městská galerie

Grafiky Karla Tomana jsou v prostějovském zámku k vidění až do února

Foto MMP

Až do 3. února 2022 si můžete v městské galerii v prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí prohlédnout grafické listy Karla Tomana.

Čtvrteční vernisáží tak byla rozšířena již dříve instalovaná výstava obrazů Karla Tomana.

Otevřeno každé úterý - čtvrtek od třinácti do sedmnácti hodin. (red)

Výstavy v zámku jsou prodlouženy!

ilustrační foto plakát

Až do 3. února 2022 si budete moci prohlédnout výstavu obrazů Karla Tomana v prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí.

Navíc, od 6. ledna 2022 zde bude k vidění také grafika. Vernisáž proběhne v sedmnáct hodin.

Taktéž prodejní výstavu starožitností v zámku budete moci navštívit déle, konkrétně do 24. března 2022. (red)

 

 

Rada schválila nákup dalších uměleckých děl. Tentokrát jde o obrazy Karla Tomana

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Rada města Prostějova na své poslední schůzi odsouhlasila nákup uměleckých děl v hodnotě 35 500 korun.

„Jedná se o čtyři akvarely Karla Tomana. Dva obrazy jsou s tematikou Prostějova a dva s motivem Němčic nad Hanou. Věříme, že takto uchovaná umělecká díla budou ozdobou naší městské sbírky, která jistě v budoucnosti bude potěchou pro příští generace,“ doufá náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má kulturní oblast ve své pracovní náplni.

Právě nyní (od 18. prosince do konce ledna 2022) jsou i tato díla vystavena v Městské galerii – zámek. Galerie je veřejnosti otevřena út - čt od 13.00 – 17.00 hodin.

Prostory pro vystavovatele v zámecké galerii jsou od října opět k mání

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Prostory v prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí budou od 1. října k dispozici vystavovatelům. K dispozici je sál pro vystavování fotografií či maleb a závěsný lištový systém s lanky.

„Nabízíme možnost prezentace fotografií či maleb zejména zájemcům z našeho regionu. Věříme, že takto přilákáme návštěvníky nejen sem, ale také do navazujících sálů městské galerie,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Zájemci z řad vystavovatelů (v první síni městské galerie zámku) se mohou hlásit na oddělení DUHA kulturní klub, konkrétně u Aleny Dvořákové na adrese alena.dvorakova@prostejov.eu či telefonu 582 329 379. (red)

Město nakoupí další dva obrazy

foto Magistrát města Prostějova

Rada města Prostějova vybrala pro rozšíření uměleckých sbírek města další díla. Jde o dva obrazy – olej na plátně a akvarel.

„Ráda vidím, jak se městská sbírka rozrůstá. Je zde spousta uměleckých děl, která postupně převádíme veřejnosti na výstavách. Věříme, že díla, která nám k nákupu doporučila Komise pro nákup uměleckých děl, se budou lidem líbit,“ říká náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, doplnila potřebné informace ke dvojici obrazů.

Městská sbírka uměleckých děl získá dva nové obrazy

foto Magistrát města Prostějova

Další díla obohatí městskou sbírku uměleckých děl. Rozhodli o tom radní na své poslední schůzi. Lidé si tak budou moci při výstavách městských sbírek vychutnat díla autorů Jana Třísky a Hilara Václavka.

„Máme velikou radost, že se sbírky uměleckých děl postupně rozrůstají. Jsme hrdi na to, že se jako naši předchůdci můžeme podílet na rozšiřování tohoto odkazu, který jistě ocení současná i budoucí generace. Díla budou takto zachována, a jak věřím, budou dále získávat na hodnotě a návštěvníky výstav pohladí po duši,“ usmívá se náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Jak doplnila, při nákupu radní přihlíželi ke kladnému doporučení Komise pro nákup uměleckých děl.

Zde jsou detaily zakoupených děl:

Prostějov získá další umělecká díla do svých sbírek

foto Magistrát města Prostějova

Radní se na nákupu dalších uměleckých děl do městské sbírky shodli při svém posledním jednání a schválili nákup několika obrazů.

 „Lidé se například mohou těšit na dílo Aljo Berana – Kravařova ulice (akvarel) a další Beranův obraz Prostějov (olej na plátně). Dále se nám líbil olej na plátně Miroslava Šmída – Vánoce na Hané. Vystaven bude i pastel Františka Sysla – Autoportrét a Richarda Nováka – Národní dům v Prostějově,“ doplnila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová.

Nákup radním doporučila Komise pro nákup uměleckých děl. (red)

Tip na výstavu. Václav Ševčík v Městské galerii!

Foto MMP

V Městské galerii v prostějovském zámku byla zahájena výstava ke 120. výročí narození Václava Ševčíka. Při vernisáži na něj zavzpomínal jeho vnuk Karel Tabery.

"Jsem ráda, že městská galerie opět ožila. Ukázalo se také, že bylo dobrým nápadem vyhradit jednu galerijní síň pro výstavy děl místních umělců. Výstavy jsou obměňovány v měsíčních intervalech, což zvyšuje zájem i návštěvnost. Aktuálně se tak mohou lidé přijít podívat na snímky významného prostějovského fotografa Václava Ševčíka. Jak všichni víme, fotoateliér pana Ševčíka neodmyslitelně patří do prostějovské historie a výstava je velmi zajímavá," říká náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová. (red)