Město zateplí okna kavárny Národního domu

Město zateplí okna kavárny Národního domu

Letitý problém kavárny Národního domu bude ještě do konce letošního roku vyřešen. Město se rozhodlo zateplit okna kavárny a snížit tak jednak energetickou náročnost současného stavu a jednak zajistit návštěvníkům kavárny posezení v příjemném teple.

Rekonstrukce oken Národního domu zahrnuje pouze kavárnu. Odborná firma provádí postupnou výměnu skel a jejich zdvojení. Ve finální podobě nedojde k vizuální změně.
„Navrhované úpravy přispějí ke zlepšení úrovně tepelně akustických hodnot daného provozu při zachování autenticity původních okenních otvorů. Rekonstrukce ušetří finanční prostředky za palivo a zvýší spokojenost hostů, nebude jim zima,“ osvětlila záměr vedení města tisková mluvčí Jana Gáborová.
Rekonstrukce oken kavárny Národního domu přijde prostějovskou radnici na bezmála 600 tisíc korun bez DPH. Termín dokončení je v podmínkách zakázky stanoven na prosinec 2011. „Prosíme návštěvníky kavárny, aby byli shovívaví k probíhající úpravě oken. Budeme se snažit rušit jejich posezení v co nejmenším rozsahu. Za jejich trpělivost jim nabídneme koncem roku daleko příjemnější prostředí,“ apeluje na hosty kavárny ředitel Národního domu Jan Páleník.
(jap)

Poslat nový komentář