Mourek

Pomozte kočičkám. Na charitativním rockovém plese s Tanjou

Foto plakát

Již 9. března se bude tancem pomáhat na 1. rockovém charitativním plese ve společenském domě v Prostějově. Pořadatelem je spolek Mourek Prostějov.

„Těšit se můžete na kapelu Trifid a hosta Tanju Kauerovou, která zářila v 90.letech a stále zpívá se skupinou Citron," sdělil PvNovinkám předsedkyně spolku Jana Seifriedová. Nebude chybět bohatá tombola.

Celý výtěžek z akce půjde na Nadační fond Kočkomil, který pomáhá kočičím útulkům. Lístky jsou už v předprodeji v prodejnách Marky obchůdek na Kravařové ulici a v Ráji pro vaše mazlíčky na Plumlovské, ve vestibulu Billy. "Přijďte se pobavit a pomáhat," srdečně zve Jana Seifriedová. (red)

Veřejná sbírka pro Mourek potrvá do konce ledna

Foto Magistrát města Prostějova

Již týden mohou návštěvníci vánočního jarmarku přispět spolku Mourek do nepřenosné pokladničky umístěné na sloupu veřejného osvětlení na nám. T. G. Masaryka vedle dřevěného betléma.

„Veřejná sbírka bude probíhat v době provozu mobilního kluziště na náměstí a současně po dobu konání vánočních trhů, tedy v termínu od 24. listopadu 2023 do 28. ledna 2024. V tomto období bude instalována nepřenosná pokladnička na sloupu veřejného osvětlení na nám. T. G. Masaryka, kde lze očekávat zvýšený pohyb osob a tím pádem vyšší počet potencionálních dárců. Rada města dále rozhodla, že věnuje pro tyto účely prvotní vklad ve výši 20 tisíc korun,“ přiblížila náměstkyně primátora Marcela Župková.

Do veřejné sbírky pro Mourek bude možné přispět u kluziště

ilustrační foto pixabay.com

Radní na svém jednání odsouhlasili uspořádání veřejné sbírky na podporu financování spolku Mourek. Bude probíhat v době provozu mobilního kluziště na náměstí a současně po dobu konání vánočních trhů, tedy v termínu od 24. listopadu 2023 do 28. ledna 2024.

V tomto období bude instalována nepřenosná pokladnička na sloupu veřejného osvětlení na nám. T. G. Masaryka, kde lze očekávat zvýšený pohyb osob a tím pádem vyšší počet potencionálních dárců. Rada města dále rozhodla, že věnuje pro tyto účely prvotní vklad ve výši 20 tisíc korun.

Mourek Prostějov z.s. podpořily děti z Komenské. Sběrem plechovek

Foto FB

Několik pytlů plechovek nasbíraly děti, spolu s rodiči a učiteli ze SŠ, ZŠ a MŠ Komenského v Prostějově.

„A to vše jen proto, aby našim kočičkám mohli přispět na veterinární péči.

Povedlo se. Plechovky, které jinak končí v koších, ve sběrných surovinách vyměnili za krásných 1600 korun. Úžasná akce a práce. Děkujeme!!!,“ vzkazuje za kočičí bezdomovce předsedkyně spolku Jana Seifriedová. (red)

Materiální sbírka pro spolek Mourek pomalu končí

Foto MMP

Pokud chcete zvířátkům přinést ještě nějaké masové konzervy, granule, stelivo či zateplené boudičky, máte ještě pár dní možnost přinést tuto pomoc do Turistického informačního centra Magistrátu města Prostějova.

"Lidem, kteří již materiální pomoc přinesli, bych chtěla moc poděkovat. Kapsičkami, konzervami i granulemi se podařilo naplnit tři krabice od banánů a ty poputují v nejbližších dnech do spolku Mourek," říká náměstkyně primátora Marcela Župková, která pomáhala sbírku organizovat.

Kromě Turistického informačního centra jsou i další sběrná místa, a to konkrétně tato:

- Alice Kučerová, Štarnov 6, Konice

- Park Avenue Fashion, s. r. o., Havlíčkova 28, Prostějova

- Květinářství Ptáčková, s. r. o., Tyršova 31, Kostelec na Hané. (red)

Konzervy a stelivo pro Mourek Prostějov můžete nosit do TIC

Ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v těchto dnech začala materiální sbírka ve prospěch Mourek Prostějov, z. s., který již několik roků zajišťuje krmení a zateplené boudičky pro bezprizorní kočky v koloniích, stejně jako kastrace a nutné veterinární ošetření.

Předmětem sbírky je stelivo a masové konzervy – pokud možno výrobky s kvalitnějším složením.

Sběrná místa jsou Alice Kučerová, Štarnov 6, Konice, Park Avenue Fashion, s. r. o., Havlíčkova 28, Prostějov a Květinářství Ptáčková, s. r. o., Tyršova 31, Kostelec na Hané. Nově přibylo i Turistické informační centrum, nám. T. G. Masaryka 12, Prostějov. Sbírka potrvá do vánočních svátků.

Bližší informace zjistíte na tel. 722 729 671, e-mail: kucerova@park-avenue.cz. (ber)

Mourek hledá „dočaskáře“. Pomozte kočkonautům

Foto FB Mourek

Spolek Mourek Prostějov z.s.  uvažoval koncem roku 2021 u ukončení činnosti. Nakonec se ale jeho členové rozhodli v práci pro toulavé, opuštěné, nemocné a nechtěné kočky pokračovat. Potřebují ale nutně pomoc.

„V současnosti hledáme ochotné lidi, kteří by mohli poskytnout dočasné ubytování potřebným nalezencům různého stáří do doby, než se jim najde nový domov,“ říká za spolek Jana Seifriedová.

Kastrování koček podporuje město Prostějov již řadu let, říká náměstkyně Sokolová

ilustrační foto ber

Toulavé kočky jsou problémem v mnoha městech. Prostějov se s ním vypořádává již několik let příspěvkem na jejich kastraci, který je určen pro občany s trvalým pobytem v Prostějově. K žádosti, která se podává na odboru životního prostředí, je třeba přiložit doklad od veterináře, který je vystavený na žadatele.

„Příspěvek na kastraci koček město poskytuje od roku 2009. Na první kočku vykastrovanou v kalendářním roce je to 300 korun, na každou další v témže roce pak 150 korun,“ sdělila PvNovinkám  náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Tip na neděli. Odpoledne s Mourkem

Ilustrační foto ber

V neděli 16. srpna od 15 hodin bude hospůdka U Růžičků v Kostelní ulici v Prostějově patřit všem milovníkům koček.  Na setkání je zve spolek Mourek.

Máte rádi kočky? Pak v neděli přijďte podpořit svou účastí a drobným příspěvkem neziskovou organizaci Mourek Prostějov z. s., která mapuje v Prostějově opuštěné či toulavé kočky. V hospůdce bude pro vás připravena hudba, fotokoutek, tvoření a hry pro děti i dobroty. Vstupné je dobrovolné. (red)

O příspěvky na kastrace koček je stále větší zájem!

ilustrační foto ber, MMP

Občané s trvalým pobytem v Prostějově mohou opět využít příspěvek (dar) na kastraci koček. K žádosti je třeba přiložit doklad od veterináře, který je vystavený na žadatele. Dále se žadatel musí prokázat občanským průkazem.

Příspěvek na kastraci koček město poskytuje od roku 2009. Celkem jde o 300 korun na první kočku vykastrovanou v kalendářním roce a 150 korun na každou další v témže roce. Podmínky pro poskytnutí příspěvku jsou již několik let nezměněné,“ nastínila náměstkyně primátora Milada Sokolová.