinkl“ branky. V 38. minutě zahrával hostující Lacman rohový kop a míč po jeho centru skončil s pomocí větru v domácí brance – 1:2.

Hanáci udělili Jesenci lekci. Haná Prostějov – Jesenec-Dzbel 10:1 (6:0)

Foto Lukáš Rubeš

Ve 22. kole 1. B třídy sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě v regionálním derby spojený tým Jesenec-Dzbel. Hosté, kteří jsou již pomalu smířeni se sestupem, nekladli domácím skoro žádný odpor. Naopak v tomto zápase se blýskl sedmi brankami domácí kanonýr Patrik Gábor. Jeho současný příděl branek soupeřům se zastavil na čísle 31!

Již v 7. minutě pronikli domácí do obrany hostí. První střelu Gábora hostující obránci odrazili, ale na další Mazouchovu už nestačili -1:0. Ve 13. minutě zahrával trestný kop Gábor a míč umístil k tyči Navrátilovy branky – 2:0. Po půlhodině hry přihrál Kolář do běhu Gáborovi a ten podél brankáře zvyšoval na 3:0. V 37. minutě poslal Mazouch míč Cibulcovi, který přesprintoval obránce hostí a přihrál volnému Gáborovi – 4:0. O dvě minuty později to bylo jako přes kopírák Hladký, Cibulec a Gábor – 5:0.

Hanáci opět ztratili body. FK Šternberk – Haná Prostějov 6:1 (3:1)

Ve 20. kole nastoupili Hanáci v 1.vB  tř. sk. B olomouckého KFS na hřišti FK Šternberk proti „rezervě“, ale byli téměř po celý zápas, kdy bojovali, až ti druzí.

Již ve třetí minutě zahrozili domácí, když po jejich střele se míč odrazil od břevna do pole. Přesto to byli Hanáci, kteří šli v zápase poprvé a naposledy do vedení. Ve 20. minutě totiž unikl po křídle Hladký, přihrál před branku a Patrik Gábor zblízka otevřel skóre zápasu – 0:1! Bohužel ve 31. minutě domácí Odstrčil prudkou střelou k tyči vyrovnal. Ještě v 36. a 43. minutě dvěma góly Teichmann poslal domácí do poločasového vedení 3:1! V 65. minutě navýšil skóre na 4:1 Dittrich. V 75. minutě jmenovec našeho Gábora, Jiří, krásnou střelou ke vzdálenější tyči vstřelil pátou branku.

Velká Bystřice byla nad síly Hané. Haná Prostějov - FK Velká Bystřice 0:4 (0:2)

V 19. kole 1. B třídy sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě lídra tabulky FK Velká Bystřice. Zápas oba týmy pojaly ve velkém tempu a bojovně, ale šance zůstávaly dlouho nevyužity.

Ve 12. minutě šli Hanáci do brejku. Gábor přihrál volnému Typnerovi, který minul hostující branku! Ve 33. minutě šli hosté do vedení, když míč vyražený gólmanem vrátil mezi tyče Hornich. O tři minuty později přidali hosté Kolečkářem druhý gól umístěnou střelou k tyči z 20 metrů! Domácí zahrozili ve 43. minutě, ale Gáborovu prudkou střelu k tyči vyrazil Brankář Doležal do autu. Ve druhém poločase obě mužstva nepolevovala v útocích, ale úspěšní byli pouze hosté. V 58. minutě skóroval po sólu exligista Schulmeister. Tentýž hráč v 79.

Dochází fotbalistům Hané dech? Sokol Černovír – Haná Prostějov 3:1 (2:1)

Po delší době vyjeli Hanáci na venkovní hřiště a tentokrát do Černovíra. S místním Sokolem se utkali v 19. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS. Hanáci „oslabeni“ po minulém zápase s Kožušany byli během celého zápasu fyzicky slabší a také kombinace jim moc nevycházela.

V 8. minutě zahrávali domácí rohový kop a odražený míč poslal k tyči Kundrt - 1:0. Hanáci se rychle otřepali a v 11. minutě Typner po krásné nahrávce Krupičky překonal domácího gólmana – 1:1. Domácí zahrozili o dvě minuty později, ale hlavičku Kundrta Marák vyrazil. Bohužel v 37. minutě domácí přečíslili obranu Hané a podél Maráka Hrstka zvýšil na 2:1. Domácí hráči ve druhém poločase přidali a na Hanou se valil útok za útokem. Hosté vzdorovali až do 80. minuty, kdy Hůlka uzavřel skóre zápasu na 3:1. Hanáci mohli ještě v 88.

Kožušany byly nad síly Hanáků. Haná Prostějov - Sokol Kožušany 0:2 (0:0)

V 18. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupila proti sobě mužstva z předních míst tabulky.

Už v 7. minutě zahrozili Hanáci, ale střela Mazoucha mířila na gólmana hostí Blahu. Obě mužstva hrála kombinační útočný fotbal ve vysokém nasazení. V 17. minutě zahrával trestný kop Gábor a těsně minul horní roh Blahovy branky. Hosté měli velikou šanci ve 20. minutě, když prošel centrovaný míč do vápna, několik střel se odrazilo od domácích beků a ti jej poté „ uklidili „ do bezpečí. Ve 25. minutě se vyznamenal domácí brankář Marák, když vyrazil robinzonádou prudkou střelu hostí.

Hněvotín byl nad síly Hané. Haná Prostějov - FC Hněvotín 1:2 (1:2)

V 16. kole 1.B tř. sk. B Olomouckého KFS se utkali Hanáci na „umělce“ s FC Hněvotín.

Od začátku zápasu byli hosté rychlejší ve startu na míč a také jejich přihrávky byly daleko přesnější. Přesto v 6. minutě domácí Gábor za vápnem vypálil, jeho střelu brankář Darda vyrazil k Cibulcovi, ale jeho míč lízl přední tyč a odrazil se až do autu. Hosté byli o pět minut úspěšnější, když podnikli postupný útok a Kropáč z pravé strany poslal míč ke vzdálenější tyči – 0:1. Domácí se ještě pořádně nerozkoukali a už to bylo ve 22. minutě 0:2! Matěj Holub prostřelil k bližší tyči domácího Maráka! Hanákům se podařilo snížit až v samém závěru prvního poločasu.

Hanáci opět při střelecké chuti. Haná Prostějov - SK Slatinice 5:3 (5:0)

V prvním jarním mistrovském zápase 1.B tř. sk. B Olomouckého KFS na sebe narazila mužstva z čela tabulky a na „umělce“ až jiskry létaly.

Hosté ze Slatinic měli více ze hry, ale Hanáci spustili v první půli střelecký koncert. Již v 8. minutě zápasu dostal domácí Typner přihrávku do vápna, ale trefil pouze tyčku hostující branky. O minutu později to však už bylo 1:0. Mazouch přehodil dlouhým nákopem obranu hostí, ve které chyboval stoper a Typner volně zasunul vedle ležícího gólmana. Hosté se dostali do šance Šemrem ve 22. minutě, ale jeho střelu brankář Marák vyrazil! Hanáci opět zahrozili ve 26. minutě, kdy Gábor obešel hráče, přihrál do volného prostoru Typnerovi a ten střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Zlepšený výkon Hané odnesly Kožušany

Haná Prostějov – TJ Sokol Kožušany 2:0 (0:0)

V 10. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na „umělce“ proti týmu Kožušan, který dirigoval ze zadních řad „ex-reprezentant“ David Rozehnal. Útoky obou mužstev se střídaly v rychlém sledu, ale první půle přesto skončila 0:0.  Zápas byl rychlý, kombinační, plný tvrdých střetů a faulů.

Až v devátém kole Hanáci bez bodů

Sokol Doloplazy – Haná Prostějov 3:1 (1:1)

V 9. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na těžkém, blátivém terénu proti mužstvu Doloplaz. Domácím toto „blátíčko“ vyhovovalo a lépe se na něm pohybovali.

Už v 6. minutě přečíslili obranu Hané a střelou Dočkala zblízka šli do vedení. Hanákům chvíli trvalo, než se s terénem seznámili, ale v 16. minutě se obranou domácích probil Cibulec a prudkou střelou vyrovnal na 1:1. V prvním poločase měla obě mužstva několik šancí, ale brankáři a terén byli proti. V 58. minutě faulovali hosté v pokutovém území a nařízenou penaltu Zábranský proměnil – 2:1.  V posledních dvaceti minutách vrhli Hanáci všechno do útoku, ale žádná šance neskončila vyrovnáním. Naopak domácí využili v 90.