astronaut

Tip na sobotu. Desáté narozeniny olomoucké Šantovky nabídnou astronauta, vyhlídku i DJ Alle Farbena

Foto galeriesantovka.cz

Astronaut, kosmická loď, osmdesátimetrová vyhlídka, cirkus, kouzelníci, graffiti… To vše vás čeká u velkolepých oslav desátých narozenin Galerie Šantovka. Hlavní program se odehraje v sobotu 2. září na mnoha místech Smetanových sadů. Dobrá zpráva pro rodiče: oslava se nabízí i jako skvělé zakončení letních prázdnin, protože nabídne spoustu zajímavého i zábavného pro děti. Vstup je zdarma.

Program na sobotu 2. září byl sestaven tak, aby zaujal bez nadsázky celé rodiny a lidi všech generací. Od 10 do 19 hodin tady bude v šesti hlavních zónách a na mnoha dalších místech vládnout promyšleně namixovaný koktejl zábavy, adrenalinu, kulturních i gastronomických zážitků i nových vědomostí. Jak lze dosáhnout toho, aby jedna oslava zahrnovala tolik atributů? Stačí výčet jednotlivých zón a jejich lákadel.

Právě dnes. První člověk vstoupil na Měsíc

Foto NASA.gov

V kosmických dějinách lidstva to byl velký mezník. Dnes je to přesně 51 let od doby, kdy americký astronaut Neil Armstrong jako první člověk vstoupil na povrch Měsíce.

Stalo se tak 21. července 1969 ve 2:56 ráno, šest a půl hodiny po přistání Apolla 11 na Měsíci.

Vůbec poprvé se do kosmu podíval Jurij Gagarin. Ruský kosmonaut odstartoval do vesmíru 12. dubna 1961 v lodi Vostok 1 z ruského kosmodromu Bajkonur ve dnešním Kazachstánu. Obletěl Zemi a po 108 minutách přistál. (ber)