kočka

Krátkouchá koťata míří z Olomouce do nových domovů

foto ZOO Olomouc

V ZOO Olomouc se 1. července narodila dvě koťata kočky krátkouché neboli amurské. Mláďata prospívají dobře a na konci roku je čeká cesta do Itálie a Německa, kde najdou nové domovy.

„Obě koťata jsou samice, prospívají velmi dobře, těší se dobrému zdraví a v této chvíli pro ně máme již umístění. Zájem o ně je veliký,“ popisuje nadšeně Jitka Vokurková, zoolog olomoucké ZOO.

Zoo chová kočky krátkouché od roku 1993. Za ta léta se zde narodilo 55 mláďat. Aktuálně je tento druh chován v malém počtu zoologických zahrad. Díky úzké spolupráci českých zoo v Olomouci, Praze a Jihlavě se daří chov tohoto zajímavého druhu rozšířit i do dalších evropských zoo. (red)

Fotopostřeh. Je libo kočičku?

Foto ber

Je pravdou, že obchodníci se snaží sortiment neustále rozšiřovat. Nejinak je tomu v zahradnictvích.

Třeba v Otaslavicích si podle této momentky k nákupu květin či sadby ale můžete přibalit i kočku. (ber)

Lykoi. Kočka vlkodlak

ilustrační foto

Viděli jste někde na netu kočky, které vypadaly jako vlkodlaci? Možná jste si mysleli, že je to nějaký vtip, co koluje internetem, nebo že jde o kočku, která má problémy s kůží. Ani jedno. Je to dnes již uznané plemeno zvané lykoi.

Název lykoi pochází z řeckého lýkos, tedy vlk. Tyto kočky jsou přirozenou mutací domácí krátkosrsté kočky, která vypadá jako vlkodlak. Mutace se vyskytla u domácích koček v posledních 20 letech několikrát, ale nikdy se neobjevily zprávy, že by někdo založil nové plemeno. Až se tak stalo v USA, díky doktorovi Johnnymu Gobbleovi a jeho paní. První koťata lykoi se narodila 14. září 2011.

Ztratilo se tříměsíční koťátko!

Foto FB

V okolí Rumunské ulice se ztratilo malé koťátko.

"Prosíme o pomoc, ztratil se nám tříměsíční kocourek v okolí Rumunské ulice, pokud máte nějaké informace, prosím, volejte číslo 606 507 632. Prosím též o sdílení příspěvku", prosí majitelka. (red)

Ze zraněné kočky se vyklubala čerstvá máma

ilustrační foto archiv ber

 

24. července před polednem spatřil muž krvácející kočku, ležící ve vchodu domu.O nálezu údajně zraněného zvířete informoval prostějovské strážníky. Všechno ale bylo jinak.

Strážníci kočku na uvedeném místě nalezli. „Zranění neměla, jen byla po vrhu koťat. Následně vyšlo najevo, že patří jedné z tamějších bydlících, která v té chvíli nebyla  doma,“ sdělila strážník Jana Adámková. Žádná další opatření nebyla zapotřebí. (red)

Neviděli jste maminu od koťat? Ztratila se v Žešově

Foto FB Jana Kaderková

 

S prosbou o pomoc se obrátila na spolubočany na FB Jana Kaderková. Hledá kočku, která se ztratila před dvěma týdny v Žešově.

"Před dvěma týdny se nám ztratila kočka, roční důvěřivá a mazlivá kočka, momentálně 7 týdnů po koťatech, dost pohublá. Protože se nevrátila ke koťatům, očekávám, že se jí muselo něco stát, ale rozhodla jsem se vyzkoušet ještě tuhle cestu. Třeba ji kolem Žešova někdo viděl a ona se na "čičí" nechala chytit a protože je vyhublá, třeba "nálezce" věří, že je opuštěná, ale my bychom ji moc chtěli zpátky domů. Prosím o případné zprávy, my nemáme žádnou stopu", prosí paní Kaderková. Neviděli jste mícu? (red)

 

Pozor, našla se zraněná kočka!

Foto

 

V neděli večer byla v Karafiátové ulici v Domamyslicích nalezena zrzavá kočka. Je po čerstvé operaci, má jizvu na levém boku. 

Má omezenou pohyblivost, a tak zřejmě bydlí někde v okolí místa nálezu. "Pokud někdo tuší, či by mohla být, prosím o kontaktovaní na tel. čísle 739552778," píše nálezce. Takže sdílejte a pátrejte, možná tuhle zrzku zoufale hledá její majitel. (ber)

Kočka na ruby

ilustrační foto

 

Seriál Přátelé běží v českých televizích již několik let. V jedné z epizod použil Joey ve vztahu k domácímu mazlíčkovi název „kočka naruby“. Šlo o prazvláštního zástupce kočičího rodu, který je vhodný zejména pro alergiky. Je totiž bez srsti.

Sphynxové bezesporu zaujmou na první pohled, vypadají tak trochu jako z jiné planety. Jejich pravděpodobný původ spadá někam do dob Aztéků, kdy podobné holé plemeno bylo považováno za dar od boha a bylo velmi ceněno. Nejvýraznějším rysem sphynxů je absence srsti. Lépe řečeno absence dlouhé srsti, protože jejich tělo je pokryto kratičkými jemnými chloupky. Čím kratší a jemnější, tím je jedinec kvalitnější. Kůži mají vrásčitou a na omak připomínající semiš, nebo broskev.

Bolí vás něco? Přiložte kočku

ilustrační foto internet

 

Asi každý z nás slyšel o léčebném účinku ledvinového pásu. Kdysi se dělaly z kočičích kůží a pomáhaly zejména při bolestech zad. Dnes takový pás seženete stěží, kočky ale pomáhají stále. Přesvědčil se o tom i pan Jiří, vlastník krásného dlouhosrstého kocoura Lumpa.

„Tři dny mne neskutečně bolelo pravé rameno, ruku jsem dokázal zvednout jen o pár centimetrů a nic v ní neudržel,“ říká Jiří, kterému nezabraly ani prášky od bolesti. Pak si vzpomněl právě na údajnou hřejivou léčbu kočičího tepla. „Večer jsem si do postele vzal Lumpa a nechal ho spát na bolavém rameni. Evidentně se mu tam líbilo, i když byl značně překvapen, do ložnice totiž normálně nesmí,“ dodává.

Kočka doplatila na mlsotu, skončila s hlavou v plechovce

FOTO MP Prostějov

 

Desátého ledna vyjížděli městští strážníci ke kuriózní události. Vysvobozovali mlsnou kočku.

„Po třetí hodině odpoledne nahlásila jedna z obyvatelek města, že nalezla kočku, která má na hlavě naraženou plechovku. Strážníci kočku odchytili a za pomoci nářadí ji vysvobodili,“ uvedla strážník Jana Adámková. Mlsounku, která se naštěstí nezranila, pak pustili zpět na svobodu. (red)