TGM

Fotopostřeh: Lavičky na náměstí příliš využívány nejsou

Foto ber

 

V zimě budou studit, v létě se promění v rozehřáté plotny. Kdo tohle mohl vymyslet, ten v životě na lavičce neseděl. Tak reagovala na instalaci laviček na náměstí TGM v Prostějově řada obyvatel. 

Zatímco na lavičky v centru náměstí, které aspoň částečně kryjí stromy, se občas někdo posadí, ty u radnice zejí prázdnotou. Špatné umístění v otevřeném prostranství? Podle vedení města ale jejich výměna nehrozí. „Vzhled laviček odpovídá schválenému návrhu architekta a s ohledem na plnění podmínek dotace nelze udělat změnu v návrhu,“ konstatoval už před časem magistrát. (ber)

Jak bude vypadat malá kuželna?

Foto PvNovinky.cz

 

Plány na rekonstrukci hlavního prostějovského náměstí jsou všeobecně známy. Jak bude velká kuželna vypadat ve skutečnosti už je nyní zřejmé na pohled. Podoba té malé, u muzea, se zatím rýsuje.

Podrobný nákres umístěný na plotu stavby by byl velmi pěkný, kdyby ovšem kuželnu neprezentoval z pohledu druhé strany. Pokud se na něj podíváte ze strany od Školní ulice, musíte si ho představit přesně naopak. (red)

Dlažba před radnicí?

ilustrační foto ber

 

Dlažbu, kterou pokládala firma Skanska před prostějovskou radnicí na pětkrát, město stále nepřevzalo. Nákladů za vícepráce se nebojí. Nic platit totiž nebude.

„Dlažbu jsme stále nepřevzali. Firma ji předlažďuje tak dlouho, až bude dokonalá,“ sdělil na pondělním zastupitelstvu náměstek primátora Zdeněk Fišer. Podle jeho slov Prostějov žádné vícenáklady hradit nebude, nepožaduje ale ani penalizaci. „Do současné doby za tyto práce firma zaplatila daleko víc, než by bylo penále,“ dodal Fišer. (ber)

Město uctilo památku prezidenta. V provizoriu

Foto MMP

 

165.výročí narození prezidenta Tomáše G. Masaryka v pátek dopoledne uctil i Prostějov.

"Přes ztížené podmínky zapříčiněné stavebními úpravami centrálního prostějovského náměstí se i v letošním roce sešly k připomínce výročí prezidenta osvoboditele desítky představitelů města, společenských organizací, armády i policie. Letošní vzpomínku si nenechali ujít ani žáci jedné z prostějovských základních škol," uvedla mluvčí magistrátu Jana Gáborová. (red)

Město zve na připomínkový akt k 165. výročí narození T. G. Masaryka

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Tomáš Garrigue Masaryk (7.3.1850 - 14.9.1937)  „Prezident osvoboditel".

"Dovoluji si Vás pozvat na připomínkový akt k 165. výročí narození prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigue Masaryka, který se uskuteční v pátek 6. března 2015 v 10,00 hodin na náměstí před budovou radnice," zve za vedení města primátor Miroslav Pišťák. (red)

Podobizna Havla v rámečku zmizela. Na podstavci nové foto

Foto PvNovinky.cz

 

Včera na www.prostejovske-platky.cz se objevila informace, že jeden ze čtenářů postavil fotografii v rámečku před sochu TGM, aby dodržel daná pravidla a nepoškodil přilepením fotografie podstavec TGM.

"Pokud někomu vadí portrét bývalého prezidenta Václava Havla nalepený na „majetku města“ ve dnech, kdy si připomínáme 25. výročí pádu komunistické totality, ať se, prosím, nad sebou zamyslí. V sobotu postavím portrét Václava Havla v rámečku na plochu chodníku před památník. Aspoň se ten, kdo portrét bude chtít odnést, bude muset ohnout", objevila se reakce jednoho ze čtenářů tohoto serveru pod jedním ze článků.

Igor Timko: Jsem narozený pod šťastnou hvězdou!

Foto ber

 

Čtyři bratři plus dva kamarádi. Žádné jméno...a přece momentálně jedno z největších. To je slovenská skupina NO NAME, která ve čtvrtek rozbouřila prostějovské náměstí. Šestice kluků z Košic, která už léta dobývá hitparády, stejně jako srdce posluchačů všech věkových kategorií. O tom, jak NO NAME žije, jsme si popovídali s lídrem kapely, Igorem Timkem.

 

 

Hrajete už od roku 1996, čtyři bratři, stále spolu, nebojíte se ponorky? 

Jako sourozenci hrajeme mnohem déle, kdysi nás dal dohormady táta, hrávali jsme po tančovačkách a zábavách. No a k té ponorce, tak ta není a asi ani nikdy nebude. Každý z nás chce, aby to fungovalo, aby se nám dařilo. Do bab si nelezeme, takže pohoda, bereme to s nadhledem a navíc, naplňuje nás to.

Koncertování je pro nás sice práce, ale hlavně potěšení a životní styl. A za všechny můžu říct, že při každém koncertu necháme na podiu kus sebe.

NO NAME?! Za každého počasí na náměstí TGM!

ilustrační foto ber

 

Dnes večer vystoupí v rámci prostějovského léta jedna z nejpopulárnějších současných skupin u nás. I když pochází z Košic, kluci z kapely NO NAME jsou v Česku víc než doma. V této chvíli přinášíme exkluzivní informaci - koncert bude na náměstí!!!! I když ještě před pár minutami se z nebe nad městem hrnuly proudy deště, organizátoři byli připraveni.

"Pódium je zaplachtované, takže technika nezmokne. Koncert bude na náměstí za každého počasí, teď už ho přesunout nejde," sdělila PvNovinkám krátce před půl sedmou náměstkyně primátora Ivana Hemerková, která má organizaci koncertu pod palcem. Takže hurá na NO NAME a deštníky či pláštěny sebou! (red)

 

Jste vynikající publikum, vzkazuje NO NAME!

ilustrační foto archiv skupiny

 

Legendární slovenská skupina NO NAME v čele s nepřekonatelným Igorem Timkem vystoupí v rámci Prostějovského léta už tento čtvrtek! Hodinový koncert začíná na náměstí TGM o půl deváté večer. 

"Kapela zahraje nejen staré hity jako je Čím to je, Keby, Žily, ale i skladby z nejnovějšího CD," potvrdil PvNovinkám manažer skupiny Lubomír Novotný. Sami muzikanti se do Prostějova těší. "Byli jsme u vás před několika lety, koncert byl u prázdné Plumlovské přehrady a byl vynikající, protože tam bylo vynikající publikum. Těšíme se na vás," vzkázal po PvNovinkách Igor.

Pokud by počasí venkovnímu koncertu nepřálo, o požitek z něj rozhodně nepřijdete. Přesune se pod střechu KaSCentra v Komenské ulici. (red)

 

 

Policie prosí o pomoc. Viděli jste tuto neobvyklou nehodu?

ilustrační foto internet

 

Policisté Dopravního inspektorátu ÚO Prostějov se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění dopravní nehody, ke které došlo 7. srpna letošního roku v Prostějově.  

"7. srpna letošního roku kolem ve tři čtvrtě na devět dopoledne došlo  na nám. T. G. Masaryka v Prostějově  k dopravní nehodě – srážce dvou cyklistek. Z dosavadního šetření vyplývá, že zatím nezjištěná cyklistka, která jela po chodníku na Pernštýnském náměstí směrem k náměstí T. G. Masaryka, v blízkosti lékárny ve směru na Žižkovo náměstí sjela z chodníku a narazila do 40 leté cyklistky, která jela od Kravařovy ulice. Neznámá cyklistka na místě sice zastavila, ale pak z místa nehody odjela, aniž by vyčkala na příjezd policie.