chodec

Chodec vešel do cesty autu. Skončil v nemocnici

Foto Policie ČR

Ve čtvrtek okolo půl páté večer vyjížděli policisté ke srážce vozidla s chodcem, ke které došlo v Prostějově na křižovatce ulice Vrahovická a náměstí Padlých hrdinů.

„Podle prvotních informací měl 45letému řidiči osobního vozidla Hyundai, který odbočoval z Vrahovické ulice na náměstí Padlých hrdinů, vstoupit do jízdní dráhy chodec. Následně došlo ke střetu přední části auta s chodcem, který měl upadnout na kapotu. Provedená dechová zkouška vyšla u řidiče i chodce s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě utrpěl chodec zranění, se kterým jej zdravotníci přepravili do nemocnice," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 15 000 korun. Dopravní nehodovou se policisté i nadále zabývají. (red)

Pod koly tahače zemřel chodec

Ilustrační foto PČR

Dnes o tři čtvrtě na dvě v noci vyjížděli policisté k tragické dopravní nehodě v uzavřeném areálu na Týnecké ulici v Olomouci.

Podle dosavadních informací sedmačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla vyjížděl od nákladové rampy a pravděpodobně při otáčení srazil pravou přední částí tahače 41letého chodce. Ten i přes okamžitě poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Řidič soupravy nebyl pod vlivem alkoholu. "Přesnou příčinu a okolnosti dopravní nehody zjišťujeme," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red) 

AKTUALIZUJEME: Ranní střet chodce s osobním autem ochromil centrum města

ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

Dnes krátce před osmou hodinou ráno došlo na Vápenici u křižovatky s Havlíčkovou ke střetu osobního vozidla s chodcem.

„Nehoda omezila provoz v centru, tvořily se kolony,“ sdělila redakci jedna z projíždějících řidiček s tím, že na místě zasahovala Policie ČR a záchranka. Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové se nehoda stala na přechodu pro chodce: „Dle prvotních informací vjel 66letý řidič v osobním vozidle na přechod pro chodce v době, kdy svítil červený signál a nedal přednost 16letému chlapci, který přecházel z jedné strany na druhou. Při střetu byl chlapec zraněn." 

Dechové zkoušky byly negativní a hmotná škoda byla předběžně stanovena na 20 000 Kč. (ber)

Ranní střet chodce s automobilem na Vápenici ochromil centrum města

ilustrační foto ZZS

Dnes krátce před osmou hodinou ráno došlo na Vápenici u křižovatky s Havlíčkovou ke střetu osobního vozidla s chodcem. 

„Nehoda omezila provoz v centru, tvořily se kolony, auta projížděla vždy pouze jedním směrem,“ sdělil redakci jeden z projíždějících řidičů s tím, že na místě zasahovala Policie ČR a záchranka. Podrobnosti zjišťujeme. (red)

Řidič smetl chodce. Při odbočování

Foto PČR

V sobotu před 19:00 hodinou se stala nehoda v obci Vrchoslavice. Jeden z účastníků skončil v nemocnici.

"Řidič jel po hlavní silnici ve vozidle značky Renault ve směru od obce Mořice. Na křižovatce odbočil na vedlejší komunikaci směrem na Němčice nad Hanou. Při odbočování vlevo přehlédl chodce, který vedl jízdní kolo a pravděpodobně silnici přecházel. Po nárazu skončil chodec na zemi a se zraněními byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. U řidiče vozidla byla provedena dechová zkouška, která byla negativní, u druhého účastníka byl za tímto účelem nařízen odběr krve v nemocnici. Míra zavinění nehody je předmětem dalšího šetření.

Chodkyně na Vápenici byla zřejmě hodně zamyšlená. A skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Naštěstí jen s lehčím zraněním skončila ve čtvrtek v nemocnici mladší žena.

Na ulici Vápenice v Prostějově u Městského divadla přecházela přes silnici a dostatečně se nepřesvědčila, zda ji může bezpečně přejít. "Do vozovky vstoupila v době, kdy tudy projíždělo vozidlo Hyundai a narazila do levého boku auta v oblasti zpětného zrcátka," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu u obou účastníků bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda nevznikla a nehoda je nadále v šetření. (red)

Řidič nedal přednost chodkyni na Brněnské. Seniorka skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek krátce před třetí hodinou odpolední jel řidič ve vozidle VW Passat po ulici Brněnská v Prostějově. Na zelený signál pokračoval dál v cestě a odbočil vlevo směrem na ulici Poděbradovo náměstí. 

"Přitom ovšem nedal přednost 83leté chodkyni, která přecházela po přechodu pro chodce taktéž na zelenou. Došlo ke kontaktu a pádu ženy na komunikaci, kde se zranila. Z místa byla převezena do nemocnice na vyšetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ani u jednoho z účastníků se nepotvrdilo, že by byli pod vlivem alkoholu. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Chodkyni srazilo auto. Zemřela na místě

Foto PČR

V úterý pár minut po šesté hodině ranní se stala vážná dopravní nehoda na ulici Kojetínská v Přerově, při které zemřela šestapadesátiletá žena.

"Po uvedené ulici ve směru do centra města jela starší řidička ve vozidle Škoda Scala a při jízdě přehlédla z levé strany, mimo přechod pro chodce, přecházející ženu, která šla od strojíren směrem k zahrádkářské kolonii. Bohužel čelní náraz byl natolik fatální, že chodkyně na místě podlehla způsobeným zraněním," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. U řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol i orientační test na návykové látky, obojí s negativním výsledkem. U zemřelé byla nařízena soudní pitva. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 120 000 Kč.

Couval na Poděbradově a přehlédl seniorku. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

V úterý před osmou hodinou ráno vyjížděli prostějovští policisté k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a chodcem na Poděbradově náměstí. 

"Příčinou dopravní nehody byl nesprávný způsob jízdy, kdy řidič osobního vozidla couval a přitom zavadil o chodkyni. Osmasedmdesátiletá žena upadla a lehce se zranila," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidič ani chodkyně nebyli pod vlivem alkoholu, škoda na majetku nevznikla. (ber)

V dechu měl tři promile. A vběhl přímo před jedoucí auto

Foto PČR

Ve středu 3. března 2021 před dvacátou hodinou došlo v Plumlovské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Dle dosavadního šetření měl pětatřicetiletý muž řidiči Škody Octavia zpoza jiného jedoucího automobilu vběhnout přímo do cesty.

Po střetu s vozidlem chodec upadl na kapotu a poté na komunikaci. Při tom utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "U zjevně opilého chodce změřili hodnotu 3,17 ‰ alkoholu v dechu," doplnil policejní mluvčí František Kořínek.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)