Kožušany byly nad síly Hanáků. Haná Prostějov - Sokol Kožušany 0:2 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák

V 18. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupila proti sobě mužstva z předních míst tabulky.

Už v 7. minutě zahrozili Hanáci, ale střela Mazoucha mířila na gólmana hostí Blahu. Obě mužstva hrála kombinační útočný fotbal ve vysokém nasazení. V 17. minutě zahrával trestný kop Gábor a těsně minul horní roh Blahovy branky. Hosté měli velikou šanci ve 20. minutě, když prošel centrovaný míč do vápna, několik střel se odrazilo od domácích beků a ti jej poté „ uklidili „ do bezpečí. Ve 25. minutě se vyznamenal domácí brankář Marák, když vyrazil robinzonádou prudkou střelu hostí. O čtyři minuty později hlavičkoval hráč Kožušan do břevna, míč před brankou poletoval jak čamrda, než ho beci Hané odehráli do autu. Stejně nenašla cíl i střela hostujícího Souška z následujícího útoku. V 36. minutě došlo k nešťastnému zranění hráčů Jakuba Nováka a hostujícího Radka Palaščáka při hlavičkovém souboji. Oba hráči putovali do nemocnice na "šití". Ve 43. minutě putoval míč po centru Mazoucha na hlavu Čermáka a poté před volného Gábora, který zblízka trefil pouze gólmana Blahu! V samotném závěru poločasu domácí podnikli útok do rozhozené obrany Kožušan. Typner přihrál do běhu volnému Vitáskovi a ten vyloženou šanci spálil. Ve druhém poločase se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. Podařilo se to hostům, když po „standardce“ v 60. minutě hlavičkoval zblízka Thomas – 0:1. V 73. minutě byl přísně po druhé žluté kartě vyloučen domácí Čermák a v 88. minutě navíc i kapitán Trnavský. Hostům hrajícím „přesilovku" se podařilo ještě střelou k tyči v 86. minutě zvýšit Stuchlíkem! Jednostranně řízený druhý poločas, kde za stejné přestupky byli trestáni především domácí fotbalisté a hostující hráči vulgárními výrazy častovali beztrestně hlavního arbitra!

V neděli na 1. máje v 10 hodin hrají Hanáci další zápas v Černovíru.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: "Dnešní utkání sehráli dva vyrovnané a na tuto soutěž nadprůměrné týmy. První poločas byl opatrný, ale oba týmy si i tak vypracovaly několik šancí ke vstřelení gólu. Ve 2. poločase pokračovala opatrná hra, když Kožušany byly o něco lepší než my a zaslouženě se ujaly vedení 1:0. Nemohu se ale smířit s následným výkonem hlavního rozhodčího - zejména s rozdílným posuzováním podobných situací směrem k nám a k soupeři, které vyeskalovalo vyloučením našich dvou hráčů. Našim hráčům rozhodčí uděloval žluté karty a hráče hostů trestal za stejné přestupky pouze ústním napomenutím. Spousta diváků tak ze zápasu odcházela znechucena a já osobně jsem za tuto nepřehlédnutelnou tendenčnost rozhodčího hodně naštvaný a je mi z toho smutno."

Branky: 60. Thomas, 86. Stuchlík

ŽK: Čermák, Krupička, Trnavský, Daniel Kolář – Krajčovič, Stránský, Zlámal

ČK: 73. Čermák 88. Trnavský

Rozhodčí: Novák – Smékal, Salva

Diváků: 85

Haná Prostějov: Marák – Kumstát, Trnavský (88. ČK), Čermák (73. ČK), Martin Kolář - Vitásek, Krupička, Mazouch, Jakub Novák (37. Cibulec) – Gábor, Typner      Trenér: Daniel Kolář

Sokol Kožušany: Blaha – Palaščák (36. Stuchlík), Krajčovič, Rozehnal, Boháček, Ďurina (80. Bezuhlyj), Zlámal, Rončák, Stránský – Soušek, Thomas

Hrající trenér: David Rozehnal.