prezident

Prezident republiky v Prostějově. Zúčastnil se nástupu 53. pluku průzkumu a elektronického boje

ilustrační foto FB

Prezident republiky Miloš Zeman se dnes zúčastnil v kasárnách Prostějov slavnostního nástupu 53. pluku průzkumu a elektronického boje.

Nástup se uskutečnil u příležitosti propůjčení bojového praporu a čestného názvu 533. praporu bezpilotních systémů. Miloš Zeman přednesl zdravici, vojákům poblahopřál k propůjčení bojového praporu a zavěsil na něj pamětní stuhu. (ber)

Dnes byl Václav Havel zvolen prezidentem. Poprvé

ilustrační foto

Dne 26. 1. 1993 byl Václav Havel poprvé zvolen prezidentem České republiky.

V této funkci zůstal dvě funkční období, tedy maximální ústavou povolenou dobu. Poprvé byl zvolen 26. ledna 1993, podruhé 20. ledna 1998. Svou funkci opustil 2. února 2003 a jeho nástupcem se stal Václav Klaus. (ber)

Prezident Miloš Zeman slaví narozeniny. Dnes

ilustrační foto

Miloš Zeman je český politik, ekonom, prognostik a třetí prezident České republiky. Narodil se 28. září v Kolíně. Dnes slaví 74. narozeniny. 

Úřadu se poprvé ujal složením slibu 8. března 2013 a druhé funkční období zahájil o pět let později. V období 1993–2001 působil jako předseda České strany sociálně demokratické. (red)

Prezident Miloš Zeman ukončil návštěvu Olomouckého kraje

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Návštěvou Jesenicka dnes prezident Miloš Zeman ukončil třídenní pobyt v Olomouckém kraji. Hlava státu zavítala ve středu 26. září do Mikulovic, kde proběhla diskuze s občany. Následovalo setkání s hejtmany Olomouckého a Moravskoslezského kraje na Pradědu a odlet do Prahy.

„S panem prezidentem a kolegou ze sousedního Moravskoslezského kraje jsem hovořil především o mezikrajské spolupráci na podpoře cestovního ruchu. Ten je pro zdejší region stěžejní. Proto chystáme společný materiál, který bude turistům prezentovat Jeseníky napříč oběma kraji,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Inaugurace prezidenta se účastnila i primátorka

ilustrační foto

Primátorka města Prostějova Alena Rašková na inauguraci prezidenta zastupovala město Prostějov.

Inaugurace prezidenta České republiky Miloše Zemana proběhla včera 8. března 2018 ve Vladislavském sále Pražského hradu. Miloš Zeman, podruhé zvolený prezident, složil inaugurační slib do rukou předsedy Senátu Milana Štěcha. Slib prezident podepsal a byl uveden do funkce. (red)

Inaugurace prezidenta proběhne zítra

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Prezident republiky Miloš Zeman složí ve čtvrtek dne 8. března 2018 ve 14 hodin prezidentský slib. 

Stane se tak na společné schůzi obou komor Parlamentu ČR ve Vladislavském sále Pražského hradu. (red)

Prezidenta volí i pacienti Nemocnice Prostějov

ilustrační foto

V celém Česku včera odstartovalo druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Nemocnici Prostějov jde tentokrát hned o šest desítek pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

V Nemocnici Prostějov projevilo zájem o volby z nemocničního lůžka celkem jednašedesát pacientů, a to například z oddělení léčebny dlouhodobě nemocných či interního oddělení. Svůj zájem přitom tito pacienti museli projevit již s předstihem a přihlásit se do zvláštního seznamu voličů, kteří mohou volit v době hospitalizace v nemocnici i přesto, že nejsou držiteli voličského průkazu.

Nezapomeňte! Jsou tu prezidentské volby!

ilustrační foto prezidentská standarta

O funkci prezidenta ČR se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš, kteří byli nejúspěšnější v prvním kole voleb. Druhé kolo se uskuteční ve dnech 26. a 27. ledna 2018. 

Jako první se k volbě dostavili čeští voliči, a to již ve čtvrtek v Americe. Jako první měli možnost volit od 14 hodin místního času v Brazílii.

Volební místnosti v České republice se otevřely dnes od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.  

Vítěz voleb převezme úřad 8. března. (red)

 

Prezidentské volby se blíží. Posledním dotázaným je Aleš Procházka

ilustrační foto vecernikpv.cz

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již dnes, v pátek 12. ledna, obracíme se nyní každý den na někoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Nejdříve jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, následně jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera, představili jsme názor náměstkyně prostějovské primátorky Ivany Hemerkové, dalším v pořadí byl prostějovský živnostník, ve volném čase blogger, který založil facebookovou stránku Jebal na kole, David Píchal. Včera v odpoledních hodinách jsme vás seznámili s názorem prostějovského zastupitele, člena Pirátské strany Petra Kapounka, dnes jsme dopoledne zjistili, koho bude volit Tomáš Blumenstein, prostějovský zastupitel, živnostník a bývalý předseda české Mensy. Posledním dotázaným je ředitel Městské knihovny Prostějov Aleš Procházka.

"Zcela určitě vím, koho volit nebudu - současného prezidenta. Protože se zpronevěřil všemu, co jsem já od člověka v této funkci očekával. Koho volit budu, tak v tom ještě váhám. Jedním z kandidátů, kterého si jako prezidenta dovedu představit, je Jiří Drahoš", sdělil Prostějovským novinkám Procházka. (red)

Prezidentské volby se blíží. Koho bude volit Tomáš Blumenstein?

ilustrační foto archiv Tomáš Blumenstein

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již dnes, v pátek 12. ledna, obracíme se nyní každý den na někoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Nejdříve jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, následně jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera, představili jsme názor náměstkyně prostějovské primátorky Ivany Hemerkové, dalším v pořadí byl prostějovský živnostník, ve volném čase blogger, který založil facebookovou stránku Jebal na kole, David Píchal. Včera v odpoledních hodinách jsme vás seznámili s názorem prostějovského zastupitele, člena Pirátské strany Petra Kapounka, dnes zjistíme, koho bude volit Tomáš Blumenstein, prostějovský zastupitel, živnostník a bývalý předseda české Mensy?

"Můj hlas ve volbách prezidenta má pan profesor Drahoš. Bedlivě jsem sledoval jeho kampaň, neboť jej osobně znám z několika našich akcí a vážím si jeho intelektu a výsledků, ale také lidskosti a osobnosti. Zpočátku byl ve svých vystoupeních opatrný, ale postupně začal otevřeně říkat své názory, které jsou velmi rozumné a v mnoha věcech i dost rázné. Přeji mu úspěch, neboť bych si přál prezidenta, který je kulturou svého chování i počínání vzorem svému národu.