letní scéna

Letní scéna na nádvoří zámku startuje!

Foto plakát

Už v sobotu 1. června zahájí provoz letní scéna na nádvoří prostějovského zámku, a to osmým ročníkem šachového turnaje Chess Prostějov Open.

„Hned o týden později to bude o víkendu 7. až 8. června multižánrový festiválek DRUŽ FEST. Pak nás čekají 6. narozeniny Velkorakovského minipivovaru, vystoupení studentské skupiny CRIMP, Podvečer s lidovou písní nebo Evergreeny na zámku. Připraven je pestrý program tak, aby si každý mohl vybrat podle vlastního vkusu. Ovšem ráda bych upozornila, že už dnes - 25. května – se můžeme potkat na nádvoří zámku, a to při sledování hokejového semifinále. Od 14:20 budeme fandit našemu národnímu týmu. Tak přijďte, připraveno bude i občerstvení!“ zve 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Program Letní scény se postupně plní

Foto ber

Letní scéna, kterou nechalo město Prostějov na nádvoří zámku postavit tuto sobotu, nabízí umělcům prostory k prezentaci svého umění. Jak již dříve uvedla náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, scéna je k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu.

„Program se již postupně plní. Lidé se mohou těšit na letní kino nebo country festival,“ vyjmenovala pro PvNovinky náměstkyně Sokolová.

Nájem nádvoří a stage si mohou zájemci vyřídit v Kulturním klubu Duha. „Víkendy už máme skoro všechny plné, ale v týdnu ještě nějaké volné dny jsou,“ potvrdila redakci vedoucí Duhy Pavla Vašková. Jak dodala, zakoupení pódia do majetku města bylo vynikajícím rozhodnutím. Po celé tři roky je vždy plně využito. (ber)

Letní scéna vyroste na nádvoří zámku již začátkem května!

Foto plakát

Podium v romantickém prostředí zámku nabídne prostor pro umělce, kteří tak budou moci opět prezentovat své umění veřejnosti.

„Letní scéna na nádvoří prostějovského zámku se bude stavět o víkendu 4. – 5. května, k dispozici bude zájemcům tedy již od 6. května! A to nejen příspěvkovým organizacím města pro koncerty amatérských kapel, ale také všem ostatním zájemcům. Pronajmout si prostory nádvoří s pódiem je velmi jednoduché, stačí kontaktovat kulturní klub Duha. Pevně věříme, že je využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, pořadatelé festivalů, kteří pomalu naši letní scénu objevují, loutkoherci – prostě každý, kdo bude mít zájem předvést divákům, co umí,“ říká 1.

Město opět umělcům nabízí pronájem letní scény na zámku

Foto plakát

Stejně jako v loňském roce nabízí město Prostějov možnost pronajmout si letní scénu na nádvoří zámku. Scéna nabízí umělcům prostory k prezentaci svého umění. Jak již dříve uvedla 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová, scéna je k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu.

„Nájem nádvoří a stage si mohou vyřídit v Kulturním klub Duha a letní scénu si tak lehce pronajmout. Pevně věříme, že ji využijí všichni ti, kteří mají divákům co nabídnout, kteří se chtějí podělit o výsledky svého umu,“ zopakovala náměstkyně. Neváhejte a pozdvihněte svoje společně prožité chvíle o úroveň výš. Předveďte se kamarádům nebo si je jděte poslechnout, případně si s nimi zahrát.

Ceny jsou mírné a zážitky budou určité úžasné. (ber)

Letní scéna na zámeckém nádvoří nabídne hudební lahůdky

Foto plakát

Kulturní program Letní scény na nádvoří zámku na Pernštýnském náměstí již má jasné obrysy. Nabídne návštěvníkům širokou škálu hudebního menu.

Jak uvádí 1. náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, scéna je k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu. Letos byly víkendové termíny velmi brzy obsazeny.

„Program je již jasný a bohatý. Lidé se mohou těšit na hudební vystoupení kapel různých žánrů, loutkové divadlo nebo třeba koncert sboru Proměny. Chybět nebude ani hip-hop párty,“ vyjmenovává střípky bohatého programu letní scény 1. náměstkyně Sokolová. (red)

Program na zámecké Letní scéně se postupně plní!

ilustrační foto plakát

Letní scéna, kterou nechalo město Prostějov na nádvoří zámku postavit dříve než obvykle, nabízí umělcům prostory k prezentaci svého umění. Jak již dříve uvedla náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, scéna je k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu.

„Program se již postupně plní. Lidé se mohou těšit na letní kino, country festival, loutkové divadlo nebo třeba koncert sboru Proměny. Chybět nebude ani zábava pro ty nejmenší,“ vyjmenovala první střípky budoucího programu náměstkyně Sokolová a doplnila výzvu pro ty umělce, kteří ještě vystoupení zvažují:

„Nájem nádvoří a stage si mohou vyřídit v Kulturním klub Duha a letní scénu si tak lehce pronajmout. Pevně věříme, že ji využijí všichni ti, kteří mají divákům co nabídnout, kteří se chtějí podělit o výsledky svého umu,“ zopakovala náměstkyně. (red)

Letní scéna již stojí. Město nabízí možnost vystoupení

Foto MMP

Dříve než obvykle nechalo město Prostějov postavit svoji letní scénu pro konání kulturních akcí. Podium, v romantickém prostředí zámku, nabídne prostor pro umělce, kteří tak budou moci prezentovat své umění veřejnosti.

„Scéna bude k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu. Nájem nádvoří a stage si mohou vyřídit v Kulturním klub Duha a letní scénu si tak lehce pronajmout. Pevně věříme, že ji využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, loutkoherci - prostě každý, kdo bude mít zájem předvést divákům, co umí,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má kulturní oblast města ve své péči. (red)

Pronajměte si letní scénu na zámku

Foto Duha Prostějov

Příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, i pro ostatní zájemce je opět otevřena možnost pronajmout si letní scénu na nádvoří prostějovského zámku.

Letní scéna byla v loňském roce pořízena právě pro to, aby se rozšířila nabídka městského kulturního vyžití během čtyř letních měsíců.

„Věřím, že mimo letního kina a koncertů ji využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, loutkoherci. Prostě každý, kdo má zájem předvést divákům, co umí. Těším se na další rozšíření kulturní scény ve městě,“ vzkazuje náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Ceny i kontakt naleznete v přiloženém letáku. (red)

Prostějovské podium pro letní scénu už stojí

Foto Magistrát města Prostějova

Bude k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu.

Letní scéna byla pořízena právě pro to, aby se rozšířila nabídka městského kulturního vyžití během čtyř letních měsíců.

„Je to báječné, letní scéna na nádvoří zámku je opět postavena! Bude sloužit po dobu čtyř měsíců nejen pro příspěvkové organizace města – letní kino, koncerty amatérských kapel, ale pevně věříme, že ji využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, loutkoherci. Prostě každý, kdo bude mít zájem předvést divákům, co umí... Těším se na další rozšíření kulturní scény ve městě!,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Provoz nové Letní scény má svá pravidla. Zapůjčíte si prostor pro své vlastní kulturní aktivity?

ilustrační foto MMP

Pořádání kulturních a jiných akcí na nádvoří prostějovského zámku již má svá pravidla a pronájmy své ceny. Vše bude probíhat na základě uzavřené smlouvy o nájmu mezi společností Domovní správa Prostějov, s. r. o. a žadatelem o pořádání kulturní akce, případně smlouvy o výpůjčce mezi společností Domovní správa Prostějov, s. r. o. a subjektem zřizovaným či vlastněným statutárním městem Prostějov.

Vhodnost akce bude dopředu schvalována oddělením Duha – Kulturní klub u hradeb a to zejména s ohledem na charakter prostředí zámku.