letní scéna

Letní scéna na zámeckém nádvoří nabídne hudební lahůdky

Foto plakát

Kulturní program Letní scény na nádvoří zámku na Pernštýnském náměstí již má jasné obrysy. Nabídne návštěvníkům širokou škálu hudebního menu.

Jak uvádí 1. náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, scéna je k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu. Letos byly víkendové termíny velmi brzy obsazeny.

„Program je již jasný a bohatý. Lidé se mohou těšit na hudební vystoupení kapel různých žánrů, loutkové divadlo nebo třeba koncert sboru Proměny. Chybět nebude ani hip-hop párty,“ vyjmenovává střípky bohatého programu letní scény 1. náměstkyně Sokolová. (red)

Program na zámecké Letní scéně se postupně plní!

ilustrační foto plakát

Letní scéna, kterou nechalo město Prostějov na nádvoří zámku postavit dříve než obvykle, nabízí umělcům prostory k prezentaci svého umění. Jak již dříve uvedla náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, scéna je k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu.

„Program se již postupně plní. Lidé se mohou těšit na letní kino, country festival, loutkové divadlo nebo třeba koncert sboru Proměny. Chybět nebude ani zábava pro ty nejmenší,“ vyjmenovala první střípky budoucího programu náměstkyně Sokolová a doplnila výzvu pro ty umělce, kteří ještě vystoupení zvažují:

„Nájem nádvoří a stage si mohou vyřídit v Kulturním klub Duha a letní scénu si tak lehce pronajmout. Pevně věříme, že ji využijí všichni ti, kteří mají divákům co nabídnout, kteří se chtějí podělit o výsledky svého umu,“ zopakovala náměstkyně. (red)

Letní scéna již stojí. Město nabízí možnost vystoupení

Foto MMP

Dříve než obvykle nechalo město Prostějov postavit svoji letní scénu pro konání kulturních akcí. Podium, v romantickém prostředí zámku, nabídne prostor pro umělce, kteří tak budou moci prezentovat své umění veřejnosti.

„Scéna bude k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu. Nájem nádvoří a stage si mohou vyřídit v Kulturním klub Duha a letní scénu si tak lehce pronajmout. Pevně věříme, že ji využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, loutkoherci - prostě každý, kdo bude mít zájem předvést divákům, co umí,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má kulturní oblast města ve své péči. (red)

Pronajměte si letní scénu na zámku

Foto Duha Prostějov

Příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, i pro ostatní zájemce je opět otevřena možnost pronajmout si letní scénu na nádvoří prostějovského zámku.

Letní scéna byla v loňském roce pořízena právě pro to, aby se rozšířila nabídka městského kulturního vyžití během čtyř letních měsíců.

„Věřím, že mimo letního kina a koncertů ji využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, loutkoherci. Prostě každý, kdo má zájem předvést divákům, co umí. Těším se na další rozšíření kulturní scény ve městě,“ vzkazuje náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Ceny i kontakt naleznete v přiloženém letáku. (red)

Prostějovské podium pro letní scénu už stojí

Foto Magistrát města Prostějova

Bude k dispozici jak příspěvkovým organizacím města pro promítání kina či koncertům amatérských kapel, ale také pro ostatní zájemce o letní scénu.

Letní scéna byla pořízena právě pro to, aby se rozšířila nabídka městského kulturního vyžití během čtyř letních měsíců.

„Je to báječné, letní scéna na nádvoří zámku je opět postavena! Bude sloužit po dobu čtyř měsíců nejen pro příspěvkové organizace města – letní kino, koncerty amatérských kapel, ale pevně věříme, že ji využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, loutkoherci. Prostě každý, kdo bude mít zájem předvést divákům, co umí... Těším se na další rozšíření kulturní scény ve městě!,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Provoz nové Letní scény má svá pravidla. Zapůjčíte si prostor pro své vlastní kulturní aktivity?

ilustrační foto MMP

Pořádání kulturních a jiných akcí na nádvoří prostějovského zámku již má svá pravidla a pronájmy své ceny. Vše bude probíhat na základě uzavřené smlouvy o nájmu mezi společností Domovní správa Prostějov, s. r. o. a žadatelem o pořádání kulturní akce, případně smlouvy o výpůjčce mezi společností Domovní správa Prostějov, s. r. o. a subjektem zřizovaným či vlastněným statutárním městem Prostějov.

Vhodnost akce bude dopředu schvalována oddělením Duha – Kulturní klub u hradeb a to zejména s ohledem na charakter prostředí zámku.

Letní scéna na nádvoří zámku již stojí

foto Magistrát města Prostějova

Nádvoří prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí v Prostějově se stane místem pro kulturu. Místo zde najdou všichni umělci, divadelníci, umělecké spolky a další, kteří budou letní scénu pro svá představení potřebovat.

„Lidé dlouho volali po stálém umístění letní scény. Jsem moc ráda, že se vše nakonec podařilo a věříme, že tímto krokem dojde k rozšíření kulturní nabídky,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

První zkušební rok proběhne na stávajícím povrchu nádvoří. "Na zadláždění nádvoří zámku je zpracována projektová dokumentace a vydáno stavební povolení. Tato projektová dokumentace řeší i osvětlení nádvoří zámku, kabelovou chráničku pro rozvod ozvučení a kotvící body pódia letní scény,“ dodal první náměstek primátora Jiří Pospíšil. (red)

Na nádvoří zámku vyroste zastřešené pódium. Sloužit bude až do září

ilustrační foto ČSFD

Místo zde najdou všichni umělci, divadelníci, umělecké spolky a jiní, kteří budou letní scénu pro svá představení potřebovat. V rámci letní scény bude na nádvoří zámku promítat letní kino. Těšit se můžeme třeba na Bohemian Rhapsody.

„Lidé dlouho volali po stálém umístění letní scény. Jsem moc ráda, že se vše nakonec podařilo a věříme, tímto krokem dojde k rozšíření kulturní nabídky. Co se týká vlastní organizace představení, už se mohou začít hlásit zájemci o prostor, abychom mohli jejich požadavek zaevidovat. Hlásit se můžete na telefonní číslo 582 329 379 (paní Alena Dvořáková),“ uvedla pravidla náměstkyně primátora Milada Sokolová a avizovala i jednu lahůdku.

Na nádvoří zámku vznikne letní scéna! Podium se zastřešením i posezení

ilustrační foto

Místo zde najdou všichni umělci, divadelníci, umělecké spolky a jiní, kteří budou letní scénu pro svá představení potřebovat. Provozování scény bude svěřeno do působnosti Odboru školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova ve spolupráci se společností Domovní správa Prostějov, s. r. o.

„V majetku města je pódium, které se postaví a bude využíváno od měsíce května do září, včetně prozatímního ukotvení střechy. První zkušební rok proběhne na stávajícím povrchu nádvoří. Na zadláždění nádvoří zámku je zpracována projektová dokumentace a vydáno stavební povolení. Tato projektová dokumentace řeší i osvětlení nádvoří zámku, kabelovou chráničku pro rozvod ozvučení a kotvící body pódia letní scény,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že účinkující budou mít možnost zapůjčit si zázemí letní scény.