TJ Haná Prostějov

Zlepšený výkon Hané odnesly Kožušany

Foto Oldřich Lošťák

Haná Prostějov – TJ Sokol Kožušany 2:0 (0:0)

V 10. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na „umělce“ proti týmu Kožušan, který dirigoval ze zadních řad „ex-reprezentant“ David Rozehnal. Útoky obou mužstev se střídaly v rychlém sledu, ale první půle přesto skončila 0:0.  Zápas byl rychlý, kombinační, plný tvrdých střetů a faulů.

Až v devátém kole Hanáci bez bodů

Foto Oldřich Lošťák

Sokol Doloplazy – Haná Prostějov 3:1 (1:1)

V 9. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na těžkém, blátivém terénu proti mužstvu Doloplaz. Domácím toto „blátíčko“ vyhovovalo a lépe se na něm pohybovali.

Už v 6. minutě přečíslili obranu Hané a střelou Dočkala zblízka šli do vedení. Hanákům chvíli trvalo, než se s terénem seznámili, ale v 16. minutě se obranou domácích probil Cibulec a prudkou střelou vyrovnal na 1:1. V prvním poločase měla obě mužstva několik šancí, ale brankáři a terén byli proti. V 58. minutě faulovali hosté v pokutovém území a nařízenou penaltu Zábranský proměnil – 2:1.  V posledních dvaceti minutách vrhli Hanáci všechno do útoku, ale žádná šance neskončila vyrovnáním. Naopak domácí využili v 90.

Hanáci opět brali tři body

Foto Alena Lošťáková

Haná Prostějov – SK Zvole 2:0 (0:0)

I po osmém kole 1. B. třídy skupiny B olomouckého KFS Hanáci stále neprohráli po 90 minutách hry. Tentokrát na „umělce“ vyzvali nováčka ze Zvole, která se nachází asi pět kilometrů od Zábřehu. Utkání bylo plné tvrdých střetů, faulů a rozhodčí rozdal půltucet žlutých karet.

Hanáci měli v zápase s Velkým Týncem štěstí

Foto Zdeněk Kulíšek

Haná Prostějov – TJ Sokol Velký Týnec 2:1 (1:0)

Tentokrát nastoupili Hanáci v 6. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS na „umělce“. V prvním poločase se do více šancí dostávali Hanáci, ale ujala se pouze jedna. Ve 14. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč z hlavy Světlíka brnkl o tyč a skončil v brance hostí – 1:0. Za tohoto stavu se šlo po 45 minutách do šaten. 

Haná jede! Odnesl to Hněvotín

Foto Zdeněk Kulíš

Haná Prostějov – FC Hněvotín: 5:2 (1:1)

V 5. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS se Hanáci utkali v sobotu na hřišti v Olympijské ulici s fotbalisty FC Hněvotín. Celou první půlhodinu zápasu se obě mužstva oťukávala a do větších šancí se nedostávala. Velké vedro všem odebíralo síly a také to bylo znát na přesnosti přihrávek. Ve 32. minutě se dostal hostující hráč Matěj Holub k odraženému míči a střelou k tyči poslal Hněvotín do vedení - 0:1. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno, ale hlavička Koláře trefila pouze tyč. Ve 41.

Hanáci vydřeli ve Šternberku cenný bod

Foto Oldřich Lošťák

FK Šternberk „B“ – Haná Prostějov 2:1 (0:0) po penaltách (rozstřel: 4:1).

Ve druhém kole 1.B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti šternberského béčka. První poločas byl z obou stran ve znamení stylu „nahoru dolů“ a skončil bez branek. V 58. minutě fauloval domácí brankář Šimek útočníka Cibulce a nařízenou penaltu Danis se štěstím proměnil – 0:1.

Hanákům zůstaly tři body doma. Haná Prostějov - FK Velká Bystřice 3:2 (2:1)

Foto Oldřich Lošťák

V 1. kole nového ročníku 1. B třídy sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci pro změnu na trávě na Olympijské ulici proti týmu FK Velká Bystřice. Za krutého vedra, hodícího se spíše na koupání, se domácí již v 7. minutě ujali vedení, když Krupička střelou z 20 metrů trefil šibenici za překvapeným gólmanem hostí.

A hned ve 12. minutě tento brankář vyrazil hlavičku Světlíka a po prohraném vzdušném souboji s útočníkem Hané dorazil míč do sítě Cibulec - 2:0! Hráči Velké Bystřice se k první přímé střele na brankáře Hané dostali až v 19. minutě. O dvě minuty později vyrazil Marák prudkou střelu k tyči na roh.

Přiveďte malé fotbalisty na nábor. Do TJ Haná

Foto TJ Haná

TJ Haná Prostějov pořádá po celý srpen nábor malých fotbalistů.

Děti ročníků 2012 a 2013 můžete hlásit do mladší přípravky, ročníky 2014 a mladší do minipřípravky. Na hřišti za místním nádražím na vás trenéři čekají každou středu v době od 18 do 19 hodin. (red)

Ani vytrvalý déšť nemohl narušit Haná cup v tenise!

Foto Oldřich Lošťák

Fotbalisté, tenisté a příznivci Hané Prostějov se v rámci přípravy na podzimní část 1.B třídy zúčastnili v sobotu 11.června 2020 již 9. ročníku Haná cupu čtyřher v tenise. V areálu ve Sportovní ulici zahájilo devět vylosovaných dvojic boje ve dvou skupinách na jeden vítězný set. Bohužel letos jim příroda nebyla milosrdná a téměř celý dopolední program narušil vytrvalý déšť. I přesto hráči na kluzkých kurtech podávali své nejlepší výkony.

Ve skupině „A“ zvítězila dvojice Světlík – Krupička s 6 body. O pořadí na druhém až čtvrtém místě musely rozhodnout vyhrané gamy, protože zbývající účastníci měli po jedné výhře a tedy 2 body. Druzí skončili Kratochvíl s Ondráčkem, třetí Kaprál a Zbožínek a čtvrté místo získali Lošťák – Zlámal/Ohlídal.

Zveme na 3. ročník hanáckých turnajů žáků v malé kopané!

ilustrační foto O. Lošťák

Fotbalový oddíl Haná Prostějov pořádá již třetí ročník turnajů mladších žáků ročníků 2007 a 2008 a mladších v kopané. Hrací dny jsou neděle 7. června a sobota 20. června 2020 od 9.00 – 15.00 hodin za Sportcentrem DDM, Olympijská 4.

Herní systém: 7+1, maximálně 12 týmů. Hřiště je přírodní tráva, o rozměrech pro mladší žáky s brankami 2 x 5 m. Hrací doba je 1 x 30 minut podle počtu týmů a startovné činí 1 500 Kč.