revitalizace

Lavičky z náměstí prý budou využity jinde

ilustrační foto archiv ber

 

Na osud laviček, která svá místa opustily v rámci revitalizace náměstí TGM, se na webu města ptá jeden z obyvatel Prostěova. Budou prý využity, vzkazuje magistrát.

"Viděl jsem už vykopané původní lavičky. Mohou se využít někde tu ve městě, třeba u mateřských školek, v lesoparku Hloučela, u sportovišť, cyklostezek i na Plumlovské přehradě u Vrbiček," píše tazatel. Odbor správy a údržby majetku města si ponechává část použitelných laviček a původních dřevěných desek z laviček pro případné využití v jiných lokalitách města. "Lavičky je možné umísťovat pouze na pozemcích v majetku města, nikoliv na Plumlovské přehradě u Vrbiček," upozorňuje magistrát (ber)

Revitalizace nám. T. G. Masaryka si vyžádala milionovou injekci

ilustrační foto archiv Pvnovinky.cz

 

Rada města doporučila Zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření ve výši 3 mil. Kč na financování revitalizace náměstí T. G. Masaryka.

V rozpočtu města na rok 2015 byla schválena akce „Revitalizace nám. TGM - kuželna“ ve finanční výši 16 mil. Kč. Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby byla vybrána firma Skanska a.s., která předložila nejvýhodnější nabídku ve výši 22,602.563,42 Kč vč. DPH. Na akci bude probíhat dohled autora díla a koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Cena za tyto činnosti je do 70.000 Kč.

První stromy na náměstí padly k zemi!

Foto ber

 

První stromy v podobě jehličnanů před prostějovskou radnicí dnes padly k zemi. Uvolnit místo musí nové vizi náměstí, která se začíná rýsovat.

"Ani jeden z těchto stromů není vyhovující. Jsou to kultivary, které jsou jednak staré, druhak už několik let nevykazují přírůstek," uvedla už před časem důvod rozhodnutí stromy zlikvidovat náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Podle jejích slov není kácení stromů, které musejí ustoupit rekonstrukci kuželny, nijak chaotické. "O každý strom jsme vedli bitvu. Ty, které půjdou pokácet, jsou buď pro střed města naprosto nevhodné, nebo jsou nemocné," dodala Hemerková. Stávající stromy musí uvolnit místo novým a na tom nic nezmění ani protesty obyvatel města.

Regenerace prostějovských sídlišť bude pokračovat i v tomto roce

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Stejně jako v minulých letech, i letos bude pokračovat regenerace prostějovských sídlišť. „V roce 2015 bude pokračovat další etapa regenerace Sídliště svobody a budou zahájeny projekty v Šárce a sídlišti Brněnská, Tylova a Okružní v prostoru od ulic Libušinky po Tetín,“ potvrdil Zdeněk Fišer, náměstek primátora.

Rada města na poslední schůzi vzala na vědomí informace o další etapě regenerace sídliště Brněnská, Tylova a Okružní. „Při přípravě projektu jsme akceptovali připomínky zdejších obyvatel k úpravě vnitrobloku vznesené v průběhu veřejných projednávání.

Obrazem: Revitalizace parků na Husáku pokračuje

Foto ber

 

Dotaci ve výši bezmála jednoho milionu korun investuje město Prostějov do parků v Husově náměstí. Padne sice pět desítek stromů, vysazeno jich ale bude osmdesát.

"Nově bude vysazeno kolem osmdesáti stromů a asi pět set kusů keřů. Základní kompozici parku by měly tvořit dvě lipové aleje, mezi nimiž povede mlatová cesta. Ke stávající venkovní aleji tak přibude ještě jedna nová,“ vysvětlila před časem náměstkyně  primátora Ivana Hemerková. Práce by měly být dokončeny na jaře příštího roku. (ber)

OBRAZEM: Revitalizaci padají za oběť první stromy!

Foto ber

 

Revitalizace Husova náměstí začala včera. Už dnes je jasné, že změní tvář dotčených parků.

"Dostali jsme dotaci ve výši bezmála jednoho milionu korun," uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Vykáceno podle ní bude padesát vzrostlých stromů, některé nově vysazené už našly místo jinde. Mladé javory byly ve středu ráno přesazeny do sousední Mojmírovy ulice. "Nově bude vysazeno kolem osmdesáti stromů a asi pět set keřů. Základní kompozici parku by měly tvořit dvě lipové aleje, mezi nimiž povede mlatová cesta. Ke stávající venkovní aleji tak přibude ještě jedna nová,“ vysvětlila. Práce by měly být dokončeny na jaře příštího roku. Do té doby bude průchod parkem omezen.

Husák se začne revitalizovat, padnou další stromy

ilustrační foto mapy.cz

 

O 24. listopadu začne revitalizace zeleně na Husově náměstí v Prostějově. Práce se budou týkat revitalizace zeleně v parku, která již neplní svůj estetický a funkční význam. 

"Dojde ke kácení vzrostlých stromů, některé nově vysazené stromy budou přesazeny a následně dojde k výsadbě nových 80 ks stromů a cca 500 kusů nových keřů," upozornil Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic prostějovského magistrátu. Kácení bude dokončeno nejpozději do konce prosince 2014, náhradní výsadba bude provedena v prvním pololetí roku 2015. "Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být uzavřen vstup do parku," dodal. Práce budou realizovány na základě vydaného rozhodnutí dle projektové dokumentace zpracované Ing. Lenkou Janošíkovou.

Na kuželně se již začalo pracovat

Foto ber

 

Vítězem zadávacího řízení na výběr dodavatele stavby „Revitalizace náměstí T. G. Masaryka – kuželna“ se již v srpnu stala společnosti Skanska. Práce se zpozdily kvůli odvolání jednoho z účastníků, ve středu ale firma začala s první fází.

Projekt řeší komplexní revitalizaci středové části náměstí T. G. Masaryka. "Zelené plochy budou opatřeny novou závlahou, zeleným travnatým kobercem s doplněním nových stromů a prvků zeleně. Řešené prostranství bude vybaveno modernějším a jednotným mobiliářem – lavičkami, koši na odpadky, stojany na kola a pítkem. Součástí projektu je také rekonstrukce osvětlení," vysvětlil už dříve náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Předpokládaná hodnota zakázky činila 25 milionů korun, Skanska nabídla cenu 19,5 milionů korun. (ber)

Na kuželně se začne pracovat každým dnem!

ilustrační foto

 

Vítězem zadávacího řízení na výběr dodavatele stavby „Revitalizace náměstí T. G. Masaryka – kuželna“ se v srpnu stala společnosti Skanska. Práce, které měly být zahájeny po Hanáckých slavnostech, ale dosud nezačaly. Revitalizace by ale podle magistrátu měla začít každým dnem.

"Dnes vyprší termín pro odvolání neúspěšných uchazečů. Pokud vše proběhne bez problémů, podepíše město v nejbližších dnech smlouvu s vítězem výběrového řízení a může se začít pracovat," sdělila v úterý redakci mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Připomínkujte revitalizaci náměstí Odboje a Neumannova náměstí!

ilustrační foto

 

Na základě podnětů, které zazněly na setkání představitelů vedení města s obyvateli sídl. E. Beneše a přilehlých částí dne 6. března 2014 byly zhotoveny studie revitalizace náměstí Odboje a Neumannova náměstí.

„Dříve, než budou dále rozpracovány, rádi bychom je touto formou přestavili veřejnosti. V dalších stupních projektové přípravy, které budou následovat před samotnou fyzickou revitalizací obou náměstí, se pokusíme respektovat maximum námětů od občanů,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Jana Gáborová.