Exota Olomouc

OBRAZEM: Exota Olomouc představila 300 druhů ptáků

Foto Jan Potůček

Po tři dny patřilo Výstaviště Flora v Olomouci exotický ptákům. Těch chovatelé do hanácké metropole dovezli na čtyři tisíce.

Od pátku do neděle se na Floře konala mezinárodní výstava exotického a okrasného ptactva Exota. Znovu se exotičtí ptačí krasavci do Olomouce slétnou až za dva roky. (ber)

Modrý král vládne Olomouci

Foto Flora.cz

Na výstavě EXOTA Olomouc je od tohoto pátku 13. října k vidění i největší papoušek na světě – ara hyacintový, přezdívaný modrý král zelené Brazílie. Měřit může až jeden metr.

Král papoušků čeká v pavilonu A, audienci u něj musíte na Výstaviště Flora Olomouc a.s. stihnout do neděle 15. října. Celkem jsou na EXOTA Olomouc k vidění4 tisíce exotických ptáků. Shédnout je můžete v pátek a sobotu od 8 do 18 hodin, v neděli od 8 do 17 hodin v pavilonech A, E, G a ve sbírkových sklenících.

Nejlevnější vstupenky koupíte na www.flora-ol.cz/vstupenky/detail/109. (ber)

Na Floru se po pěti letech vrací Exota Olomouc

ilustrační foto Flora Olomouc

Na čtyři tisíce exotických a často také vzácných ptáků budou od 13. do 15. října k vidění na Výstavišti Flora Olomouc. Po pětileté odmlce se sem vrací jedna z tradičních a oblíbených akcí – Exota Olomouc. Tato mezinárodní výstava exotického ptactva letos obsadí největší pavilon A, další tři menší pavilony a také Palmový skleník. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc.

„Exota Olomouc je pojem, který je mezi chovateli a milovníky exotického i okrasného ptactva na celém světě známý již více než čtyřicet let. Dříve se tato výstava – a budeme v tom od letošního roku opět pokračovat – pořádala co dva roky. Rozsahem patří mezi největší akce svého druhu v celé Evropě. Počet vystavených ptáků se nyní bude pohybovat kolem čtyř tisíc," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.