Velká Bystřice byla nad síly Hané. Haná Prostějov - FK Velká Bystřice 0:4 (0:2)

Foto Oldřich Lošťák

V 19. kole 1. B třídy sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě lídra tabulky FK Velká Bystřice. Zápas oba týmy pojaly ve velkém tempu a bojovně, ale šance zůstávaly dlouho nevyužity.

Ve 12. minutě šli Hanáci do brejku. Gábor přihrál volnému Typnerovi, který minul hostující branku! Ve 33. minutě šli hosté do vedení, když míč vyražený gólmanem vrátil mezi tyče Hornich. O tři minuty později přidali hosté Kolečkářem druhý gól umístěnou střelou k tyči z 20 metrů! Domácí zahrozili ve 43. minutě, ale Gáborovu prudkou střelu k tyči vyrazil Brankář Doležal do autu. Ve druhém poločase obě mužstva nepolevovala v útocích, ale úspěšní byli pouze hosté. V 58. minutě skóroval po sólu exligista Schulmeister. Tentýž hráč v 79. minutě uzavřel po průniku domácí obranou skóre zápasu na hrozivých 0:4! Největší „tutovku“ Hanáků po střele Gábora zneškodnil hostující Doležal. Příští neděli 15. května 2022 zajíždí Hanáci do Šternberka, kde budou hrát s místní rezervou.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Dobrý zápas s kvalitním soupeřem, který chtěl hrát fotbal. Oboustranně se hrál útočný fotbal a oba týmy si vytvořily množství gólových příležitostí. Jelikož o něco víc si jich vytvořili hosté a na rozdíl od nás čtyři z nich proměnili, vyhráli zaslouženě.“

Branky: 33. Hornich, 36. Kolečkář, 58. a 79. Schulmeister

Rozhodčí: Sedláček – Machala, Kubalák.