TJ Haná Prostějov

V derby se Smržicemi byli úspěšnější Hanáci. Haná Prostějov – TJ Smržice 4:3

Foto Oldřich Lošťák

V 19. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě v regionálním derby fotbalisty TJ Smržice. Úvod zápasu patřil překvapivě rychlejším hostům, ale jako by ospalí domácí hru postupně vyrovnali.

V 11. minutě domácí Gábor prudkou střelou vyzkoušel pozornost smržického Tomigy. Ve 23. minutě zahrával stejný hráč trestný kop, ale Tomiga byl opět připraven. V 25. minutě také vyzkoušel postřeh gólmana Smržic táhlou střelou Cibulec. Hosté se dostali do gólové šance ve 33. minutě, ale hlavička Vernera skončila v Marákově náruči. O dvě minuty později mířil trestuhodně těsně vedle Robin Kotlár (ml.). Ve 42. minutě zmařil „gólovku“ hostí rychlým odkopem Novák. V závěru prvního poločasu se hosté přece jen dočkali branky, když Komárek „prostřelil“ obranu Hané - 0:1.

První jarní výhra Hanáků. Sokol Doloplazy – Haná Prostějov 2:3 (0:1)

Foto Zdeněk Kaprál

V 18. kole 1. B třídy skupiny B. olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti Sokola Doloplazy. Už v 7. minutě zahrozili domácí, ale střela Malého orazítkovala břevno Marákovy branky. O minutu později dálková střela domácího Dohnala jen těsně minula hostující branku.

Ve 13. minutě se dostal míč k hostujícímu Gáborovi, ale jeho střela šla nad domácí branku. Také v 19.  minutě střela stejného hráče hostí nenašla svůj cíl. Ve 38. minutě se Hanáci konečně dočkali branky. Z levé strany nacentroval Jakub Novák a Gábor ve výskoku umístil hlavou míč vedle domácího Šišky. Ve druhém poločase domácí využili slabší chvilky Hanáků a během tří minut otočili skóre zápasu. V 63. minutě to byl Jaroslav Dočkal, který zblízka vyrovnal na 1:1. O tři minuty později hlavou Stach zvýšil na 2:1 pro Doloplazy. Hanáci se přesto nevzdávali a v 71.

Hanáci se rozešli s Černovírem nerozhodně. Haná Prostějov – Slovan Černovír 1:1 (0:0)

V 17. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS přivítali Hanáci na umělce hráče z Černovíra. Do první šance se domácí dostali už v 5. minutě, ale Gáborovu střelu gólman Psotka vyrazil a následnou Typnerovu dorážku vyrazil z branky hostující bek. Oba týmy hrály celý první poločas nátlakovou hru, ale do vyložených šancí se nedostaly.

V 51. minutě podnikli hosté rychlý protiútok a Kalvach zblízka otevřel skóre zápasu – 0:1. Z následného brejku domácí Typner nepřekonal brankáře Psotku. V 68. minutě podnikli domácí brejk, Typner poslal Gábora po křídle a ten z úhlu ke vzdálenější tyči překonal gólmana Černovíru - 1:1! O tři minuty později byl v ideální šanci domácí Cibulec, ale jeho střelu z „voleje“ Psotka nohou vykopl. Do konce zápasu už šance obou mužstev zůstaly nevyužity, a tak i druhý domácí zápas Hanáků skončil dělbou bodů.

Dělba bodů na Hané. Haná Prostějov – TJ Kožušany 0:0

V prvním jarním, a celkově 16. kole 1. B tř. skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na umělce proti mužstvu TJ Kožušany.

První střelu na branku hostí vyslal v 13. minutě domácí Gábor, avšak ta minula horní roh kožušanské branky. Ve 25. minutě zahrozili domácí opět, ale míč tečovaný Novákem skončil v náručí gólmana Blahy. Hosté ohrozili domácího brankáře ve 40. minutě Zlámalem, ale neměli přesnou mušku. Ve druhém poločase byla hra z obou stran vyrovnaná. V 73. minutě zahrával domácí Typner trestný kop, ale exolomoucký brankář hostí Blaha vyrazil míč na roh. Ještě v 81. minutě přihrál Gábor do šance Typnerovi, ale Blaha jeho střelu opět zneškodnil.

Hanáci doma opět ztratili body. Haná Prostějov - Moravský Beroun 2:7 ( 1:2)

Ve 23. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS se utkali na trávě v Olympijské ulici hráči Hané PV a Moravského Berouna. Hanáci, kteří v minulém kole porazili 10:1 Jesenec, v sobotu pro změnu zahazovali šance a celkový výsledek byl tentokrát šokující, 7:2 pro hosty.

Hanáci začali zápas dobře a již v 5. minutě vedli 1:0. Jakub Novák nacentroval míč do vápna a ten z hlavičky Čermáka skončil za zády hostujícího brankáře. V 16. minutě unikl s míčem Novák, ale jeho střela skončila v náručí gólmana Venery. Hosté ve 21. minutě vyrovnali střelou Mužátka. V 35. minutě vyrazil domácí brankář Marák prudkou střelu hostí. Následující unik domácích zakončil Novák střelou těsně mimo „vinkl“ branky. V 38. minutě zahrával hostující Lacman rohový kop a míč po jeho centru skončil s pomocí větru v domácí brance – 1:2.

Hanáci udělili Jesenci lekci. Haná Prostějov – Jesenec-Dzbel 10:1 (6:0)

Foto Lukáš Rubeš

Ve 22. kole 1. B třídy sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě v regionálním derby spojený tým Jesenec-Dzbel. Hosté, kteří jsou již pomalu smířeni se sestupem, nekladli domácím skoro žádný odpor. Naopak v tomto zápase se blýskl sedmi brankami domácí kanonýr Patrik Gábor. Jeho současný příděl branek soupeřům se zastavil na čísle 31!

Již v 7. minutě pronikli domácí do obrany hostí. První střelu Gábora hostující obránci odrazili, ale na další Mazouchovu už nestačili -1:0. Ve 13. minutě zahrával trestný kop Gábor a míč umístil k tyči Navrátilovy branky – 2:0. Po půlhodině hry přihrál Kolář do běhu Gáborovi a ten podél brankáře zvyšoval na 3:0. V 37. minutě poslal Mazouch míč Cibulcovi, který přesprintoval obránce hostí a přihrál volnému Gáborovi – 4:0. O dvě minuty později to bylo jako přes kopírák Hladký, Cibulec a Gábor – 5:0.

Hanáci opět ztratili body. FK Šternberk – Haná Prostějov 6:1 (3:1)

Ve 20. kole nastoupili Hanáci v 1.vB  tř. sk. B olomouckého KFS na hřišti FK Šternberk proti „rezervě“, ale byli téměř po celý zápas, kdy bojovali, až ti druzí.

Již ve třetí minutě zahrozili domácí, když po jejich střele se míč odrazil od břevna do pole. Přesto to byli Hanáci, kteří šli v zápase poprvé a naposledy do vedení. Ve 20. minutě totiž unikl po křídle Hladký, přihrál před branku a Patrik Gábor zblízka otevřel skóre zápasu – 0:1! Bohužel ve 31. minutě domácí Odstrčil prudkou střelou k tyči vyrovnal. Ještě v 36. a 43. minutě dvěma góly Teichmann poslal domácí do poločasového vedení 3:1! V 65. minutě navýšil skóre na 4:1 Dittrich. V 75. minutě jmenovec našeho Gábora, Jiří, krásnou střelou ke vzdálenější tyči vstřelil pátou branku.

Velká Bystřice byla nad síly Hané. Haná Prostějov - FK Velká Bystřice 0:4 (0:2)

V 19. kole 1. B třídy sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě lídra tabulky FK Velká Bystřice. Zápas oba týmy pojaly ve velkém tempu a bojovně, ale šance zůstávaly dlouho nevyužity.

Ve 12. minutě šli Hanáci do brejku. Gábor přihrál volnému Typnerovi, který minul hostující branku! Ve 33. minutě šli hosté do vedení, když míč vyražený gólmanem vrátil mezi tyče Hornich. O tři minuty později přidali hosté Kolečkářem druhý gól umístěnou střelou k tyči z 20 metrů! Domácí zahrozili ve 43. minutě, ale Gáborovu prudkou střelu k tyči vyrazil Brankář Doležal do autu. Ve druhém poločase obě mužstva nepolevovala v útocích, ale úspěšní byli pouze hosté. V 58. minutě skóroval po sólu exligista Schulmeister. Tentýž hráč v 79.

Dochází fotbalistům Hané dech? Sokol Černovír – Haná Prostějov 3:1 (2:1)

Po delší době vyjeli Hanáci na venkovní hřiště a tentokrát do Černovíra. S místním Sokolem se utkali v 19. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS. Hanáci „oslabeni“ po minulém zápase s Kožušany byli během celého zápasu fyzicky slabší a také kombinace jim moc nevycházela.

V 8. minutě zahrávali domácí rohový kop a odražený míč poslal k tyči Kundrt - 1:0. Hanáci se rychle otřepali a v 11. minutě Typner po krásné nahrávce Krupičky překonal domácího gólmana – 1:1. Domácí zahrozili o dvě minuty později, ale hlavičku Kundrta Marák vyrazil. Bohužel v 37. minutě domácí přečíslili obranu Hané a podél Maráka Hrstka zvýšil na 2:1. Domácí hráči ve druhém poločase přidali a na Hanou se valil útok za útokem. Hosté vzdorovali až do 80. minuty, kdy Hůlka uzavřel skóre zápasu na 3:1. Hanáci mohli ještě v 88.

Kožušany byly nad síly Hanáků. Haná Prostějov - Sokol Kožušany 0:2 (0:0)

V 18. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupila proti sobě mužstva z předních míst tabulky.

Už v 7. minutě zahrozili Hanáci, ale střela Mazoucha mířila na gólmana hostí Blahu. Obě mužstva hrála kombinační útočný fotbal ve vysokém nasazení. V 17. minutě zahrával trestný kop Gábor a těsně minul horní roh Blahovy branky. Hosté měli velikou šanci ve 20. minutě, když prošel centrovaný míč do vápna, několik střel se odrazilo od domácích beků a ti jej poté „ uklidili „ do bezpečí. Ve 25. minutě se vyznamenal domácí brankář Marák, když vyrazil robinzonádou prudkou střelu hostí.