Wolkerova

Rekonstrukce komunikace Vrahovická – Wolkerova pokračuje

ilustrační foto ber

Součástí prací prováděných dle projektové dokumentace (firmy HOR – invest s.r.o., Olomouc z roku 2017) je výměna koordinačního kabelu světelného signalizačního zařízení v délce asi 400 metrů a oprava prvků v řadičích.

Na základě rozhodnutí Zastupitelstva města Prostějova je v letošním roce realizována akce „Rekonstrukce komunikace II/150 Vrahovická, Wolkerova. Stavbu, kterou provádí Společnost II/150 Prostějov – Přerov, jejímiž společníky je PORR a.s., Praha a OHL Š, a.s., Brno, nyní čeká oprava světelného signalizačního zařízení.

Součástí prací prováděných dle projektové dokumentace (firmy HOR – invest s.r.o., Olomouc z roku 2017) je výměna koordinačního kabelu světelného signalizačního zařízení v délce asi 400 metrů a oprava prvků v řadičích.

Wolkerova ulice by měla být uzavřena do poloviny října

ilustrační foto ber

Jedná se o společnou akci Olomouckého kraje a statutárního města Prostějova, investorem je Olomoucký kraj. Celková délka úprav činí cca 450 m.

„Od 14. března 2022 začala přeložka sítí (vodovod, plynovod, kanalizace) se zachováním jednosměrného provozu směrem od ulice Brněnská k okružní křižovatce na Petrské náměstí. Od 13. 6. 2022 následovala úplná uzavírka v obou směrech z důvodu kompletní rekonstrukce silničního tělesa,“ uvedl již před časem náměstek primátora Jiří Rozehnal. Uzavírka bude trvat do 16. 10. 2022.

Celkové náklady činí 17 985 140 Kč (včetně dotačních prostředků + prostředků kraje + města). (ber)

 

Starý Prostějov. Wolkerova

Foto Bob Pacholík

I dnešní "památeční" fotografie je z dílny Boba Pacholíka.

Trochu hádanka, protože vzhled domů je dnes jiný, ale opět se jedná o jednu z velmi frekventovaných ulic Prostějova. Už víte? (ber)

Myčka na rohu Tylovy a Wolkerovy se již rýsuje

Foto ber

Jak před časem PvNovinky informovaly, na rohu Tylovy a Wolkerovy ulice se staví myčka aut. Výstavba pokračuje docela rychle. 

Příjezd a přístup do myčky je řešen stávajícími sjezdy z Tylovy ulice. Myčka má být dočasnou stavbou, která bude provozována do 31. 12. 2025. (ber)

OBRAZEM: Na rohu Tylovy a Wolkerovy ulice se staví myčka aut

Foto ber

Otázku výstavby myčky aut v centru Prostějova otevřel na říjnovém jednání Zastupitelstva města Prostějova zastupitel František Fröml s tím, že její studie je zveřejněna v územním plánu. Tehdy ještě její stavba nebyla jistá, podle vedoucího stavebního úřadu Jana Košťála byl záměr jen okrajově projednán. V minulých dnech stavební práce na údajně dočasné stavbě započaly.

„Měla by to být myčka na 7 let, jako stavba dočasná s opcí na dalších 7 let. Takže byla by to stavba dočasná, byla by umístěna tak, co jsem tedy viděl tu studii, aby nebyla v uliční čáře a samozřejmě musí být v souladu s územním plánem,“ sdělil tehdy zastupitelům Jan Košťál. Podle jeho slov by to měla být hlavně služba pro zákazníky vedlejšího objektu bývalé prodejny Billa.

OBRAZEM: Wolkerova je průjezdná od Újezdu

Foto ber

O uzavírce Wolkerovy ulice zřejmě prostějovská motoristická veřejnost ví a tak se jí vyhýbá. Ulice je ale uzavřena pouze jednosměrně, od Brněnské ke kruhovému objezdu.

Silničáři se pustili do velkoplošné vysprávky povrchu vozovky. Opravy potrvají do 29. listopadu. (ber)