chodec

Couval na Poděbradově a přehlédl seniorku. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

V úterý před osmou hodinou ráno vyjížděli prostějovští policisté k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a chodcem na Poděbradově náměstí. 

"Příčinou dopravní nehody byl nesprávný způsob jízdy, kdy řidič osobního vozidla couval a přitom zavadil o chodkyni. Osmasedmdesátiletá žena upadla a lehce se zranila," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidič ani chodkyně nebyli pod vlivem alkoholu, škoda na majetku nevznikla. (ber)

V dechu měl tři promile. A vběhl přímo před jedoucí auto

Foto PČR

Ve středu 3. března 2021 před dvacátou hodinou došlo v Plumlovské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Dle dosavadního šetření měl pětatřicetiletý muž řidiči Škody Octavia zpoza jiného jedoucího automobilu vběhnout přímo do cesty.

Po střetu s vozidlem chodec upadl na kapotu a poté na komunikaci. Při tom utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "U zjevně opilého chodce změřili hodnotu 3,17 ‰ alkoholu v dechu," doplnil policejní mluvčí František Kořínek.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Renault srazil seniory na přechodu pro chodce. Řidič byl pod vlivem drog!

Foto PČR

V neděli 14. února 2021 po patnácté hodně došlo na náměstí Padlých hrdinů v Prostějově k vážné dopravní nehodě. Pětapadesátiletý řidič Renaultu Laguna jedoucí Vrahovickou ulicí směrem do centra za dosud přesně nezjištěných příčin srazil seniorský pár, přecházející po přechodu pro chodce ve směru od Českobratrské ulice.

"Pětaosmdesátiletý muž i jeho osmdesátiletá manželka byli s těžkými zraněními převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol u řidiče Renaultu policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Testem na jiné návykové látky u něho však zjistili přítomnost látky cannabis. Na výzvu policistů se řidič dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření.  

Auto srazilo ženu. Na přechodu

ilustrační foto ZZS

Dnes krátce před půl osmou ráno došlo na Vojáčkově náměstí v Prostějově ke střetu osobního auta s chodkyní. Ta skončila v nemocnici.

"Podle prvotního šetření nedal řidič osobního vozidla přednost chodkyni, která šla po přechodu pro chodce," sdělila PvNovinkám policiejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že žena byla se zraněním převezena do prostějovské nemocnice.

Na majetku škoda nevznikla a nepotvrdilo se ani, že by některý z účastníků nehody byl pod vlivem alkoholu. (ber)

Žena vystoupila z autobusu. Přímo pod auto

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek v 8 hodin ráno došlo v Západní ulici v Prostějově ke kolizi chodkyně s osobním autem. Žena skončila v nemocnici.

„Dvaatřicetiletá žena vystoupila z autobusu a chtěla přejít komunikaci. Vstoupila tak do cesty osobnímu vozu. Řidič nestačil zabrzdit a došlo ke střetu,“ sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek, podle kterého je zranění chodkyně lehčího rázu. Policisté nehodu šetří.   

Chlapec se rozhodl přejít silnici. Odbočil přímo před opilého cyklistu

Foto PČR

V pondělí 26. října 2020 před šestnáctou hodinou jel sedmapadesátiletý cyklista v obci Přemyslovice směrem k obci Pěnčín. Na rovném úseku silnice míjel sedmiletého chodce, který se však v tom okamžiku rozhodl přejít na druhou stranu.

"Protože se chlapec řádně nerozhlédl, vstoupil přímo do jízdy cyklistovi, který ho srazil. Chlapec byl přivolanými zdravotníky převezen k preventivnímu vyšetření do prostějovské nemocnice, kde však bylo zranění vyloučeno. Zraněn nebyl ani cyklista. Ke škodě na majetku nedošlo. Provedenými dechovými zkouškami policisté u cyklisty změřili hodnoty 2,38, 1,9 a 2,1 ‰ alkoholu v dechu. Muž s výsledky zkoušek souhlasil a přiznal vypití tří piv a čtyř odlivek slivovice krátce před jízdou," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Opilý cyklista srazil tříletého chlapce. A ujel

ilustrační foto ZZS

V pondělí 10. června 2019 v 16:25 hodin došlo na cyklostezce v ulici Velká Dlážka v Přerově k dopravní nehodě cyklisty a chodce. Cyklista jedoucí na elektrokole z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a přejel do levé části komunikace, která je vyhrazena chodcům. Tam se střetl s tříletým chlapcem. 

"Cyklista při nehodě upadl na komunikaci, ale poté vstal a z místa odjel. Chlapec při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do přerovské nemocnice," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 500 korun.

Tranzit srazil ve Svatoplukově ulici devítiletou dívku. Ta skončila v nemocnici

ilustrační foto

Včera odpoledne, krátce po tři čtvrtě na tři, došlo ve Svatoplukově ulici v Prostějově ke střetu dodávky s malou dívkou. Ta skončila v nemocnici, naštěstí jen s lehkým zraněním.

"Řidič Fordu Tranzit jel po Svatoplukově ulici ve směru k nádraží. V místě křížení s náměstím Spojenců mu mezi vozidly, stojícími v protisměru, vběhla do cesty devítiletá dívka. Došlo ke střetu, ze kterého vyšla s lehkým zraněním," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že dívka sice přebíhala po přechodu, řidič si jí ale mezi vozy nevšiml.  

Třicetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. "Příčiny a míru zavinění dále šetříme," doplnil Kořínek. (ber) 

Seniorka si zkrátila cestu. Vešla do cesty motorkáři

Foto PČR

V neděli 17. března 2019 po dvacáté hodině došlo v Brněnské ulici v Prostějově, u křižovatky s ulicí Krokovou, k dopravní nehodě motocyklu značky Jawa s chodcem. Osmašedesátiletá žena se psem na vodítku komunikaci přecházela v místě nedaleko přechodu pro chodce v době, kdy tudy projížděl osobní automobil a motocykl.

"Dle dosavadního šetření šestačtyřicetiletá řidička automobilu jedoucího v pravém odbočovacím pruhu před chodkyní ještě včas zastavila. To se však již nepodařilo dvacetiletému motocyklistovi. Ten jel v levém odbočovacím pruhu a chodkyni skrytou za vozidlem jedoucím ve vedlejším pruhu neviděl. Žena tak měla vstoupit přímo do jízdy nic netušícímu řidiči a ten již střetu zabránit nedokázal. Při dopravní nehodě chodkyně utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice," sdělil na dotaz PvNovinek policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Po střetu s autem zemřela chodkyně

ilustrační foto PČR

V sobotu 2. 3. 2019, ve večerních hodinách, došlo v prostoru křižovatky silnice I/46 a silnice ve směru od Bohuňovic, k vážné dopravní nehodě. 

"Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetlo osobní vozidlo, jedoucí od Šternberka, s chodkyní. Ta při nehodě, bohužel, zemřela," uvedla policjní mluvčí Irena Urbánková s tím, že ke zranění řidiče nedošlo. Alkohol byl u něj vyloučen orientační dechovou zkouškou. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh, jsou v šetření. (red)