rádio Haná

Český rekord DJky Martiny Qweetko Procházkové. Na Radiu Haná už moderuje 30 let!

Foto Radio Haná

Martina Qweetko Procházková přišla do Radia Haná v Olomouci před 30 lety jen na brigádu a už tam zůstala. V České republice je jedinou moderátorkou, která tak dlouho pracuje na jednom soukromém rádiu. Je stálicí a nepostradatelným hlasem v éteru.

Provází posluchače dopoledním i víkendovým vysíláním a k tomu téměř 20 let připravuje oblíbený pořad „Procházka pamětí“. Martina je oblíbenou moderátorkou kulturních a společenských akci v regionu. Jejím maskotem je gumové prase Karel, které má dokonce i svou vlastní stránku na Facebooku.

Dejte hlas Koupím Si Kulomet. V soutěži Rádia Haná!

Foto radiohana.cz

Hlasujte do hudební ankety Objev roku Radia Haná 2023 a zvolte VÍTĚZE v kategorii ROCK. Mezi finalisty je Olomoucko – Prostějovská skupina Koupím Si Kulomet. Vítězové soutěže získají promo balíčky v celkové hodnotě 500 tisíc korun!

Kapela Koupím Si Kulomet postoupila do semifinále, ze kterého ji porota jako dělovou kouli vystřelila přímo do finále. „Tam o vítězi rozhodnou primárně výsledky internetového hlasování. Nechť je vítězem kapela z naší milované Hané. Moc za celou kapelu děkujeme,“ vzkazuje za kapelu David Šmidra.  

Soutěž Objev roku Radia Haná hledá talenty. Vítězové si rozdělí promo balíček za půl miliónu!

Foto radiohana.cz

Prestižní celostátní soutěž Objev roku Radia Haná aneb Hledáme nové Radečky vstupuje do 6. ročníku. Pořadatelé dají muzikantům poprvé šanci hned ve třech žánrových kategoriích. Vítězové se mají na co těšit, rozdělí si promo balíček v hodnotě 500.000 korun.

Talentovou soutěž pro mladé muzikanty a nadějné kapely ve věkové kategorii od 18 do 30 let vyhlašuje Radio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA musica Zábřeh, hudebninami Nový Malín a kapelou O5 a Radeček.

Radio Haná slaví! Přijedou No Name, Janek Ledecký, O5 a Radeček, Voxel!

Foto No name

Už tento víkend 30. dubna a 1. května oslaví Radio Haná své 30. narozeniny dvoudenní show přímo v centru Olomouce – na Korunní pevnůstce. Čeká vás spousta stánků pro malé i velké posluchače, stánky s občerstvením, rej masek, vatra s upálením čarodějnice, opékání buřtů a další doprovodný program pro celou rodinu.

Hned první čarodějnický večer odstartují The Addams Sisters. Po nich zahrají super boyband Trocha Klidu a po vatře (a upálení čarodějnice) vystoupí hvězdná šestičlenná slovenská pop-rocková skupina No Name. Díky albům "Počkám si na zázrak", "Oslávme si život", "Slová do tmy", "Čím to je", "V rovnováhe" a "S láskou" si vypijete ten nejkouzelnější lektvar zážitků.  Večer zakončí velkolepý ohňostroj a kytarové písně u ohně.

Boj kapel o promo za 250 tisíc začal. Hlasujte pro Objev roku Radia Haná 2022!

ilustrační foto RH

Je to ve vašich rukou! V těchto dnech odstartovalo hlasování, kterým můžete pomoci mladým kapelám otevřít dveře do šoubyznysu. Začalo hlasování o Objev roku Radia Haná 2022 aneb Hledáme nové Radečky. Soutěž má v Olomouckém kraji tradici a začínající kapely v ní usilují o unikátní promo balík v hodnotě 250.000 korun, ve kterém je například nahrávání hudby v profi studiu TA Musica v Zábřehu nebo natáčení videoklipu. Není nic jednoduššího než dát hlas kapele, která vás okouzlila, a pomoci ji svým kliknutím v cestě za slávou.

Hlasování trvá do konce dubna na webu www.radiohana.cz - přesněji na tomto odkazu - https://www.radiohana.cz/…229. Vyberte si z nabídky své favority, projeďte hudební ukázky a své hlasy pošlete klidně několika začínajícím hvězdám. Pro každou kapelu lze ovšem hlasovat pouze jednou.

Půjdem spolu… z Bouzova až na Dlouhé stráně, zve Rádio Haná

ilustrační foto

Vánoce jsou za dveřmi a vy už si můžete rozbalit první dáreček. Je to vánoční koleda Půjdem spolu do Betléma, kterou vám přináší KouleFEST a Radio Haná.

“Založili jsme milou tradici a držíme ji. Společně s kamarády z kapely O5 a Radeček, Stracené ráj a dechového sdružení KMČ jsme natočili vánoční videoklip s oblíbenou koledou a při jejím poslechu se můžete podívat, jak vypadá náš krásný kraj ve vánočním čase,” láká za produkci klipu Daniel Kašpar.

Domácí Rádio Haná vítězí nade všemi!

Foto RH

V celém Olomouckém kraji si  Radio Haná dál drží status nejposlouchanějšího regionálního rádia, které si týdně zapne 79.000 lidí. A celkově svým programem oslovuje týdně 106.000 lidí.

“Je vidět, že posluchači dávají přednost informacím ze svého okolí a songům, které je provázejí celým životem. A to nacházejí na Rádiu Haná. Děkujeme, že nás ladíte,” hodnotí výsledky posledního průzkumu poslechovosti od agentury STEM/MARK-MEDIAN ředitel programu Rádia Haná Marek Berger. Rádio Haná si v okresu Olomouc týdně naladí 42.000 lidí, čímž tu v poslechovosti vyčnívá nad celou konkurencí včetně celoplošných rádií.

Hlasujte v Objevu roku 2021. Pro Petru Zindler

Foto FB

Hlasujte pro začínající zpěváky i zpěvačky a buďte u startu jejich velké hudební kariéry. O promo v hodnotě čtvrt milionu korun hraje i prostějovská rodačka, členka souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc.

Petra Zindler je rovněž skladatelkou a textařkou, do jejího repertoáru patří skladby populární hudby, jazzu i autorské skladby. Hlasovat pro ni a její skladbu Noční můžete do konce května na https://www.radiohana.cz/…034.

Rádio Haná hledá nové Radečky! Kapely hlaste se!

foto Rádio Haná

Rádio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA musica a hudební skupinou O5 a Radeček vyhlašuje 3. ročník talentové soutěže pro mladé muzikanty. „Představíme tě na domácí hudební scéně, předáme potřebné kontakty a pomůžeme ti pořádně nakopnout tvou hvězdnou kariéru! S námi tě bude vidět a o své další budoucnosti rozhodneš sám!,“ vzkazují kapelám organizátoři soutěže. Přihlásit se, nebo doporučit svého kandidáta je možné ještě až do 30. dubna na email objev@radiohana.cz.

Ze všech registrovaných kapel posluchači Radia Haná v internetovém hlasování na www.radiohana.cz vyberou 5 nejlepších, které během května postoupí do semifinále k porotě ve složení Marek Berger (programový ředitel Rádia Haná), Daniel Kašpar (hudební producent a majitel studia TA musica), Ondřej Polák (basák a autor hitů skupiny O5 a Radeček). Porota z nich následně vybere celkového vítěze.

 

První ročník Prostějovského plesu odjel na jedničku

Foto Rádio Haná

Až do ranních hodin se bavili hosté prvního ročníku Prostějovského plesu, který v sobotu pořádalo Radio Haná a agentura Forsberg. A tenhle styl plesání se městu v srdci Hané zalíbil - jedlo se, pilo a tančilo do brzkých ranních hodin.

O zábavu měli hosté skutečně postaráno. „To jsme tu v Prostějově ještě neměli. To občerstvení, které tu je pro všechny, je neskutečně lahodné. Moc jsem se těšila na vystoupení Olgy Lounové. Předčila moje očekávání - show plná obrovské energie. Teď s manželem míříme do fotokoutku, ať máme hned i památku na tenhle super ples,“ chválí akci návštěvnice Lenka.