No Name

Několik fotografií a poslední ohlédnutí za NO NAME

Foto Václav K.

 

Závěrečný koncert letošního Prostějovského léta patřil ve čtvrtek skupině NO NAME. Organizaci všeho kolem koncertu měla na starosti náměstkyně primátora Prostějova Ivana Hemerková. Odměnou za neustále drnčící telefony, všetečné dotazy a vteřinová rozhodnutí jí může být všeobecná spokojenost návštěvníků.

"Už dopředu jsme avizovali obchodníkům na náměstí, že ve čtvrtek nebude vjezd povolen ani zásobování. Technika kapely totiž zabrala hodně místa a to, že by se zde ještě projížděla nákladní auta, prostě nešlo. Naštěstí to všichni brali v klidu," řekla PvNovinkám ve čtvrtek odpoledne  náměstkyně, kterou nejvíc trápil možný nedostatek parkovacích míst. "S tím, jak zjišťuji, kolik lidí se na koncert chystá, začínám mít obavy, aby parkoviště stačila. Ještěže máme Městskou policii, tu jsem požádala o dohled. Bude to náročné," povzdechla si.

Igor Timko: Jsem narozený pod šťastnou hvězdou!

Foto ber

 

Čtyři bratři plus dva kamarádi. Žádné jméno...a přece momentálně jedno z největších. To je slovenská skupina NO NAME, která ve čtvrtek rozbouřila prostějovské náměstí. Šestice kluků z Košic, která už léta dobývá hitparády, stejně jako srdce posluchačů všech věkových kategorií. O tom, jak NO NAME žije, jsme si popovídali s lídrem kapely, Igorem Timkem.

 

 

Hrajete už od roku 1996, čtyři bratři, stále spolu, nebojíte se ponorky? 

Jako sourozenci hrajeme mnohem déle, kdysi nás dal dohormady táta, hrávali jsme po tančovačkách a zábavách. No a k té ponorce, tak ta není a asi ani nikdy nebude. Každý z nás chce, aby to fungovalo, aby se nám dařilo. Do bab si nelezeme, takže pohoda, bereme to s nadhledem a navíc, naplňuje nás to.

Koncertování je pro nás sice práce, ale hlavně potěšení a životní styl. A za všechny můžu říct, že při každém koncertu necháme na podiu kus sebe.

NO NAME?! Za každého počasí na náměstí TGM!

ilustrační foto ber

 

Dnes večer vystoupí v rámci prostějovského léta jedna z nejpopulárnějších současných skupin u nás. I když pochází z Košic, kluci z kapely NO NAME jsou v Česku víc než doma. V této chvíli přinášíme exkluzivní informaci - koncert bude na náměstí!!!! I když ještě před pár minutami se z nebe nad městem hrnuly proudy deště, organizátoři byli připraveni.

"Pódium je zaplachtované, takže technika nezmokne. Koncert bude na náměstí za každého počasí, teď už ho přesunout nejde," sdělila PvNovinkám krátce před půl sedmou náměstkyně primátora Ivana Hemerková, která má organizaci koncertu pod palcem. Takže hurá na NO NAME a deštníky či pláštěny sebou! (red)

 

Jste vynikající publikum, vzkazuje NO NAME!

ilustrační foto archiv skupiny

 

Legendární slovenská skupina NO NAME v čele s nepřekonatelným Igorem Timkem vystoupí v rámci Prostějovského léta už tento čtvrtek! Hodinový koncert začíná na náměstí TGM o půl deváté večer. 

"Kapela zahraje nejen staré hity jako je Čím to je, Keby, Žily, ale i skladby z nejnovějšího CD," potvrdil PvNovinkám manažer skupiny Lubomír Novotný. Sami muzikanti se do Prostějova těší. "Byli jsme u vás před několika lety, koncert byl u prázdné Plumlovské přehrady a byl vynikající, protože tam bylo vynikající publikum. Těšíme se na vás," vzkázal po PvNovinkách Igor.

Pokud by počasí venkovnímu koncertu nepřálo, o požitek z něj rozhodně nepřijdete. Přesune se pod střechu KaSCentra v Komenské ulici. (red)