koncerty

Do Prostějova míří hudební hvězdy. Třeba Traktor, Čechomor i Kryštof

ilustrační fota plakáty

Na své si v první polovině roku přijdou milovníci nejrůznějších hudebních žánrů. Do Prostějova se totiž chystají muzikantské celebrity.

Jako první to bude kapela Čechomor, která v rámci Kooperativa Tour vystoupí 30. 3. 2023 v 19.00 v KaSCentru. Česko-moravská hudební skupina, která originálním způsobem zpracovává lidové písně, působí na kulturní scéně přes třicet let. Za tu dobu se Čechomor mnohokrát proměnil jak personálně, tak stylem hudby. Jeho charakteristickým rysem ale vždy zůstala nápaditost aranžmá, osobitá interpretace a inspirace v lidové písni.

Soutěžte o vstupenky na konický Rockový maraton!

ilustrační foto Gabriela V.G.

Na sobotu 17. září přichystala Mamut Agency parádní akci pro všechny milovníky rocku. V Konici pořádá Rockový maraton!

Vystoupí na něm kapely Marasd, Calibos, Krápník, Metallica Damage, INC., Flames a Gabriela V.G.

Areál bude otevřen od patnácti hodin, maraton startuje v 15,30 hodin. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 14. 9. 2022 zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kde přesně se koncert koná. Odpověď označte v předmětu KONICE a nezapomeňte přidat své jméno a kontakt. Pro čtyři vylosované máme vstupenky. 

Těšte se! Prostějovské léto nabídne Calltu, Noida, Olympic i renesanci!

Ilustrační foto Olympic.cz

Pavel Callta, Stracené ráj, ale i Olympic nebo Vašek Noid Bárta. Tyto hvězdy nabídne prostějovskému publiku prázdninový program Prostějovského léta. K tomu pochopitelně vystoupí jako předskokani naše místní hudební tělesa jako Něco mezi, KEKS a další.

„Na programu bude také již tradiční módní přehlídka, na níž diváci budou moci obdivovat i renesanční kostýmy, protože přehlídka se částečně ponese v duchu oslav Pernštejnského roku. Bonusem nebo jakousi nadstavbou bude bezesporu představení Podskalák, které uvede Moravské divadlo v Kolářových sadech. Zapomenout nesmím na pestrou letní nabídku prostějovské knihovny, letní kino na nádvoří zámku či vycházky a tvořivé dílny Ekocentra IRIS. Určitě se máme všichni na co těšit,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Prostějovské léto 2021 nabídne Pokáče, Zagorku i Mňágu

Ilustrační foto pokac.cz

Prostějovské kulturní léto 2021 je již naplánováno, a to včetně termínů akcí. Pokud koronavirová situace dovolí, sjedou se v Prostějově hvězdy.

 „V programu letošního léta by měli například vystupovat Hana Zagorová, Mňága a Žďorp, Stein27, Michal Hrůza, hlavní představitelé z muzikálu Fantom opery, Lollipopz, z minulého roku zůstávají vystoupení Pokáče a kapely Laura a její tygři,“ sdělila PvNovinkám náměstkyně primátora Milada Sokolová. „Ve vedení města doufáme v příznivou situaci a těšíme se, že se při hromadných akcích opět setkáme,“ dodala. (ber)

Léto s hvězdami nabídne Turbo, Radečky i Simu

ilustrační foto plakát

Za nápadem uspořádat v Prostějově Léto s hvězdami stojí pandemie, která začala řádit na začátku roku a de facto zrušila všechny koncerty apod., včetně těch, které měly být v Prostějově. Jejich pořadatelé se spojili a řekli si, že udělají šňůru akcí, a to tak, aby co čtrnáct dnů měli obyvatelé města kam zajít, pobavit se, strávit čas s jídlem a pitím při dobré muzice. „V rámci docházkové vzdálenosti nabídneme luxusní program pro všechny generace,“ říká za organizační tým Petra Jílková.

Proč jste zvolili zrovna kapely, které avizujete?

Původně měla být akce úplně bez hudby, pak jsme chtěli nějakou jednu či dvě menší kapely. Nakonec z toho vznikla regulérní šňůra koncertů celorepublikově známých kapel, doplněných o místní kapely, které si tak mohou zahrát po bohu těch slavnějších. Koncerty jsou laděny na přeskáčku, tedy aby jeden byl pro mladší klientelu a jeden pro tu starší. Na své si přijdou všichni.

Jak bude akce probíhat v rámci rozvolňovacích kritérií?

Rockové léto v Července nabídne Ortel, Dogu a další pecky. Pro dobrou věc

Foto Arcus onkocetrum

V sobotu 23. července opět rozproudí Červenku u Litovle! Doga, Ortel, Keks, Porta Inferi, Skramasax, Rimortis a Notion Deep.

"Ti všichni vám budou hrát na benefiční akci, jejíž výtěžek poputuje na onkologický pacientský program," zvou pořadatelé z Arcus-onkocentra. Vstupenky si můžete v Prostějově zakoupit už teď, v Klenotnictví Eva Zlámalová na nám TGM Prostějov. (red)

Tipy na víkend – koncerty, gotický Sovinec a koně na Běláku

ilustrační foto

Uvažujete, kam zamířit o víkendu? Možná vám přijde vhod naše nabídka. V sobotu 3. srpna se mohou milovníci hudby těšit hned na dvě lahůdky. Příznivci blues zamíří do Přerova na dvoudenní festival Blues nad Bečvou. Do Velké Bystřice se zase sjedou milovníci rocku na třetí Hanácké Woodstock. Zatímco v Přerově se mohou těšit na legendární Joyce Hurley, v Bystřici to rozjedou Plastici i Visací zámek.

V Přerově se na prvním ročníku festivalu mimo domácích objeví i zahraniční kapely. „Přijedou Dave Herrero&the Hero Brothers Band z USA nebo rodačka z Detroitu Joyce Hurley, dorazí slovenští Bluesweiser a polská kapela Workshop Combo BnB." upozornil dramaturg festivalu Pavel Ondrůj s tím, že první koncerty začnou už v pátek odpoledne.

Keltové se opět setkali v plumlovském kempu Žralok

ilustrační foto

V pátek 26. a sobotu 27. července se konal dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc. Jako každý rok, i letošní program byl velice pestrý. Návštěvníci mohli na hlavní scéně spatřit jak české skupiny, tak i zahraniční hudebníky (Irish Rose, Tradish, J. Eoin, Sliotar). I mimo hlavní scénu festival nabízel mnoho kvidění.

Ohlédnutí sobotním programem (15:30- 24:00).

S půlhodinovým zpožděním vystoupil Tomáš Kočko & ORCHESTR. Tento český písničkář zde účinkuje už od prvního ročníku Keltské noci. Zároveň je skupina také dvojnásobným držitelem ceny Anděl v oblasti World music. První je z roku 2006 za CD Poplór a letošní cena Anděl je za CD Cesta na jih. Tomáš Kočko & ORCHESTR opět uspěli u návštěvníků s energickou keltskou hudbou v moravském pojetí z okolí Beskyd.