chodec

Výzva pro svědky dopravní nehody!

Foto PČR

 

Dne 3. 3. 2015 ve 14: 45 hodin na náměstí T. G. Masaryka došlo k dopravní nehodě mezi cyklistou a chodkyní. Dechová zkouška u obou účastníků byla negativní.

"Oba utrpěli lehké zranění. V rámci řádného a objektivního prošetření dopravní nehody žádáme případně svědky události, aby kontaktovali Dopravní inspektorát v Prostějově nebo linku 158", prosí o pomoc Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje. (red) 

Nehoda mezi cyklistou a chodcem. Patříte mezi svědky? Policisté prosí o pomoc!

ilustrační foto

 

Dne 4. listopadu 2014 v 16 hodin došlo na chodníku před domem č.p. 41 v Dolní ulici v Prostějově ke střetu mezi cyklistou a chodcem. Po nárazu oba upadli na zem. Došlo k lehkému zranění chodce, který na místě nehody nežádal ošetření. Cyklista poté odjel neznámo kam. Dopravní nehoda byla ohlášená dodatečně.

K objasnění okolností této dopravní nehody se obracíme s prosbou o pomoc na svědky, kteří viděli její průběh, nebo znají totožnost cyklisty. S informacemi se obraťte prosím na linku 158, nebo se osobně dostavte na adresu: Dopravní inspektorát Prostějov, Havlíčkova 16b.

Žádáme také cyklistu, který byl účastníkem nehody, aby se přihlásil se svým svědectvím dopravním policistů v Prostějově," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková. (red) 

Chodce na dálnici zabil superb, policisté hledají svědky

ilustrační foto PČR

 

Tragicky skončila nehoda, ke které došlo v sobotu krátce před devatenáctou hodinou na rychlostní silnici R35 poblíž Bílé Lhoty. Chodce, který kráčel po krajnici rychlostní silnice, si nevšiml řidič superbu. Srážka pro chodce skončila fatálně. Policie teď zjišťuje, co chodec vlastně na nebezpečné silnici dělal. O pomoc prosí i veřejnost.

Nehoda se stala v 18:47 na kilometru 242.5 ve směru od Olomouce. "Na přímém úseku silnice došlo ke střetu osobního auta s chodcem. Auto po nárazu chodce odmrštilo vpravo mimo vozovku. Pětačtyřicetiletý chodec srážku s vozidlem Škoda Superb nepřežil. Ke zranění dalších osob nedošlo. Na vozidle vznikla škoda za 100 tisíc korun," sdělila k případu mluvčí policie Marta Vlachová. O pomoc při vyšetřování nehody žádá policie i veřejnost. "Případní svědci, kteří viděli v sobotu večer muže, který se pohyboval po silnici R 35 kolem 242. kilometru, ať se ozvou na linku 158," vyzvala Vlachová.

Sedmiletá dívčina vkročila přímo pod kola auta bez rozhlédnutí!

ilustrační foto

 

V pátek odpoledne po čtrnácté hodině v obci Dobromilice došlo k dopravní nehodě mezi chodkyní a osobním vozidlem. Sedmiletá dívka za stojícím autobusem v zastávce bez rozhlédnutí vstoupila do vozovky přímo před projíždějící vozidlo VW Transportér, které řídil 35letý muž.

"Při střetu utrpěla dívka otevřenou zlomeninu. Dívku i její matku odvezl 35letý řidič do nemocnice v Prostějově k ošetření. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Nehoda je v šetření, kdy dívka je podezřelá z porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích, konkrétně §4 a § 54", uvedl tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje Josef Bednařík. (red)

 

Opilec ležící v Janáčkově ulici měl v krvi 4 promile

ilustrační foto internet

 

Na pětatřicetiletého opilce, ležícího na chodníku v Janáčkově ulici, upozornili strážníky kolemjdoucí. V dechu měl skoro 4 promile.

"Dechovou zkouškou u něj bylo naměřeno 3,90 promile. Ve stavu, v jakém se nacházel, nebyl schopen se o sebe postarat. V tomto případě nebyla jiná možnost, než převoz na záchytnou stanici do Olomouce," konstatovala strážník Jana Adámková. Výlet do Olomouce bude docela drahý. Za umístění ve zdravotnickém zařízení zaplatí 2500 korun, na 1500 ho přijde doprava. (red)

Neznáte sraženého chodce? Není to váš známý?

Foto PČR

 

Od sobotního večera marně pátrají brněnští policsté po totožnosti muže, kterého srazilo v Jedovnické ulici projíždějící auto. Muž měl na sobě pouze ponožky a trenky.

V sobotu večer přijali policisté hlášení o muži, který ve spodním prádle běhal mezi projíždějícími vozidly. Na místo v Jedovnické ulici okamžitě vyrazila nejbližší hlídka. Mezitím však další z projíždějících aut muže srazilo. Když policisté dorazili na místo, byl neznámý při vědomí, ale nekomunikoval. Vzápětí ho záchranáři převezli do nemocnice, kde se podrobil operaci.

Sražený cyklista i chodec. Řidiči ujeli

ilustrační foto

 

V pondělí došlo v Prostějově ke dvěma dopravním nehodám, od kterých řidiči ujeli. V prvním případě střet odnesl bicykl, v druhém chodec.

K první došlo kolem půl šesté ráno na Vrahovické ulici v Prostějově. „Podle prvotních informací mělo zatím nezjištěné vozidlo jedoucí po Vrahovické ulici směrem do centra při odbočování na Českobratrskou ulici zezadu narazit do 29letého cyklisty,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Při střetu nedošlo k pádu cyklisty, ale ke hmotné škodě 200 korun na jízdním kole. Alkohol byl u cyklisty vyloučen dechovou zkouškou. Řidič s vozidlem nezastavil a z místa ujel. Po vozidle i jeho řidiči policisté pátrají.

Jednatřicetiletá žena skončila pod koly auta!

ilustrační foto PČR

 

Další nehoda, při které došlo ke střetu chodce s osobním autem, se stala ve čtvrtek dopoledne v Určicích. Osobní vůz tam srazil jednatřicetiletou ženu.

"Žena (1982) byla sanitním vozem převezena do nemocnice na ošetření. Podle lékařské zprávy utrpěla lehké zranění a po ošetření byla propuštěna do domácího léčení," potvrdila PvNovinkám informaci policejní mluvčí Irena Urbánková.  Přesné příčiny nehody, její okolnosti nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření. (ber)

Sražená stařenka je po operaci na jednotce intenzivní péče

Foto čtenářka Lucie

 

V pondělí ráno srazil vůz na Petrském náměstí v Prostějově osmdesátiletou seniorku. Stařenka skončila v nemocnici a její stav je stabilizovaný.

„Osmdesátiletá žena je v současné chvíli po operaci, je stabilizovaná a nyní je hospitalizována na jednotce intenzivní péče. Víc informací v tuto chvíli poskytnout nemohu,“ sdělila PvNovinkám ve středu mluvčí nemocnice Hana Szotkowská. (ber)

Aktualizováno: Vycouval z domu, přejel ležícího člověka!

Foto Hasiči Protivanov

 

Jak PvNovinky informovaly, v sobotu 15. března došlo v Malém Hradisku k dopravní nehodě. Při couvání z garáže přejel řidič Fiatu Tempra nešťastnou náhodou muže ležícího na silnici. Ten skončil s těžkými zraněními ve FN Olomouc.

„Muž utrpěl středně těžká poranění v oblasti břicha a pánve. Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný,“ potvrdil dnes PVNovinkám mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Zraněný muž byl s největší pravděpodobností pod vlivem alkoholu", uvedla tehdy k případu Marie Štrbáková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)