Lykoi. Kočka vlkodlak

Lykoi. Kočka vlkodlak
ilustrační foto
Další fotky: 
Lykoi. Kočka vlkodlak

Viděli jste někde na netu kočky, které vypadaly jako vlkodlaci? Možná jste si mysleli, že je to nějaký vtip, co koluje internetem, nebo že jde o kočku, která má problémy s kůží. Ani jedno. Je to dnes již uznané plemeno zvané lykoi.

Název lykoi pochází z řeckého lýkos, tedy vlk. Tyto kočky jsou přirozenou mutací domácí krátkosrsté kočky, která vypadá jako vlkodlak. Mutace se vyskytla u domácích koček v posledních 20 letech několikrát, ale nikdy se neobjevily zprávy, že by někdo založil nové plemeno. Až se tak stalo v USA, díky doktorovi Johnnymu Gobbleovi a jeho paní. První koťata lykoi se narodila 14. září 2011.

Kočky Lykoi jsou částečně holým plemenem s barvou, která je pro ně typická – jejich srst je kombinací úplně bílých a úplně černých chlupů. Podle poměru, jak jsou barvy chlupů namíchány, mohou být kočky od úplně černých po úplně bílé.

Čas od času může lykoi línat a ztratit srst úplně. Nikdy ale nemá srst kolem očí, na bradě, nosu, čenichu a zezadu na uších. Právě toto mu dodává onen „vlčí vzhled“.

Chovatelské stanice jsou dnes už kromě USA i v Kanadě, Austrálii a několika dalších zemích. U nás jsou tyto kočky chovány od roku 2016, kdy byl do republiky přímo z mateřské chovné stanice přivezen Ninou Holíkovou první pár. (Zdroj Lykoi Cats)

 

Poslat nový komentář