Do Divadelní restaurace se vracejí žáci na praxi

Do Divadelní restaurace se vracejí žáci na praxi
Foto Městské divadlo Prostějov

V Divadelní restauraci je opět živo. Počet návštěvníků stoupá a spolu s nimi se do restaurace vracejí i studenti gastronomie, kteří zde v minulosti získávali své první pracovní zkušenosti. Čeká je provoz, který klade vysoké nároky na servis. Obnovená spolupráce mezi Střední odbornou školou Prostějov a Divadelní restaurací přináší výhody pro středoškoláky, restauraci i město Prostějov, které je provozovatelem tohoto zařízení.

Střední odborná škola Prostějov už 55 let nabízí kvalitní výuku v oblasti obchodu a služeb, v devíti atraktivních oborech se na své budoucí povolání připravuje průměrně 400 žáků. Žákyně a žáci v oboru číšník nyní získali příležitost nabýt potřebnou praxi v inspirativním prostředí Divadelní restaurace, která se nachází uvnitř Národního domu v Prostějově.

„Charakter restaurace, která používá dražší a v Prostějově ne zcela běžné suroviny, je pro naše žáky značně atraktivní“, uvádí ředitelka školy Mária Zámostná. „Vysoké nároky na servis a podílení se na rozsáhlých akcích rozšíří jejich pracovní kompetence,“ dodává.

Obnovená spolupráce mezi školou a restaurací probíhá už od února 2024. Na „place“ se společně potkávají žáci prvních a třetích ročníků a na vše dohlíží a středoškoláky mentorují zaměstnanci školy i restaurace.

„Žáci jsou snaživí a dělají rychlé pokroky,” říká ředitelka Městského divadla v Prostějově Ing. Karin Konzbulová, která má na starosti i provoz restaurace. „Jejich práce zahrnuje přípravu restaurace na polední provoz, obsluhu hostů a plně se zapojují do příprav a realizace společenských akcí.“

Divadelní restaurace měla v minulých letech nestabilní provoz a příliš vysoké náklady. Nakonec ji město, které je jejím provozovatelem, muselo na jaře roku 2023 zavřít. Pro SOŠ Prostějov to znamenalo najít jiné příležitosti pro výuku svých žáků. Díky novému vedení Městského divadla, pod které Divadelní restaurace patří, se do ikonických secesních prostor vrací život.

„Věříme, že Divadelní restaurace naváže na předchozí tradice a zkušenosti a stane se naším významným partnerem při výchově kvalitních a kvalifikovaných pracovníků a pracovnic v oblasti servisu“, poznamenává Zámostná.

O tom, jak to mladé generaci jde, se návštěvníci mohou přesvědčit ve všední dny od 10:30 do 20 hodin, a to v lichých týdnech. „Vzdělávat novou generaci je pro nás radost a příležitost investice do kvalitního gastronomického personálu v Prostějově,“ uzavírá Konzbulová. (KK)

Poslat nový komentář